Hosting dHosting.pl - 10% rabat! :-)

qubabos

Tłumacz
 • Zawartość

  201
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana qubabos w Rankingu w dniu 22 Grudzień 2016

qubabos posiada najczęściej lubianą zawartość!

1 obserwujący

O qubabos

 • Urodziny

Informacje o forum

 • Wersja
  IPS 4.1.x
 • Forum
  dlaryb.pl

Ostatnie wizyty

3458 wyświetleń profilu
 1. @SeNioR : Zachęcamy do zgłaszania błędów w spolszczeniu odwiedzając stosowne forum. Na pewno wygodniej było wkleić jako komentarz, tak ? replog_like_comment jest ok. member_prune_confirm_msg poprawiłem, poza tym zmieniłem szyk wyrazów, bo "łamanina" z tego wyszła.
 2. kolejny babol w 4.1.17 : https://invisionpower.com/4bugtrack/active-reports/leaderboard-profile-links-r12920/ poza konkursowy tip na pozbycie się smartbanner tapatalk w pluginie dla IPS4: w pliku : /mobiquo/smartbanner/head.inc.php należy znaleźć tę linię: $app_head_include .= $app_banner_head; i "zakomentować" do : //$app_head_include .= $app_banner_head; śmiecie od tapatalk na telefonie nie będą ładowane razem z witryną.
 3. musisz napisać pliki na hoście tymi z rozpakowanego archiwum. zwróć uwagę na jedną sprawę - jeśli zmieniłeś nazwę folderu /admin na inna to przed uploadem zmień ją na taką samą w rozpakowanym folderze.
 4. bez rozpakowania go, tak ?
 5. https://invisionpower.com/release-notes/4117-r53/ @necik używasz reguł mod_expires na serwerze ?
 6. IPS to jednak partaki, naprawią jedno psują drugie tym razem w wersji 4.1.16 popsuli dane strukturalne : <div itemprop="aggregateRating" itemscope itemtype="http://schema.org/AggregateRating"> ale jedynie dla pages i downloads (forum jest ok) i wywalili atrybut alt image text dla obrazków *thumb (miniatur) artykułów w pages Niby błahostka jednak płacąc za audyt seo chciałoby się mieć wszystko ogarnięte. Dla rozbawienia - nie chcą dodać bug report, załatwią to sobie "internaly in future releases" a jak zaczynasz dopytywać - przychodzi szef Charles lub Lindy i koniec dyskusji A tak poza konkursem, gdyby ktoś z was miał problem z dodawaniem obrazków przez tapatalk w włączonym imageproxy (strona https) należy podmienić ten plik : helper.php w folderze /mobiquo
 7. w najnowszym wydaniu IPS 4.1.17.x jest wbudowana w Suite. Zaktualizuj się.
 8. Witajcie, IPS4 posiada dwie metody przechowywania danych : Czy ktoś z Was korzysta z bazy danych ? Znacie/ obsługujecie jakieś instancje na których wykorzystywana jest ta metoda i napotkaliście jakiekolwiek problemy z tym ? Sam klucz językowy informuje, że w przypadku korzystania z cacheo'wania (w moim przypadku ACP) zapewnia to lepszą wydajność. Same benefity, ale chciałbym poznać opinię osób które wykorzystują tę metodę. Jak zawsze z IPS coś może pójść niezgodnie z założeniami developerów, być może ktoś z Was przerabiał już ten temat ?
 9. patch nie rozwiązuje problemu więc :
 10. w końcu uporali się z ładowaniem wyłącznie publicznych treści do mapy witryny (prywatne albumy z galerii nie są już dołączane). Po 4 miesiącach od zgłoszenia błędu. po aktualizacji wytknąłem im błąd, a dziś jest fix : Only one guest showing on the main "who is online" list. We have identified an issue where only one guest appears on the "Who is online" list. To fix this issue, please replace \applications\core\modules\front\online\online.php with this attached file
 11. nie ma potrzeby robienia tego ręcznie. W razie potrzeby w ACP w zakładce Wsparcie techniczne / Informacje systemowe pojawi się opcja automatycznej konwersji bazy. Przy którejś z aktualizacji IPS4.x.x było to wymagane.
 12. Sugerowana poprawka została przyjęta przez członka grupy tłumaczy. Dziękujemy.
 13. Po utworzeniu artykułu w pages, edytując rekord w bazie możesz wskazać ręcznie autora. Promowanie posta do artykułu było kiedyś na liście "to-do" w ips4 ale nigdy tego nie wprowadzono.
 14. to zamiast wyliczać ilu z głosujących uznało opinię, lepiej zostawić %d i nie wywalać użytkowników i wyjdzie jako tako po naszemu.