Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Konwersja phpBB 2.x -> IP.Board 2.3.x


Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Wstęp:

Artykuł będzie poświęcony jak sam tytuł wskazuje opisowi konwersji ze skryptu forum phpBB 2.x ( również by przemo ) do IP.Board 2.3.x ( dokładniej 2.3.6 ). Wersja IP.Board nie gra roli, ale jakiś przykład musi być. Wersję IP.Board można pominąć w tych rozważaniach, jednak nie niżej niż 2.2.x - co znaczy, że opis konwersji jest aktualny i poprawny dla IP.Board od wersji 2.2.x wzwyż.

Informacja:

Proces konwersji spowoduje wykasowanie całej dynamicznej zawartości bazy danych forum opartego na IP.Board ( użytkownicy, posty, tematy itd. ).

Przygotowanie do konwersji:

  • pobierz konwerter
  • przygotuj dane do bazy danych forum opartego o phpBB 2.x

Konwersja:

  • Zamknięcie forum phpBB
    Zamknij forum phpBB 2.x w panelu administracyjnym.
  • Upload plików
    W pobranej paczce ( link powyżej ) znajduje się folder upload/ - zawartość jego wyślij na serwer FTP do głównego katalogu forum IP.Board ( tam, gdzie znajduje się plik conf_global.php ).
  • Start konwersji
    Przejdź pod adres www.adresforumipb.pl/convert/ - zostaniesz poproszony o wybranie systemu z jakiego chcesz dokonać konwersji. Z listy rozwijanej wybierasz:
    1.png
    i zatwierdzasz naciskając button Save Configuration, następuje przekierowanie do okna konfiguracji konwertera.
  • Ustawienia konwertera
    W oknie konfiguracji konwertera, przedstawionego na screenie:
    2.png
    wypełniasz pola danymi, które miałeś przygotowane na początku.
    • część 1 - baza phpBB 2.x
      • Your phpBB SQL driver - zwykle mysql ( nie zmieniaj jeśli nie wiesz co robisz )
      • Your phpBB SQL server location - zwykle localhost ( nie zmieniaj jeśli nie wiesz co robisz )
      • Your phpBB SQL database name nazwa bazy danych phpBB
      • Your phpBB SQL username - użytkownik bazy danych phpBB
      • Your phpBB SQL password - hasło do bazy danych phpBB
      • Your phpBB SQL table prefix - zwykle phpbb_ ( nie zmieniaj jeśli nie wiesz co robisz )

      [*]część 2 - ilość kroków na cykl

      Najlepiej zostawić domyślne wartości, jeśli jednak serwer nie wytrzymuje zmień wartości w polach.

      • How many MEMBERS to convert per rotation? - ilość konwertowanych użytkowników na cykl
      • How many TOPICS / POLLS to convert per rotation? - ilość konwertowanych tematów/ankiet na cykl
      • How many POSTS to convert per rotation? - ilość konwertowanych postów na cykl

      [*]część 3 - ustawienia załączników

      W tej sekcji należy ustawić pathe do katalogów z załącznikami ( w phpBB i IP.Board)

      • Server path to the phpBB uploads folder? - wpisz path do folderu z załącznikami z phpBB
      • Server path to the IPB uploads folder? - zwykle przyjmuje prawidłową wartość ( nie zmieniaj jeśli nie wiesz co robisz )
      • How many ATTACHMENTS to convert per rotation? - ilość konwertowanych załączników na cykl, zwykle 100 ( nie zmieniaj jeśli nie wiesz co robisz )

    Jeśli wszystko wpisałeś zgodnie z rzeczywistością, należy przejść do kolejnego punktu.

    [*] Konwersja - proces

    Jeśli wpisane dane w poprzednim punkcie są poprawne ujrzysz taki ekran:

    3.png

    Ekran jest podzielony na trzy części:

    • Configuration Status - zobacz status zapisu konfiguracji, zmień obecne ustawienia, wybierz inny rodzaj konwertera
    • Convertor Status - najważniejsza część strony, więcej o niej w następnym punkcie
    • Post Conversion Options - narzędzia umożliwiające wykonanie przeliczenia statystyk, postów, tematów PO wykonaniu konwersji

    Jeśli wszystko jest OK, konwerter nie zgłasza żadnych błędów, należy klikać kolejno na link Convert Now:

    4.png

    Po kliknięciu na każdy kolejny link pojawi się okno potwierdzające zamierzony cel:

    5.png

    należy kolejno potwierdzać.

    Proces ten może różnie trwać, w zależności od wielkości bazy danych phpBB oraz szybkości serwera.

    Prawidłowe wykonanie konwersji zostanie nagrodzone takim widokiem:

    6.png

    [*] Konwersja - przeliczenie statystyk

    Można to wykonać z okna konwertera, ale radzę zrobić to potem, już z ACP, gdyż tutaj jest to okrojona wersja.

    Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać z:

    • Recount Statistics - przeliczenie statystyk
    • Resynchronize Forums - synchronizacja for
    • Resynchronize Topics - synchronizacja tematów

Właściwie jest to koniec głównego procesu konwersji forum phpBB 2.x do IP.Board. Teraz zostanie omówiona dalsza część, wykonywana już w panelu administratora IP.Board.

Czynności końcowe:

  • Przebudowa postów, tematów itd.
    W tym celu należy przejść do:
    ACP > TOOLS & SETTINGS > Maintenance >> Recount & Rebuild
    i wykonać następujące operacje:
    • Recount Statistics
    • Resynchronize Forums
    • Resynchronize Topics
    • Rebuild Content [Posts, Calendar Entries, Private Messages, Announcements, Signatures]
    • Rebuild User Names
    • Rebuild User Post Counts
    • Rebuild Profile Photo Thumbnails
    • Rebuild Attachment Thumbnails
    • Rebuild Attachment Data
    • Remove orphaned attachments
    • Remove orphaned uploaded avatars
    • Remove orphaned uploaded photos

    [*] Przebudowa cache forum

    W celu należy przejść do:

    ACP > TOOLS & SETTINGS > Maintenance >> Cache Control

    i z rozwijanego menu po prawo wybrać opcję Update all caches....

Screen początkowy i końcowy ( efekt ):

Tak wyglądało forum na phpBB 2.x:

7.png

A tak wygląda na IP.Board:

8.png

Koniec! Proces konwersji można uznać za zakończony i można przystąpić do konfiguracji i zabezpieczania IP.Board.

Autorem tutoriala jest DawPi. Zabrania się kopiowania, powielania. W szczególności na inne fora bez zgody autora.

Tutorial wykonany dla www.forum.invisionize.pl

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Argh, nie nie, wszystko jest w porządku tylko ja to robiłem ( konwertowałem ) na forum gdzie już forka miałem i ogólnie to takie testowe forum :)

Jest na pewno ok, a screeny - nie samymi screenami człowiek żyje :blush:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Coś tam w angielskiej instrukcji czytałem, że pewne pliki konwertera dobrze było było dla bezpieczeństwa usunąć. Tu usunąć wszystko co wgrałem? Czy coś może (powinno?) zostać?

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Co może być przyczyna pojawienia się komunikatu przy próbie odpalenia forum.pl/convert/ ?

Warning: require_once(../init.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/lubforum/domains/new.lubforum.pl/public_html/convert/index.php on line 19

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '../init.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/lubforum/domains/new.lubforum.pl/public_html/convert/index.php on line 19

Edytowane przez necik

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Brak pliku init.php.. Gdzie wrzucasz katalog convert? Bo powinieneś nie w folder forum phpbb by przemo, ale do folderu z IP.Board.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pliku init.php.. Gdzie wrzucasz katalog convert? Bo powinieneś nie w folder forum phpbb by przemo, ale do folderu z IP.Board.

Hmm, nie było tego w instrukcji więc wgrałem convert do katalogu głownego z phpbb by przemo.

Czy do konwersji mam też wgrać na serwer IP.Board? Jeżeli tak to do którego katalogu?

//edit

Teraz w katalogu głownym new.lubforum.p mam phpbb by przemo, w new.lubforum.pl/ipb IP.Board 2.3.6 oraz konwerter w new.lubforum.pl/ipb/convert. Efekt: http://www.new.lubforum.pl/ipb/convert/ (błąd, coś chyba źle zrobiłem).

Edytowane przez necik

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

[*] Upload plików

W pobranej paczce ( link powyżej ) znajduje się folder upload/ - zawartość jego wyślij na serwer FTP do głównego katalogu forum IP.Board ( tam, gdzie znajduje się plik conf_global.php ).

Hmm, nie było tego w instrukcji więc wgrałem convert do katalogu głownego z phpbb by przemo.

Jesteś pewny? <_<

Czy do konwersji mam też wgrać na serwer IP.Board? Jeżeli tak to do którego katalogu?

Do innego niż forum przemowe.

Teraz w katalogu głownym new.lubforum.p mam phpbb by przemo, w new.lubforum.pl/ipb IP.Board 2.3.6 oraz konwerter w new.lubforum.pl/ipb/convert. Efekt: http://www.new.lubforum.pl/ipb/convert/

Zgadza się. Tyle, że nie zainstalowałeś forum IP.Board. Zainstaluj go na nowej bazie danych.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak teraz przenieść new.lubforum.pl/ipb na new.lubforum.pl ? Czy wystarczy tylko skasować wszystkie pliki phpbb a w ich miejsce wgrać IP.Board?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ok, a jak teraz przenieść new.lubforum.pl/ipb na new.lubforum.pl ? Czy wystarczy tylko skasować wszystkie pliki phpbb a w ich miejsce wgrać IP.Board?

Generalnie tak. Potem zmienić link do forum w pliku conf_global.php, a w ustawieniach w ACP zmienić path i link do uploadów. I to powinno być tyle.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, konwersje phpbb -> 2.3.6 a następnie 3.0.3 mam już za sobą. Jednak pozostały jeszcze jakieś krzaczki: http://www.new.lubforum.pl/index.php?

Co zalecamy w takiej sytuacji?

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zmienić kodowanie strony w ACP:

System > Ustawienia systemowe > System > Server Environment >> Document Character Set

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić kodowanie strony w ACP:

System > Ustawienia systemowe > System > Server Environment >> Document Character Set

OK, standardowo było tam wpisane iso-8859-1 - zmieniłem na iso-8859-2. Nazwy i opisy działów nie mają już krzaków, tylko jeszcze polskie tłumaczenie coś posypało się.

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Warning: require_once(../init.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/accounts_s/smoke/public_html/convert/index.php on line 19

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '../init.php' (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/accounts_s/smoke/public_html/convert/index.php on line 19

Czym może to być spowodowane ?

Edit: Już wiem, zadziała to na 3.0.2 ?

Edytowane przez smoke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Warning: require_once(../init.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/accounts_s/smoke/public_html/convert/index.php on line 19

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '../init.php' (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/accounts_s/smoke/public_html/convert/index.php on line 19

Czym może to być spowodowane ?

Edit: Już wiem, zadziała to na 3.0.2 ?

Witaj,

z których konwerterów korzystasz i do jakiej wersji próbujesz skonwertować forum?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Manager

Zmień w tabeli members pole o nazwie member_group_id na wartość 4 :thumbsup: oczywiście przy Twoim koncie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.