Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Skiny


Amfidiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Co skrypt, to inaczej na to się mówi. :P

Hym?

Ludzie zajmujący się danym skryptem przyjmują jakąś wersję i tego się trzymają.

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech skrypty sobie mówią, niech ludzie sobie piszą. Ja i tak wolałbym tworzyć poprawną wersję. W słowniku języka polskiego 'skin' ma zastosowanie tylko do łysego dresa. A skoro nie lubimy ID, to możemy też nie polubić skina. Bo w końcu kto lubi dresów?

Szukajka jest, zmienić żaden problem. A domena pod 'Styl, kuwa! Jeżeli myślisz, że skin i styl można stosować naprzemiennie, to jesteś...' też się znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pisać "skórka" :D

Ten tylko o jednym. :P

W końcu zaczynasz myśleć jak człowiek ^_^

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajeń nie zmienię, jednak tworząc oficjalne produkty należy trzymać się pewnych zasad. Równie dobrze możemy tworzyć nasze spolszczenia z błędami ortograficznymi czy gramatycznymi - bo po co zmieniać własne przyzwyczajenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że mało istotne na co zmienisz, ale pamiętać musisz o tym, że ludzie słysząc słowo skin wiedzą o co chodzi, a jak zmienisz to w całym spolszczeniu na styl to pojawią nam się tutaj pytania w stylu:

Napisane jest, że mam przebudować styl. Czy to jest to samo co skin?

Bo ludzie zaczynający zabawę z IPB są z natury prości w tych sprawach (nie lubię uogólnień, ale często tak jest) i już sam skrypt stwarza im dość problemów. Po co jeszcze dokładać? :)

Ja bym zostawił jak jest, ale TO MOJE PRYWATNE ZDANIE, żeby nie było ^_^

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbijając piłeczkę, nie spotkałem się jeszcze z pytaniami ludzi 'Czy Komunikator to to samo co PW?'. Nie mówiąc już o takich abstrakcjach jak Rozszerzenia zamiast Hooków czy Korespondencja seryjna zamiast Mass Maila.

Swoją drogą sam używasz w swoich wypowiedziach słowa styl, więc musi on być naturalny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ja bym zostawił jak jest, ale TO MOJE PRYWATNE ZDANIE, żeby nie było ^_^

Normalnie pomyślałem, że mietka spod sklepu! Dzięki. ;)

( tak, takie wpisy wywołują u mnie uśmiech na twarzy - wszak pisze to godzik, więc wiadomo, że to jego zdanie )

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ludzie zwykle uważają, że ktoś kto opiera się pomysłów chce pisać w imieniu milinów osób. Wiem, że Ty wiesz, że tak nie jest, ale wolałem się zastrzec :P

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu próbuję Ci uświadomić, że nie stworzysz w 100% poprawnie politycznego, zgodnego ze słownikiem języka polskiego, spolszczenia, bo ten słownik jest przestarzały. Napisałeś:

Niech skrypty sobie mówią, niech ludzie sobie piszą. Ja i tak wolałbym tworzyć poprawną wersję. W słowniku języka polskiego 'skin' ma zastosowanie tylko do łysego dresa.

W słowniku słowo styl chyba nie jest wytłumaczone jako "wygląd skryptu"?

Co do:

A skoro nie lubimy ID, to możemy też nie polubić skina. Bo w końcu kto lubi dresów?

Czym właściwie ID zastąpiliście? Jest to w sumie skrót niepolski, ale na tyle znany, że nie trzeba go zmieniać.

Ja dalej uważam, że to zbyt szerokie zagadnienie by decydować o jego zmianie tu na forum. Proponuję, aby każdy na swoim forum napisał podobny temat jak tu i niech szersze grono decyduje o tym. Proponuję by temat wyglądał tak:

Na polskim supporcie IP.Board jedna z osób tłumaczących skrypt (Amfidiusz) zaproponowała:
Musimy używać słowa 'skin' w naszych tłumaczeniach? Strasznie go nie lubię, a mamy przecież piękny odpowiednik: styl.

I od razu uargumentował swój pomysł:

Niech skrypty sobie mówią, niech ludzie sobie piszą. Ja i tak wolałbym tworzyć poprawną wersję. W słowniku języka polskiego 'skin' ma zastosowanie tylko do łysego dresa. A skoro nie lubimy ID, to możemy też nie polubić skina. Bo w końcu kto lubi dresów?

Szukajka jest, zmienić żaden problem. A domena pod 'Styl, kuwa! Jeżeli myślisz, że skin i styl można stosować naprzemiennie, to jesteś...' też się znajdzie

Były głosy poparcia.

DawPi (Administrator):

Twoja argumentacja bardzo do mnie przemawia.

Działaj..

Jakub (Tłumacz):

To ja też popieram.

Były również głosy sprzeciwu.

TRACKER (Użytkownik):

Ja się już nauczyłem "skin" i jakoś jest mi z tym dobrze... ;D Ja i tak tego określenie będę używać i tak... :D Nie ma co zmieniać wieloletnich / wielomiesięcznych przyzwyczajeń osób w jeden dzień, bo Tobie się to "nie widzi" ;p

godfather (Użytkownik):

Prawda jest taka, że mało istotne na co zmienisz, ale pamiętać musisz o tym, że ludzie słysząc słowo skin wiedzą o co chodzi, a jak zmienisz to w całym spolszczeniu na styl to pojawią nam się tutaj pytania w stylu:

"Napisane jest, że mam przebudować styl. Czy to jest to samo co skin?"

Bo ludzie zaczynający zabawę z IPB są z natury prości w tych sprawach (nie lubię uogólnień, ale często tak jest) i już sam skrypt stwarza im dość problemów. Po co jeszcze dokładać?

Wszyscy chcielibyśmy poznać również wasze zdanie. Czy warto jest wprowadzać tak duże zmiany? Czy ludzie przywykną do tego? Liczy się zdanie każdego użytkownika, ale skoro nie możemy spytać całego internetu pytamy wszystkich użytkowników tego forum :)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym, o ile lepiej brzmi "Stylista", niż "Skiner". :D

Stylista bardziej kojarzy mi się z osobą zajmującą się wyglądem ludzi. :P

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.