Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Licznik "Gracze Online" SAMP


Skuban19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. Od bardzo dawna wchodzą początkowi użytkownicy pytając o licznik graczy online, więc postanowiłem napisać poradnik w którym pokaże jak krok po kroku zrobić całość

:D.

  • Będziemy potrzebować dwa pliki PHP, które odpowiadają za odczyt danych poprzez IP serwera samp.

Pliki to: onlineplayers.php, SampQueryApi.php

Pobierz: http://speedy.sh/9BS...ikiLicznika.rar

  • Teraz wypakowujemy te pliki do głównego katalogu FTP forum, następnie wchodzimy w onlineplayers.php wpisując nasze IP:

<?php
require "SampQueryAPI.php";
$query = new SampQueryAPI('IP', '7777');
?>

  • Zapisujemy plik i wchodzimy w styl, następnie kopiujemy mały kodzik PHP, który będzie odpowiadał za odczyt danych z pliku jak i stylizacji:

<li id="SA:MP Server Query Script" class="left"><span style="background-color:#d5dde5;font-size:0.8em;padding:2px
5px;-moz-border-radius:6px;-webkit-border-radius:6px;border-radius:6px;color:#000;text-decoration:none;z-index:5000" title="Aktualizowane co minutę.">Graczy online: <b>
<php>
include 'onlineplayers.php';

if( $query->isOnline() )
{
$aInformation = $query->getInfo();
$aServerRules = $query->getRules();
}
</php>
{$aInformation['players']}
</b>
</span>
</li>

  • Najlepiej gdy wkleicie w układ stylu, najlepiej w zakładkę.

  • Teraz pokażę wam jak zrobić linkowo przekierowanie do SAMPA. Czyli tradycyje "Zagraj na serwerze", które po przez link przkierowuje nas od razu do serwera.

Gdy chcemy zrobić przekierowanie po przez dział:

Wchodzimy w:

System > Fora > Dodaj Forum

W typ forum, wybieramy:

"Forum przekierowujące"

Następnie dajemy taki link:

samp://IPSerwera:7777

I zapisujemy. Możemy się cieszyć szybkim przekierowaniem do sampa. :D

Jeżeli chcemy stworzyć Button, który odpowiada za przekierowanie, to wchodzimy w styl i wklejamy takowy kod:

<li id="" class=""><a href="samp://IPSerwera:7777" title="Przejdź do Gry">Graj</a></li>

Wszelkie problemy, jak i niejasności co do poradnika, proszę o zgłaszanie w tym temacie. Pozdrawiam - Skuban19.

  • Lubię to 3

Pamiętaj:

IPB bez licencji, to jak auto bez rejestracji, jeżeli Cie złapią, masz przekichane!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam problem bo nie wiem gdzie co podmienić, wyczytałem z tego poradnika tyle co murzyn widzi kumpla w nocy. Może mi ktoś pomóc? Link do modyfikacji: http://forum.invisionize.pl/topic/29259-licznik-gracze-online-samp/page__pid__182100#entry182100

// Podpis usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Cienko opisane. Możesz jaśniej opisać? Jak w styl? Czego?

Cienko zapytane. Tak lepiej? Co w style? Co?

Chopie, ogarnij swoje myśli. :wacko:

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisujemy plik i wchodzimy w styl, następnie kopiujemy mały kodzik PHP, który będzie odpowiadał za odczyt danych z pliku jak i stylizacji

I nie wiem o jaki plik chodzi a z tym idzie nie wiem gdzie wkleić ten kod PHP chciałbym żeby było na zakładce np. forums lub members

// Podpis usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak kazałeś:

Warning: include(gracze.php) [function.include]: failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/santosrp/public_html/SampQueryAPI.php on line 1
Warning: include(gracze.php) [function.include]: failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/santosrp/public_html/SampQueryAPI.php on line 1
Warning: include() [function.include]: Failed opening 'gracze.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/home/santosrp/public_html/ips_kernel/') in /home/santosrp/public_html/SampQueryAPI.php on line 1
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/santosrp/public_html/SampQueryAPI.php:1) in /home/santosrp/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 114
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/santosrp/public_html/SampQueryAPI.php:1) in /home/santosrp/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 127
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/santosrp/public_html/SampQueryAPI.php:1) in /home/santosrp/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 136
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/santosrp/public_html/SampQueryAPI.php:1) in /home/santosrp/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 137
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/santosrp/public_html/SampQueryAPI.php:1) in /home/santosrp/public_html/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 141

// Podpis usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.