Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Przekierowanie zindeskowanych adresów


Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób stare zindeksowane adresy przekierować? Jest masa linków w google w które wchodzę i wyskakuje "[#404] Nie udało się odnaleźć strony, którą próbujesz wyświetlić. Kliknij tutaj, aby powrócić do strony głównej"

Na forum ebiznesy dowiedziałem się że przejściowym wyjściem z sytuacji może być utworzenie na stronie błędu linków do działów na nowym forum (tak żeby google wiedziało że układ linków i działów został zmieniony po konwersji). Wyczytałem na waszym forum że jednak takiej strony jako tako nie ma - jak jest w końcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej ustawić cos innego w htaccess. O ile dobrze pamiętam wystarczy dodać

ErrorDocument 404 index.php

każdy błąd spowoduje przejście do strony głównej, jeżeli startuje z index'a (jeżeli nie podać inny plik np. z własnym ładnym błędem + opis)

Edytowane przez MotyF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

MotyF - nie ma sensu 'tracić' linków, jak można użyć odpowiedniej paczki z folderu Converters-20_Mar_2012/Tools/ - pasującej do wersji forum z jakiego była wykonywana konwersja. Tam ustawić wszystko zgodnie z opisem w piku conf.php i gra gitarka.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

jak można użyć odpowiedniej paczki z folderu Converters-20_Mar_2012/Tools/ - pasującej do wersji forum z jakiego była wykonywana konwersja. Tam ustawić wszystko zgodnie z opisem w piku conf.php i gra gitarka.

Wykonałeś to?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Na główny folder forum IP.Board - domyślam się, że wcześniej tam miałeś forum MyBB. Otwórz plik config.php i uzupełnij wg informacji i wskazówek w nim zawartych. W razie problemów pisz śmiało.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak:

kopiuje do głównego folderu pliki: config.php, forumdisplay.php , member.php , showthread.php

w pliku config mam:

define('IPB_URL', 'http://www.yourdomain.tld/ipb3'); - czyli ustawiam swoją domene?

define('IPB_PATH', '/Users/XXX/Sites/ipb3'); - też wstawiam swoją domene ?

define('CONV_ID', 'mybb'); - Id konwersji ?

I co to tyle ? skopiuje te pliki i co się wówczas stanie bo sam nie wiem , jakoś nie chce mi się wierzyć w to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

kopiuje do głównego folderu pliki: config.php, forumdisplay.php , member.php , showthread.php

Tak.

define('IPB_URL', 'http://www.yourdomain.tld/ipb3'); - czyli ustawiam swoją domene?

define('IPB_PATH', '/Users/XXX/Sites/ipb3'); - też wstawiam swoją domene ?

define('CONV_ID', 'mybb'); - Id konwersji ?

Ad 1 - domena forum,

Ad 2 - path do forum (nie domena),

Ad 3 - Id konwersji wpisane podczas tworzenia konwersji w konwerterze. Jak zapomniałeś to sprawdź w tabeli conv_apps.

I co to tyle ? skopiuje te pliki i co się wówczas stanie bo sam nie wiem , jakoś nie chce mi się wierzyć w to

A co tu do wierzenia? :o

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Już pisałem - jak miałeś modyfikację do SEO to niewiele to może, ale zawsze warto mieć - pewnie nie od razu miałeś ją zainstalowaną, więc wcześniej ludzie posługiwali się normalnymi linkami.

Zrobisz jak chcesz - roboty na całe 3 minuty.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Co w przypadku gdy parametr define('CONV_ID'  wyparował, to znaczy nie mam już tej tabeli conv_app?  Mam do ustawienia 3 parametry dla konwersji z vbulletin 

	define('CONV_ID', 'vbulletin');
	define('CONV_GALLERY_ID', 'gallery');
	define('CONV_CCS_ID', 'vbulletin_ccs');

Czy wgranie tej tabeli z innej bazy bo chyba mam taki beckup rozwiąże sprawę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no usunąłem :) w poradniku o konwersji było żeby go usunąć to usunąłem :) nie skojarzyłem że może się przydać do przekierowań, ale mam chyba na dysku wersję po wykonaniu konwersji dla IP BOARD 3.4.6. Czy wgranie tej tabeli conv_app do bazy wystarczy? czy trzeba byłoby jeszcze wgrać pliki konwertera? ewentualnie zainstalować go od nowa i przkopiować dane z tabeli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tam są bodajże 3 lub 4 tabele. Zapisane są w niej potrzebne dane (stare ID'sy do nowych i inne). Bez tego przekierowania poprawnie działać niestety nie będą.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.