Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Shit tags SEO power bubel :)


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety tagi to w dalszym ciągu klęska na całej linii. Zamysł był dobry, ale realizacja jak widać:

  • znaki specjalne zamieniane na kod nikomu nieznany, ktoś pośpieszył się z title.
  • w linkach pojawia się enigmatyczne /forums/
  • największy bug to strona z tagami prowadzi do tematów z jeszcze bardziej enigmatyczną końcówką: /page__fromsearch__1 (nikt tego nie zauważył w IPB 3.2?)
  • poprzednio wyświetlane tagi nadal się księgują i działają, brak canonical do nowej wersji ale naprawiono title w efekcie Google znów księguje strony ze starymi tagami myśląc, że to webmaster dokonał zmian w celu usunięcia duplicate title
  • brakuje jakiejś przebudowy cache dla tagów - jakakolwiek modyfikacja w bazie wywala wszystkie tagi na całej linii.. (odważni ci co robią jakieś dodatki dla tagów :P )
  • Modyfikacja "Również z tagiem" potrafi wprowadzić 40 linków(przy założeniu tylko 3 tagów na temat) przy małym rozstrzale wolnego od podlinkowania tekstu - efekt farma na stronie.

Jak komuś chce się to chce to rozbić na tickety i wrzucić do ich trackera to byłoby miło.

pre_1332465155__nihil-novi.gif

Pierwsze efekty nowej wersji IPB i "tagów":

pre_1332468065__shit-happend.gif

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak się na "starym" sprawdza.

http://symbianforum.pl - jest już na 3.3 główny serwis

Klikając w TAG mam np. http://www.symbianfo...c%C4%85+iphone/ więc odpada from_search. A forum po tagach jest dla rozdzielenia funkcji. Tagi z IP.C mają tags/ccs

Generalnie to , co przeklikałeś to nieprzebudowana i prymitywna nieco wersja. Popatrz na główny serwis. Tam szukaj błędów.

PS. Linki jakie widzisz działały bez .htaccess - powodał błąd (moje "dodatki")

Edytowane przez MotyF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale twoja wypowiedź nijak się ma do postawionych zarzutów. Nabąknięcie, że są jeszcze tagi dla innych IP.aplikacji wcale mnie nie urządza. Pisali pełną gębą SEO friendly, a tu po rozpakowaniu taki bubel.

pre_1332470822__seo-bubel.jpg

Edytowane przez makensis

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale dlaczego piszesz w dziale supportu? Jakiej pomocy oczekujesz? Dla takich luźnych dygresji został właśnie stworzony dział Rozmów o IPB, tam można się pastwić nad nową wersją skryptu. A że jej błędy będą wypływać w najbliższych dniach, to było pewne. Między innymi dlatego wielu adminów (w tym ize) czeka około tygodnia z decyzją o aktualizacji. Nie warto się męczyć, chyba że ktoś to lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale twoja wypowiedź nijak się ma do postawionych zarzutów. Nabąknięcie, że są jeszcze tagi dla innych IP.aplikacji wcale mnie nie urządza. Pisali pełną gębą SEO friendly, a tu po rozpakowaniu taki bubel.

pre_1332470822__seo-bubel.jpg

Sory, ale na screenie pokazujesz wynik działania a dokładniej wyszukiwania. Wyszukiwać nie mogą roboty, więc to adres który widzi tylko użytkownik. A jakiego adresu się spodziewałeś? Skoro wyszukujesz chciałbyś widzieć wynik bez wyszukiwania?

VB przy podobnym działaniu daje forum/search.php?searchid=8545049

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Automatyczna wiadomość

Temat przeniesiony z forum:

"Invision Power BoardInvision Power Board 3.3Ogólny support IPB"

do:

"Invision Power BoardRozmowy o IP.Board"

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wynik jaki widzi Google nie tylko Ty i gwoli ścisłości link /page_from_search1 to jest nowy adres www. Gdyby zrobić z tego 301 to jeszcze by to przeszło, ale zrobili canonical co jest już niewybaczalne. Poza tym straszny śmietnik zostawili za sobą - np. w starych tagach nie dbając oto, to jest najzwyczajniej nieprofesjonalne. Reklamując to jako SEO zwyczajnie sobie żartują z ludzi.

Nie wiem po co próbujesz porównać tagi z vB do tych z IPB, bo naprawdę to inaczej wygląda(click). Po prostu w IPB znów coś zrobili bez żadnych konsultacji ze środowiskiem.

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

makensis, możesz podać link do tematu, gdzie to opisałeś tak by IPS mógł przeczytać Twoje uwagi i sugestie? Bo nie mogę go namierzyć.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem do ogólnika ciekawe czy ktoś poprze moją opinię, ale fakt faktem jest że tagi w ipb 3.2.3 nie były księgowane, bo nie były zgodne z polityką Google, a przy 3.3. wszystkie błędy wyszły na jaw z dwojoną siłą..

http://community.invisionpower.com/topic/359239-ipb-seo-tags-worse-that-even-before/

  • Lubię to 1

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miło i niemiło mi poinformować, że w 3.3.1 ktoś jednak odniósł się do moich zarzutów i wreszcie usunięto takie błędy, bo inaczej tego nie można nazwać jak:

  • największy bug to strona z tagami prowadzi do tematów z jeszcze bardziej enigmatyczną końcówką: /page__fromsearch__1 (nikt tego nie zauważył w IPB 3.2?)
  • znaki specjalne zamieniane na kod nikomu nieznany, ktoś pośpieszył się z title.

Na problem z księgowaniem tagów w starszej wersji można zrobić tak w pliku robots.txt: Disallow: /*app=core&module=search Powinno pomóc. Ponadto jak ktoś ma domenę zamiast folderu /forum to wtedy powinien też usunąć /forum/ z wpisów w pliku.

  • Lubię to 1

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszczowie IPS-u wprowadzili ciekawy bug do nowej wersji IPB. W zamian za działające tagi otrzymujemy upośledzoną wyszukiwarkę. Błąd się pojawia na forach z kodowaniem innym niż UTF, dlatego postanowiłem pomóc opuszczonym przez IPS użytkownikom przedstawiając poradnik odnośnie konwersji bazy danych z ISO na UTF-8.

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

IPB w najnowszej wersji 3.4.5 wprowadziło kolejny bug do swojej bublowatej wersji tagów.

 

Co tym razem?

 

 

pre_1379110524__ipb_seo_bubel_2013.png

 

Problem zdaje się rozrastać, bo mamy gdzieniegdzie z "+", w innym miejscu z "%2B", a jeszcze innym.. "%252B"! Do tego część przekierowuje na nowy adres, a część nie powielając tagi z jednej do trzech stron o tej samej treści.

 

O samym znaku "+" jak bardzo jest SEO można opowiedzieć osobną historię.

 

Kto chętny zgłosić to do IPSu i zdobyć trofeum darmowych testerów oprogramowania ;)

Edytowane przez makensis
  • Lubię to 1

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na co to jest dowód?

Żeby nie pozycjonować stron za pomocą tagów, bez względu na to skąd te tagi czy z IPS'u czy z Joomla czy z czegokolwiek innego.

Pozycjonuje się głową, układem treści na stronie i opisem działu. Jak na forum jest ruch to się samo wypozycjonuje.

Przynajmniej ja wychodzę z tego założenia i mam święty spokój, tagi służą forumowiczom tylko do kierowania się po stronie na konkretne województwa i miasta nigdy nawet nam nie przyszło na myśl, żeby tego używać do pozycjonowania się na jakieś frazy.

 

Nie wiem dlaczego ludzie zarzucili 10 starych zasad pod google? Moim zdaniem wciąż są aktualne i działają, może google zmieniać algorytm wyszukiwania ale dobra optymalizacja to jest podstawa. I nie słuchać panów z polskiego SEO i forum optymalizacja. Bo o ile kiedyś dawali sensowne rady to teraz sie opierają na jakichś skryptach, głupotach a naprawdę cenne informacje są zwyczajnie niedostępne. Robią ludziom wodę z mózgu.

 

Przy pozycjonowaniu i seo forum samym jego mechanizmem nie dopomogę, ale mogę Ci poradzić: poszukaj 10 rad pod google i zadziałaj w ten sposób. Zobaczysz efekty po kilku dniach. Dawid może potwierdzić że to działa. Może sobie Google zmieniać algorytm wyszukiwania, ale to jest skierowane głównie na wyłapywanie spamerów, 10 starych zasad,  które były PODSTAWĄ zostanie do końca świata. No... można sobie podarować pejdżranek, bo już nie do końca służy do tego co kiedyś, ale warto mieć go na uwadze, niekoniecznie za wszelką cenę.

 

A dlaczego IPS tak robi?

Mają w tym jakiś interes ja ich frazy przestałam śledzić dawno temu, ale na pewno nie zrobili tego  bez powodu.

Edytowane przez Dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty o jednym, ja od drugim. Tagi wbrew pozorom to kamień milowy w IPB i jak może zauważyłeś nie służą w SEO, do wyznaczania podobnych tematów i katalogowania tych danych na forum. Dobrze stworzone dałyby niezły efekt, a tak mamy coś nieprzemyślanego, brzydkiego w formie i działaniu.

 

Piszesz banialuki "Jak na forum jest ruch to się samo wypozycjonuje.", a ruch to skąd jak nie z wyszukiwarek obecnie? Traktowanie SEO po macoszemu skutkuje tym, że fora IPB z wersji na wersję są coraz słabsze SEO. Przykład:

 

pre_1379248651__dane_strukturalne_fora_i

 

Dotknął wszystkie fora IPB.

Edytowane przez makensis

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotknął wszystkie fora IPB.

 

 

Chyba Twoje...

Czytasz z takim zrozumieniem, że ja cież nie pier*****  Nawet na nicka dobrze nie spojrzałeś.

 

I nie pisz do mnie eś tylko aś, bo jestem kobietą.

 

Generalnie się zgodzę z tym, że z wersji na wersję robią dziwne rzeczy, więc zamiast robić z tego lament lepiej jest skorzystać przy okazji z klasyki, klasyka pozostanie Ci na forum na zawsze jak je dobrze zoptymalizujesz a opierając się na dodatkach czy "ulepszeniach" kolejnych wersji będziesz się wciąż denerwował.

Ja tu widzę problem bardziej w tym, że nie można było wpuścić pajączków Google jako gościa do czytania forum, i trzeba było kombinować, ale dzięki DawPiemu i jego modyfikacji problem zniknął.

 

Ja tam nie wiem skąd Ty masz ruch ja z wyszukiwarki owszem, ale jestem na pierwszym miejscu na setki fraz i frazę główną nie dzięki tagom itd. tylko dzięki temu, że ZMUSIŁAM użytkowników niemal siłą do tego by dobrze opisywali tematy, dzięki optymalizacji strony głównej i działów i startówki. Bo kiedy zakładałam forum nie wiedziałam jeszcze, że jest coś takiego jak IPB a zaczynałam od PostNuke z wbudowanym phpBB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież sam napisałeś w tytule: Shit tags SEO power bubel :)

O tym, o czym min pisze Dori pisaliśmy np. w tym temacie: http://forum.invisionize.pl/topic/39058-cloaking-wed%C5%82ug-ipsu-extra-seo/ (btw. link :D)

Generalnie nie rozumiem IPS-u, Dori nie rozumie, Ty też masz wątpliwości, więc zamiast skakać sobie do oczu trzeba coś z tym zrobić.

p.s. Próbował ktoś konwersji z ISO8859-2 na UTF-8 na prawie 800k postów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym poradnik, to trzeba zrobić bo wyszukiwarka IPS nie radzi sobie z polskimi znakami w ISO(przynajmniej we wcześniej wersjach).

 

Dori. Nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz pojęcia, bo robisz niepotrzebne zamieszanie. Wątek dotyczy tagów, a o tym że są "SEO" zadecydował samozwańczo IPS i ja to neguję cały czas.

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza wyszukiwarka radziła sobie z każdymi znakami na każdej wersji. A mam forum od kilku lat, nie to piaseczyńskie, które widzisz w profilu.

Się uczepiłeś swojego poradniczka jak rzep psiej d*py. Ile masz postów na forum?

Jak będziesz miał ponad 800 tysięcy postów na forum i 180 tys userów z czego w godzinach szczytowych włącznie z botami online ok. 10 tysięcy i będziesz na wszystkie frazy jakie chcesz w pierwszej dyszce to pogadamy, bo w tej chwili to nie wiem już całkiem czy chcesz mnie obrazić czy rozbawić. Jak masz chęć się poszarpać za piórka jak kogucik z kurką to nie ten adres.

 

 

EOT

Edytowane przez Dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratki, pozwolisz, że ja jako autor zadecyduję kiedy temat można zamknąć.

 

Twoje forum ma dokładnie 776192 i 182861 userów, czy się mylę. Pachnie mi tu kavą ;)

Edytowane przez makensis

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Shit tags SEO bubel znowu zaatakował ze zdwojoną siłą, zobaczcie po nowym roku(ostatni miesiąc) Google Webmasters -> Indeksowanie -> Błędy indeksowania i zakładkę: nie znaleziono. Są tam takie kwiatki jak:

 

tags/forums/s%25252525252525C5%2525252525252582u%25252525252525C5%25252525252525BCebno%25252525252525C5%252525252525259B%25252525252525C4%2525252525252587%2525252525252Bprzesy%25252525252525C5%2525252525252582u/
 
Wszystko oczywiście rozgrywa się o naszą polszczyznę(tagi z polskimi znakami), z którą jankesi za nic w świecie nie mogą sobie poradzić :P ORAZ o przestającym działać znaczku przyjaźni "+" dla tagów wieloczłonowych(często działa pod kryptonimem %252525252525252B).
 
Komunikat w tej sprawie od Google:
 

 

Wykryliśmy znaczny wzrost liczby URL-i, pod którymi jest zwracany błąd 404 (nie znaleziono strony). Zbadanie tych problemów i ich usunięcie tam, gdzie to możliwe, pozwoli Google zaindeksować strony Twojej witryny.

 

 

Błąd znaleziono na kilku forach IPB 3.4.6 (newest one ;) )

Edytowane przez makensis

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wzrost ilości błędów 404 w GWT jest straszny. 

 

Po lekturze forum IPS znalazłem sugestię do poprawy robots.txt. (http://community.invisionpower.com/topic/397231-crawl-error/)

Ilość błędów odrobinę spadła - z 35.000 do 34.000 :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem po co ucinać gałąź, na której się siedzi: 

Disallow:/tags/*

W ten sposób użyteczność tagów skraca się do ich używania przez użytkowników. Konwersja pewnie 1%..

Edytowane przez makensis

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wróciłem! Jeśli ktoś myśli, że coś się zmieniło w piaskownicy IPS-u to bardzo się myli.. okazuje się, że znany skrypt forów IPB w wersji 3.4 nie obsługuje Googlebota dla urządzeń mobilnych przez co mylnie jest rozpoznawane jako niezgodne z urządzeniami przenośnymi. Z tego co zauważyłem dotyczy to nawet forów w najnowszej wersji 3.4.8. (wydanej 2 tygodnie temu sic.). Sposób na naprawę poważnego błędu SEO znajdziecie tutaj: forum ipb przyjazne urządzeniom mobilnym.

 

pre_1433759531__ipb_348_zgodnosc_z_urzad

Moja modyfikacja i optymalizacja SEO forum IPB: www.forum.tweaks.pl/forum-IPB-SEO-Optymalizacja-Przewodnik-t50271/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.