Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Aktualizacja statusu (aka IPB 3.1.4)


Gangst3r

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem usunąć jedno zbędne <br /> na końcu kodu.... Tobie polecam zrobić to samo i wszystko będzie śmigać. Ktoś to poprawi w pierwszym poście.

Wywalenie wszystkich kodów <br /> może spowodować nachodzenie na siebie statusu na pasek jego aktualizacji:

statwb.jpg

Oczywiście jest do zrobienia jeśli komuś przeszkadza. Wystarczy dodać nową klasę do paska status i dodać im dolny margines odstępu. Jest to banalnie proste do wykonania. Wystarczy troche pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<script type='text/javascript' src="{$this->settings['public_dir']}js/ips.status.js"> </script>
<div class='ipsSideBlock clearfix' id='statusHook'>
<h3>{$this->lang->words['recent_status_updates']}</h3>
      <div class='left'>
           <if test="canUpdateStatus:|:$this->registry->getClass('memberStatus')->canCreate( $this->memberData ) && !($this->settings['board_offline'] && !$this->memberData['g_access_offline'])">
                <form id='statusForm' action='{$this->settings['base_url']}app=members&module=profile&section=status&do=new&k={$this->member->form_hash}&id={$this->memberData['member_id']}' method='post'>
                 <input type='text' id='statusUpdate_page' name='content' style='width:60%' class='input_text'> <input type='submit' class='ipsButton_secondary' id='statusSubmit_page' value='{$this->lang->words['global_update_status']}' />
                 <br />
                 <hr />
                </form>
           </if>
          </div><br /><br />
<div class='_sbcollapsable'>
<div id="status_wrapper">
<div id="status_wrapper_inside">{parse template="statusUpdates" group="boards" params="$updates, 1, 1"}</div>
<div class="status_main_content ipsType_small" style='text-align: center; margin: 10px -10px -10px -10px;'>
<a href='{parse url="app=members&module=profile&section=status&type=all" seotitle="true" template="members_status_all" base="public"}' style='display: block; padding: 8px; font-weight: bold;'>{$this->lang->words['viewallupdates']}</a>
</div>
</div>
</div>
</div>

Tutaj mój bit , a co z tego wyszło?

47411968925966616256.png

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na odwrót dodawaj jeszcze z 2 <br /> ystarczy zrobić dodatkową klasę w CSS dla tego pola z buttonem, aby nie nakładał się, a "dobijał" od kolejnych elementów z marginesem w dół.

Jak to zrobić? Wystarczy zmienić <div class='left'> na np. <div class='left1'> i edytować odpowiednio dodając nową klasę left1 w css.

Znajdź w ipb_styles.css

.left { float: left; }

dodaj po:

.left1 { float: left; margin: 0 0 50px 0; }

50px można ustalać na własną wartość. Teraz każdy powinien sobie poradzić. Wtedy można kody html nowych linii, czyli te <br /> usunąć.

PS: Można na inne sposoby, ale ten wydaje mi się jest n00b friendly.

Edytowane przez Gangst3r
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od stylu jaki posiadacie. Ja głównie przystosowuje wszystkie poradniki pod styl domyślny. Więc jak macie inny lub się rozwala to nie wina poradnika tylko zmian waszego stylu. Musicie wtedy sami kombinować.

Ja z jednym miałem większy problem więc musiałem zmienić nie tyle klasę left na left1, ale wywalić ją dodać status_update_index skopiować wszystko z klasy .status_update i z nowej wywalić tylko padding.

Dzięki temu wszystko fajnie przylega i nawet po wylogowaniu nie ma tego pustego obszaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.