Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IP.Board 3.4.8


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

OK, udalo sie z dodawaniem zalacznikow, wgranie paczki jezykowej dalo cos takiego

 There appears to be an error with the database.

If you are seeing this page, it means there was a problem communicating with our database. Sometimes this error is temporary and will go away when you refresh the page. Sometimes the error will need to be fixed by an administrator before the site will become accessible again.

You can try to refresh the page by clicking here 

Chyba cos zwalilem, mimo to paczka jest widoczna - ustawilem na domyslna, teraz nie ma zadnych napisow a najgorsze jest to ze skasowalem english, to tez nic nie dzalo....... ups

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Whoops, to Ty facet jesteś. :o Adekwatny nick. :)

cache/ plik .cgi pokaż z dzisiejszą datą, bo wystąpił jakiś błąd z SQL.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie zainstalowałeś do końca języka. Napisałeś, że wystąpił błąd w bazie - no to poprosiłem o logi tego -> nie podałeś ich, więc poniekąd mam związane ręce.

Spróbuj zainstalować ponownie lang. Albo wrzuć pliki .php jako rozwiązanie tymczasowe, w jakimś temacie podawałem je w załączniku.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodawalem ponownie ale jest to samo

===================================================
Date: Wed, 22 Jul 2009 12:19:51 +0000
Error Number: 1064
Error: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1
IP Address: 86.202.160.99
Page: /admin/index.php?adsess=8ca775b7de0320eaf099a1681f882389&app=core&module=languages&section=manage_languages&do=language_do_import
Debug: array (
 1 => 
 array (
   'file' => '/ips_kernel/classDb.php',
   'line' => 988,
   'function' => 'query',
   'class' => 'db_driver_mysql',
 ),
 3 => 
 array (
   'file' => '/admin/applications/core/modules_admin/languages/manage_languages.php',
   'line' => 132,
   'function' => 'imprtFromXML',
   'class' => 'admin_core_languages_manage_languages',
 ),
 4 => 
 array (
   'file' => '/admin/sources/base/ipsController.php',
   'line' => 291,
   'function' => 'doExecute',
   'class' => 'admin_core_languages_manage_languages',
 ),
)
mySQL query error: SELECT word_app,word_pack,word_key,word_default FROM belcore_sys_lang_words WHERE lang_id=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
mySQL query error: SELECT word_app,word_pack,word_key,word_default FROM belcore_sys_lang_words WHERE lang_id=

Usunąłeś języki? :)

Znajdź ten post i wrzuć sobie pliki .php i sprawdź czy pomogło.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ze wszystko jest ok, narazie :) Dzieki za pomoc i sorry za deszcz pytan - jestem totalnie swiezy w ipb, dopiero co kupilem licke, od 6 lat uzywalem phpbb2 ktore znam na wylot a 3 mnie zawiodla troche - sadzilem ze tutaj bedzie latwiej ale to pewnie kwestia przyzwyczajen ktore musze teraz zmienic - w kazdym badz razie dzieki.

Edytowane przez michalinda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne!!!

Dla osób posiadających forum w kodowaniu innym niż UTF-8

Jeśli występują u Was błędy kodowania zawartości pliku ipb.lang.js macie dwie możliwości.

  • Panel administracyjny > Ustawienia systemowe > Performance > CPU Saving & Optimization > Reducing HTML output > Minify javascript? > oznacz na "Nie"
  • edytuj plik public/min/config.php i dodaj w nim poniższą linię
    $min_serveOptions['contentTypeCharset'] = 'iso-8859-2';


W końcu udało się przekonać IPS, że to jednak błąd i został on dziś naprawiony w wersji 3.0.2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W kwestii tłumaczenia trzy pytanka

1. po uploadzie pliku xml przez panel admina (bez jakichkolwiek błędów) - w widoku zarządzania językami, bardzo dużo pól "nowa wartość" jest pustych, pomimo tego, że na forum frazy z tych pól wyświetlają się poprawnie po Polsku.

2. W przypadku belki Nowej Zawartości, mam problem z przetłumaczeniem fraz zakładek "Forums, Members, Calendar" itd

3. Nie pomagają wyżej opisane kroki odnośnie pozbycia się krzaków po wgraniu polskiego języka (mam forum w kodowaniu ISO-8859-2). Pobrałem pliki tłumaczenia z ftp, przekonwertowałem na ISO-8859-2, nadpisałem pliki na FTP. Czy można w jakiś sposób zaktualizować wpisy w bazie na podstawie plików cache? Na forum nie ma żadnych zmian po tej operacji.

Dodam jeszcze, że aktualnie mam jeden język: Polski - pl_PL.ISO-8859-2

Edytowane przez Eurycide
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Odniosę się po kolei:

ad 1 - ewidentnie nie poszło z importem. Spróbuj ponownie. Wszystkie pola muszą posiadać polskie odpowiedniki i posiadają.

ad 2 - spolszczenie jest zrobione w 100%. Jeśli w jakimkolwiek miejscu tak nie jest to znaczy, że nie zostało to umożliwione u twórców i należy to zgłosić - u nas na forum lub u nich ( IPS ).

ad 3 - krzaki -> jakie? Screen będzie wskazany. Aktualizacja bazy na podstawie plików - włączyć tryb developera i w zakładce Manage Languages pojawi się nowa opcja. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się po kolei:

ad 1 - ewidentnie nie poszło z importem. Spróbuj ponownie. Wszystkie pola muszą posiadać polskie odpowiedniki i posiadają.

ad 2 - spolszczenie jest zrobione w 100%. Jeśli w jakimkolwiek miejscu tak nie jest to znaczy, że nie zostało to umożliwione u twórców i należy to zgłosić - u nas na forum lub u nich ( IPS ).

ad 3 - krzaki -> jakie? Screen będzie wskazany. Aktualizacja bazy na podstawie plików - włączyć tryb developera i w zakładce Manage Languages pojawi się nowa opcja. :)

ad 1 - w jaki sposób najlepiej wykonać ponowny import, czy poprzez opcję Przebudowa z XML?

ad 2 - ok dziękuję za informację

ad 3 - w którym miejscu włącza się ten tryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ad 1 - próbować aż do skutku. :) Poważnie, sam to przerabiałem na localhoście.

Ad 2 - proszę.

Ad 3 - Enabling developer mode.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zainstalowałem spolszczenie na forum (3.0.2 - może to jest przyczyną...). Posty, nazwy tematów i użytkowników, kategorie i ich opisy są ok. Jednak np. tutaj niektóre (bo "ó" się np. wyświetla) polskie literki wyświetlają się jako "?":

86611059.jpg

Kodowanie bazy danych jest w iso-8859-2.

Edytowane przez Bartek

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.