Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Dziwny obrazek w galerii w "Najnowsze obiekty w galerii"


LPe
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez LPe,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po wyczyszczeniu wszystkich kategorii z Galerii i usunięciu wszystkich plików, grafik i albumów pozostał mi jeszcze dziwny obrazek na górze forów w dziale "Najnowsze obiekty w galerii" jak na załączonym screenie (w czerwonej ramce). Jak się pozbyc tego badziewia i jak wyczyścić całkowicie galerię (pliki, albumy, grafiki etc.) - tak żeby była całkowicie pusta i nie zostały żadne pliki na serwerach? Z góry dziękuję.

 

forum pod adresem http://warzywa.org - tam widac dokładnie o co chodzi.

 

post-1465-0-95328300-1397679200_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę galeria jest pusta, a obrazek się wyświetla właśnie z tego powodu, że nie ma żadnych zdjęć. Jak chcesz go usunąć z FTP to nic prostszego. Wchodzisz na ftp do folderu:

 

/public/style_images/tctc91_pulse/gallery/

 

I usuwasz plik nophotothumb.png :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w bazie tylko w szablonie. Jeśli tak bardzo Cię to irytuje - czemu nie dodasz jakiegoś obrazka lub nie wyłączysz tego rozszerzenia galerii? Wycinanie kodu z szablonu jest bez sensu, no chyba że koniecznie chcesz mieć włączone rozszerzenie galerii przy założeniu, że nikt nie doda zdjęcia do galerii. Tylko po co wtedy trzymać galerię :icon_surprised:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w bazie tylko w szablonie. Jeśli tak bardzo Cię to irytuje - czemu nie dodasz jakiegoś obrazka lub nie wyłączysz tego rozszerzenia galerii? Wycinanie kodu z szablonu jest bez sensu, no chyba że koniecznie chcesz mieć włączone rozszerzenie galerii przy założeniu, że nikt nie doda zdjęcia do galerii. Tylko po co wtedy trzymać galerię :icon_surprised:

 

Może ja źle to opisałem. Jak zainstalujesz galerię to mimo włączonego rozszerzenia "GALLERY IMAGES" jak nie ma plików w galerii nie pojawia się tam nad forami nic (mimo włączonego rozszerzenia). Ja umieściłem kilka grafik, ale potem je usunąłem. W galerii nie zostało kompletnie nic, ale w statystykach pokazywało cały czas jakieś pliki. Nurtowało mnie jedynie co jest nie tak, w galerii pusto a na głównej jakis plik siedzi. Z regóły takie dziwne zachowania skryptów są początkiem problemów później, więc wolałem zadziałaś prewencyjnie od razu.

 

PS

Nie pomaga rozwiązanie BRUTE FORCE typu skasuj kawałek szablonu (kodu), albo usuń plik z FTP. To jest w pewien sposób oszukiwanie samego siebie że się pomogło / "naprawiło" problem. Jakiś powód istniał, a to jest forum dla profesjonalistów i tak też potraktowałem mój porblem.

 

Suma sumarum mogłem odinstalować galerie i zainstalowac ją raz jeszcze i problemu już nie ma - co nie znaczy że go nie było i został nierozwiązany. (Jednak odinstalowanie aplikacji wiąże się z budowaniem czegoś na nowo a nie naprawą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.