Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

4.0.0 juz do pobrania, ale....


kodif

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj IPS wypuścił wersje 4.0 skryptu, jest do pobrania w panelu klienta.

Pobrałem i jedyne co mogę napisać, to że jest to raczej późna beta albo wczesny RC, aż roi się od błędów.

Instalować na własną odpowiedzialność i tylko po zrobieniu kopi bazy i plików, żeby było do czego wracać. :)

Edytowane przez kodif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było RC ?  dobre... :D

 

Zapraszam do postudiowania nagłówków tematów np. na tej stronie

http://community.invisionpower.com/4bugtrack/?d=21&page=10

 

 

Albo zapoznanie się z tym artykułem z 25 lutego tego roku

http://community.invisionpower.com/blogs/entry/9723-ips-community-suite-400-release-candidate-available/

Edytowane przez kodif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beta czy RC, co za różnica - finalnej wersji jeszcze nie ma.

PS: To pobieranie wiadomości do działu "Wiadomości z Invision Power Services" niezbyt dobrze działa.

Weź daj spokój..

W panelu użytkownika jest do pobrania wersja 4.0.0 ale nie jest to wersja finalna?? Jeszcze dwa dni temu była tam RC7a

Jak według Ciebie będzie oznaczona w takim razie wersja finalna?

A zresztą, nie mam zamiaru prowadzić akademickich dyskusji.

Edytowane przez kodif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak według Ciebie będzie oznaczona w takim razie wersja finalna?

Z pewnością IPS ogłosi ją na oficjalnym blogu.

4.0.0 nie będzie stabilną wersją (przynajmniej nie na tyle żeby zawracać sobie głowę aktualizacją).

 

A zresztą, nie mam zamiaru prowadzić akademickich dyskusji.

To nie prowadź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wersja stabilna, ale nadal z błędami dlatego nie ma informacji na blogu.

Lindy napisał:

We've not announced final. We've just done a soft-release. It's a bit premature for a promo, but we haven't ruled anything out.

Ostatnia wersja RC to RC7b. Aktualnie IPS pracuje nad 4.0.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek 1: jak będzie wersja 4.3.4 OR ABOVE :D to ja zobaczę czy już warto aktualizować. Do tego czasu, zapewne wyklaruje się sprawa wielu dodatków których używam. Chyba każdy kto prowadzi jakieś tam forum, używa tam dodatków które będą aktualizowane do "czwórki". Wniosek 2- na pewno nie w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak na to zareagują mniej świadomi użytkownicy i jak duży odpływ klientów na rzecz konkurencji odnotuje IPS po zafundowaniu klientom takiego bubla. Bo taka zagrywka zakończyć się negatywnymi skutkami musi. Skoro nawet bardziej zaawansowani użytkownicy mają problem ze zaktualizowaniem forum do najnowszej wersji, to pomyślcie sobie jak muszą kląć szarzy zjadacze chleba, którzy potrafią wrzucić pliki na serwer i klikać "dalej" przy aktualizacji i coś tam pogrzebać w ACP, a tu nagle wszystko przestaje działać :) Bo brak dodatków to inna para kaloszy, ale z tego co ludzie raportują to IPS 4.0 jest niezdatne do użytku i trudno to nazywać dobrym produktem pozwalającym na uruchomienie czy prowadzenie forum internetowego...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurij, świeża instalacja działa bez większych komplikacji. Ale na co komu taka instalacja, gdy się ma forum na przykład od 2007 roku a update do czwórki to bardzo jeszcze ryzykowna sprawa. Jeżeli jednak ktoś zaczyna TERAZ i od zera, no to śmiało, czwóreczkę. Co prawda nie ma jeszcze spolszczenia, ale to jak sądzę, kwestia czasu. Można też samemu siedzieć i spolszczyć sobie. Testowałem to wszystko i póki co jedyny błąd na który natrafiłem to powiadomienie o tym że "Guest" dodał zdjęcie do albumu (podczas gdy dodałem to zdjęcie Użytkownikiem testowym, czyli zarejestrowanym na forum. Duży plus za ten responsywny szablon ale i tu jest kilka kwiatków. Gdy przeglądałem tę "piaskownicę" (tak sobie nazywam to forum testowe do zabawy) na telefonie, to trzeba się nieźle wstukiwać w ikonę "kopertkę" wiadomości. Na pewno wielki plus za to, że wszystkie moduły można sobie swobodnie instalować- lub odinstalowywać. Jak ktoś nie chce forum, to będzie miał dajmy na to, tylko galerię i content. Domyślam się że to wszystko doskonale wiesz, piszę niby do Ciebie ale bardziej do wszystkich którzy nie wiedzą, nie testowali.

Edytowane przez semenedar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie czyta się forum IPS. Wynika z tego, że 4.0 wydali, ale tak - od tego tygodnia mają mieć człowieka, który będzie pracować nad wydajnością (no w samą porę :D ), powiadomienia mają zostać udoskonalone "wkrótce", do zadań w tle, które na dużych forach mielą po konwersji w nieskończoność dorobią "inteligencję", która będzie określać, czy można tymi zadaniami bardziej zajechać serwer. Ogólnie jest wesoło. Chyba chcieli pójść śladem vBulletin, co udało się całkiem wzorowo IMHO :D

 

Co do samej konwersji - a tak zabawowo puściłem. Jeśli nie wywali w kosmos w trakcie konwersji, to zadania w tle są najgorsze, bo owszem - niby forum może działać bez ich ukończenia, tylko co z tego, jeśli bez ukończenia przebudowy postów treści postów mają rozwalone formatowanie i wszelkie BBCodes (osobno konwersja sygnatur - to samo). Forum wygląda jak po solidnym walnięciu bomby atomowej. Procesy w tle można przyśpieszyć wymuszając ich wywołanie "nie w tle", ale i tak duże forum to wiele godzin (od wersji beta jest poprawa, wtedy niektórym te zadania szły wiele... dni). Szczerze - trudno mi zrozumieć jakie zmiany wprowadzono, że aż taka czasochłonna przebudowa jest konieczna oraz czy na pewno to przemyślano na etapie implementacji. Już szybciej szła konwersja z phpBB do IPB 3.4.7 niż z IPB 3.4.7 do IPB 4.0 o_O Do tego już zauważyłem, że są operacje i zmiany w ustawieniach, które mogą doprowadzić do ponownego odpalenia się wybranych zadań. Na szczęście nie przebudowy postów, ale muszę to dopiero wybadać.

 

Jak wyżej - 4.0 dla nowych boardów może OK, starsze powinny to dobrze przemyśleć, bo to droga w jedną stronę (jedna osoba - szaleniec - odważyła się na przesiadkę na etapie RC - i straciła kilka dni postów z bazy, bo pozostało się cofać do 3.4.7).

 

Dodatkowo - pod nóż poszło naprawdę sporo opcji. Ekipa IPS tłumaczy, że były rzadko używane, za skomplikowane dla administratorów ( http://i1.kym-cdn.com/photos/images/original/000/173/576/Wat8.jpg ) oraz że jakby co, to mogą zaimplementować w przyszłości, ale jeśli ktoś z czegoś korzysta, to nie będzie przecież czekał na jakąś tam bliżej nieokreśloną przyszłość... Jeśli rzucę liczbą 30% opcji wyciętych, to myślę, że wiele się nie pomylę.

 

Źle rozwiązana opcja zapisu ustawień uprawnień może prowadzić do problemów na wielu serwerach, jeśli forum ma wiele działów i kategorii (także na dHostingu, bo sam na nim siedzę). Po prostu się nie zapiszą, wyklikasz, dajesz OK, wracasz, a tu większość pól odznaczona. W sumie sprawę zbagatelizowano, podsumowując, że dodadzą informację, że się nie da z winy serwera... W efekcie musiałem ustawić uprawnienia na localhoście, zmieniając wcześniej limity w php.ini, bo na serwerze bym nawet nie pierdnął. Nie wiem po co były betatesty i RC, jeśli poprawiano wybrane bugi wybierane wg niezrozumiałego klucza.

 

Admini - uważajcie, mina. Trzeba czekać na aktualizacje.

Edytowane przez Gość
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze trzeba podejść do tematu inaczej - z założenia powinno się unikać instalowania, a już napewno aktualizacji do wersji x.0.0 cokolwiek by to nie było (chyba jedynie poza WP) Joomla, Presta, vTiger, czy IPB zawsze jest ten sam problem, że wersja x.0.0 jest cała z założenia wersją beta, a dopiero aktualizacje można się zastanawiać od wersji x.1.x bo to z reguły są już stabilne wersje ;)

 

Pomijam kwestię poważnych braków tłumaczeń i rozszerzeń - te powstają w trakcie i nie sądzę, że przesiąde się wcześniej niż rok po wydaniu "wersji finalnej" 4.0.0

Edytowane przez regit
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę się wtrącić.. 4.0.0 jest oficjalną wersją ale nie dopracowaną w 100% dlatego IPB pracuje nad 4.0.1 która przewiduje poprawę wielu bugów w tym optymalizację skryptu.

 

4.0.1 - 15 April 2015

Many bug fixes in this release plus AWS S3 integration improvements. Some performance improvements. Chat is now using secure connections for chat messages.

4.0.0 - 9 April 2015

This is the first fully supported release of IPS Community Suite 4!

 

 

Jako że testowałem już kilka razy 4.0.0, nie polecam aktualizować na stan dzisiejszy do tej wersji, niestety wszystko jest "świeże" i trzeba zaczekać dobrych kilka miesięcy jak IPB wyda w miarę stabilną wersję.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4.0.2 można już przeglądać.

 

Planujecie upgrade do tej wersji? Chętnie potestowałbym 'w praktyce' i to przy polskiej wersji językowej :)

 

Jeśli tylko masz licencję to możesz w każdej chwili postawić sobie forum testowe na tej wersji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.