Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Meta tagi w artykułach, teaser jako description itp.


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez neoxs,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prowadzę serwis oparty na IP.Content i natrafiłem na problem z meta tagami w artykułach. Mianowicie mamy tutaj przykładowy artykuł: http://www.grasz24.pl/artykuly.html/_/artykuly/co-mo%C5%BCecie-poczyta%C4%87-na-graszu-r59

 

Jak widać jego description oraz og:description zaczyna się od "No dobra, z marudzeniem żartowałem[..]" czyli od body. Natomiast chciałbym aby w tym miejscu występował teaser paragraph (to co w artykule jest napisane pogrubioną czcionką).

 

Kolejna rzecz to og:image, który powinien być brany ten: http://www.grasz24.pl/forum/uploads/f8312c30d48af7094dcce9f3ebd44d1d.jpgnatomiast system sobie wybiera takowy obrazek: http://www.grasz24.pl/forum/uploads/monthly_04_2015/ccs-3-0-31527200-1428695018.jpg

I to zależy od artykułu, totalna losowość.

 

I trzecia rzecz, keywords - byłoby świetnie gdyby brane były tam tagi artykułu.

 

Przeszukałem google, byłem na community.invisionpower.com gdzie znalazłem topic z podobnym pytaniem do mojego ale niestety od ponad roku nikt na niego nie odpowiedział. Szukałem też tutaj na forum ale nie widziałem podobnego tematu.

 

Próbowałem się bawić także szablonami globaltemplate oraz includeMeta, ale bez skutku.

 

Jedyny pomysł jaki przyszedł mi do głowy to w article template dodać znaczniki meta tagów ale wtedy zaś będą podwójne. A jak usunę z global templates znaczniki to tematy na forum pozostaną bez tagów.

 

Ma ktoś na to pomysł? Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedyny pomysł jaki przyszedł mi do głowy to w article template dodać znaczniki meta tagów ale wtedy zaś będą podwójne. A jak usunę z global templates znaczniki to tematy na forum pozostaną bez tagów.

<if test="$this->registry->getCurrentApplication() != 'forums'">
example
</if>

Zepnij tym meta tag w globalTemplate tylko zmień 'forums' na klucz aplikacji, do której to potrzebujesz. Domyślisz się raczej co z tym zrobić, jak nie to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Dzięki za odpowiedź, dużo mi to pomogło :)

 

Póki co zastosowałem coś takiego w globalTemplate:

<if test="$this->registry->getCurrentApplication() == 'ccs'">
<meta property="og:description" content="dzialaaaa" />
<else />
{parse template="includeMeta" group="global" params="$metaTags"}
</if>

I spoko jak jestem na forum no to tagi są standardowe, jak w artykule ipcontent no to wyświetla mi się og:description o treści "dzialaaa".

Mam taki plan aby w globalTemplate wywalić linijkę zaraz po ifie czyli wyglądałoby to tak:

<if test="$this->registry->getCurrentApplication() == 'ccs'">

<else />
{parse template="includeMeta" group="global" params="$metaTags"}
</if>

A w IP.Content -> article templates -> article view dodać odpowiednio tagi. Jedyny problem na jaki napotykam w tym momencie to fakt, że tagi będą w sekcji body zamiast head - o co krzyczy np. facebook debuger + podejrzewam, że to gryzie też ze standardami. Masz jakiś pomysł jak to rozwiązać? Najlepiej byłoby jakieś zmienne powstawiać z IP.Content odpowiedzialne za treść tagów, teasera itd. do globalTemplate, niestety nie wiem czy się tak da, a jeśli tak to jak konstrukcja takowych zmiennych się przedstawia (próbowałem kombinować z tymi z article view ale nic mi z tego nie wyszło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego :D.

Podczas pisania artykułu na samym dole

lccamb.jpg

Sam sobie ustawiasz.

 

Przykład:

1. uiv4uf.jpg

2. l0p6ld.jpg

 

Wydaje mi się, że cały czas o to Tobie chodziło ^^. Nie używałem nigdy IP.C to nie wiedziałem o tym :P.

Edytowane przez Wolen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to lepiej poświęcić te 5 minut na wypełnienie tego, niż grzebanie i bawienie się z kodem. Ewentualnie możesz ogarnąć 2-3 osoby, które po napisaniu artykułu np. luźnym wieczorem będą to robić za osobę, która tworzyła artykuł. Tacy ludzie to nawet za darmo się znajdują (jak widzę ludzi, którzy jeszcze płacą (!) za to, że mogą popilnować komuś serwera do Countera przed cheaterami to nic mnie nie zdziwi.) 

 

Wracając do meritum, jak na moje najprostszym sposobem byłoby użycie jQuery/JavaScriptu. Niestety w tym Ci nie pomogę, musiałbyś się podeprzeć wujaszkiem Google. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.