Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Prace nad projektem Wavebox


Gama

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od pewnego czasu pracuję nad projektem pod nazwą PlayAll. Temat opisujący ów projekt od dawien dawna znajduje się już na adminzone.pl - pomyślałem więc, że warto podzielić się nim tutaj. Już na wstępie informuję że mile widziana jest każda sugestia związana z każdym aspektem projektu :)

 

Zaczynając jednak od początku - czym ten projekt jest?

 

Z założenia strona ma promować muzykę niezależną, która w wielu przypadkach jest lepszej jakości od tej, którą można usłyszeć w radiu. Ponadto pobieranie i rozpowszechnianie każdej kompozycji, która znajdzie się na mojej stronie będzie całkowicie legalne - pozwala na to licencja, na którą zwracam szczególną uwagę podczas wybierania piosenek, które mógłbym umieścić w audiotece.

 

Skrypt strony jak i szablon tworzę sam, od podstaw. Aktualnie pracuję na CakePHP w wersji 3 oraz na Foundation w wersji 5. Początkowo był to CakePHP 2 oraz Bootstrap - wraz z takimi oto efektami

 

pre_1411689923__gatunki.png

 

pre_1411689990__single.png

 

Całość nie wyglądała zbyt dobrze, więc kolejna wersja wyglądała tak

 

pre_1412211259__sound_list.png

 

To też nie było wystarczająco zadowalające. Postanowiłem więc zmienić dominujący kolor w moim szablonie uzyskując taki oto rezultat:

 

pre_1420404860__dev_02.png

 

Wszystkie powyższe zrzuty ekranu obrazują wygląd projektu w roku 2014. Wraz z nowym rokiem powstało to

 

pre_1429905848__update.png

 

Ten efekt był przez pewien tym czymś, czego szukałem. Jednak po rozmowach z osobami, które pomagają mi w tworzeniu tego projektu postanowiłem znów coś pozmieniać. Czy wyszło to na dobre - sami oceńcie :)

 

pre_1433453208__bez-nazwy-2.png

 

pre_1435612296__sound_player.png

 

To nie koniec zmian, które mam nadzieję idą w tym dobrym kierunku.

 

Co portal będzie umożliwiał w wersji, która zostanie uruchomiona pod koniec wakacji (prawdopodobnie)? Przede wszystkim odsłuchiwanie oraz pobieranie wszystkich utworów znajdujących się na stronie. Ponadto po zarejestrowaniu się i zalogowaniu, będzie możliwość tworzenia własnych playlist, komentowania i oceniania utworów oraz dodawania własnych (lub nie) kompozycji - wszystkie oczywiście będą sprawdzone pod kątem licencji przed ich ostatecznym opublikowaniem.

 

Jako że zmieniłem wersję frameworka cały skrypt piszę od nowa. Głównym powodem jest duża ilość zmian w jego funkcjonowaniu - a także chęć napisania kodu "lepszej jakości" - podczas pisania wczesnych wersji skryptu dużo się nauczyłem - oczywiście na własnych błędach :)

 

Tak więc jeżeli macie jakiekolwiek pytania - chętnie na nie odpowiem. Z chęcią przeczytam też wszystkie komentarze oraz wspomniane już sugestie dotyczące projektu. Jeżeli ktoś chciałby "polubić" strone projektu na facebooku - proszę bardzo (i dziękuję!) :)

 

Edytowane przez Macsch15
Zmiana nazwy :)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I jak idzie? :)

 

FB nieaktualizowany od 28 lutego, czyli chyba padło  :laugh2:

02 sierpnia napisał że prace cały czas trwają. Także nie padł.

Dobry komentarz na facebooku ktoś dodał "lepiej wypromuj strone jakos a nie zmieniaj wyglad ciagle XD"

W jakim celu ma promować jeszcze nie napisaną do końca stronę?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ponad roczny odkop - nie jestem pewien czy jest to tutaj dozwolone. Jeżeli nie - proszę o usunięcie tego posta.

Chciałem poinformować że prace trwają nieustannie od 29 czerwca 2015. Nic nie padło, po prostu większość aktualizacji udostępniałem i będę udostępniał na forum adminzone.pl. Projekt zmienił swoją nazwę na "Wavebox", pojawił się całkowicie nowy wygląd, nowe funkcjonalności oraz nowe podejście do niektórych aspektów. Dla osób zainteresowanych zrzut ekranu ze strony głównej serwisu:

Bez-nazwy-1.jpg

Ponadto ten projekt jest jednocześnie moim projektem na pracę dyplomową. Dlatego muszę go skończyć, czy chcę czy nie (a chcę). 

Dnia 27.09.2015 o 10:04, extreme napisał:

 

FB nieaktualizowany od 28 lutego, czyli chyba padło  :laugh2: 

Dobry komentarz na facebooku ktoś dodał "lepiej wypromuj strone jakos a nie zmieniaj wyglad ciagle XD"

To że ktoś nie aktualizuje FB nie oznacza od razu śmierci projektu. Po prostu mam ważniejsze sprawy. Żyjemy w dziwnym świecie, gdzie brak znaku życia na portalu społecznościowym = śmierć w rzeczywistości. A fanpage przygotowałem aby nie musieć go zakładać po uruchomieniu serwisu ;) 

PS Gdyby ktoś mógł zmienić frazę PlayAll na Wavebox w tytule wątku - byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na czym aktualnie to stoi? Dalej CakePHP?

//Edit

dobra, już widzę https://wavebox.pl/chat

 

Tak szczerze to poza całkiem niezłym szablonem to za dużo tam tego nie ma. :P Kilka kategorii, odtwarzacze. Ale i tak wygląda całkiem dobrze, przynajmniej się czegoś uczysz. Powodzenia :)

Edytowane przez teez
  • Lubię to 1

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @teez za komentarz :) 

Owszem, może na pierwszy rzut oka nie ma tam za dużo. Wynika to z faktu istnienia innych obowiązków oraz tego, że projekt tak na prawdę tworzę sam.

Natomiast wiele rzeczy widać tak na prawdę dopiero po zalogowaniu. Jeżeli ktoś chce coś "popsuć" - zapraszam do zabawy. Login - tester, hasło - developer. 

Kolejna większa aktualizacja strony pojawi się w styczniu. Poniżej parę zrzutów dwa zrzuty z kolejnych zmian :) 

comments_new.jpg

explore_new.jpg

 

 

Edytowane przez Gama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pierw kilka błędów:

 

1. Kliknąłem powiadomienia i oznaczyłem je jako odczytane. Wtedy nie mogłem odpalić wiadomości.  Konsola mówi: TypeError: o.user_one is null

2. Przejście na stronę główną mnie wylogowuje?

Kurcze przestałem w tym miejscu wypisywać, bo dalej nie widzę tam nic co mogę ocenić poza szablonem. Wygląda to na prawdę fajnie, sporo tego js dzięki czemu ciekawie wyglądają te przejścia. Ale nadal nie wiem co oceniać. Jak na tyle czasu to nawet mimo, ze robisz to sam, jest tego malo. Większość rzeczy, które masz zrobione (logowanie, rejestracje), dzisiaj robi się w generatorze (Java -> Spring boot). Do tego dodanie podstron z muzyką i autorami jest banalne. :P Btw. php już trochę odchodzi do lamusa. Jeżeli chcesz robić w przyszłości w webie to chyba lepiej rozejrzeć się za czymś innym. ;)

 

 

 

I taka rada - jak już musisz to dokończyć to skup się na jednym, a dopiero później zaczynaj kolejną rzecz. Np. te powiadomienia dokończ, bo odhaczyłem a dalej mi się pojawiają. :D

Edytowane przez teez

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, teez napisał:

Ok, pierw kilka błędów:

 

1. Kliknąłem powiadomienia i oznaczyłem je jako odczytane. Wtedy nie mogłem odpalić wiadomości.  Konsola mówi: TypeError: o.user_one is null

2. Przejście na stronę główną mnie wylogowuje?

Kurcze przestałem w tym miejscu wypisywać, bo dalej nie widzę tam nic co mogę ocenić poza szablonem. Wygląda to na prawdę fajnie, sporo tego js dzięki czemu ciekawie wyglądają te przejścia. Ale nadal nie wiem co oceniać. Jak na tyle czasu to nawet mimo, ze robisz to sam, jest tego malo. Większość rzeczy, które masz zrobione (logowanie, rejestracje), dzisiaj robi się w generatorze (Java -> Spring boot). Do tego dodanie podstron z muzyką i autorami jest banalne. :P Btw. php już trochę odchodzi do lamusa. Jeżeli chcesz robić w przyszłości w webie to chyba lepiej rozejrzeć się za czymś innym. ;)

 

 

 

I taka rada - jak już musisz to dokończyć to skup się na jednym, a dopiero później zaczynaj kolejną rzecz. Np. te powiadomienia dokończ, bo odhaczyłem a dalej mi się pojawiają. :D

 

Dzięki za feedback.

1 - Wiadomości nie są skończone, zmieniła się struktura bazy danych - to dlatego masz taki błąd. Natomiast samo "odhaczanie" powiadomień działa - przed chwilą sprawdzałem.

2 - To tylko taki efekt. W przyszłości po zalogowaniu kliknięcie na stronę główną spowoduje pokazanie innej strony niż dla gości.

Może byłoby tego więcej, gdyby nie fakt, że tak na prawdę całość musiałem robić od nowa. Jakiś czas temu (dawno) mój dysk SSHD stwierdził, że nie będzie odczytywał danych. Od tamtej pory nauczyłem się robić kopie zapasowe. Czy ja wiem czy PHP odchodzi do lamusa? Osobiście mam inne wrażenie, natomiast nie jestem w stanie teraz zmienić technologii (czas) - a myślałem nad node.js. Co do generatorów w Javie, nie znam i nie używałem. Natomiast CakePHP też ma generatory pozwalające wygenerować całe MVC na podstawie struktury bazy danych (i w drugą stronę też).

 

Edytowane przez Gama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Może byłoby tego więcej, gdyby nie fakt, że tak na prawdę całość musiałem robić od nowa. Jakiś czas temu (dawno) mój dysk SSHD stwierdził, że nie będzie odczytywał danych. Od tamtej pory nauczyłem się robić kopie zapasowe.

 

Poczytaj o jakimś systemie kontroli wersji np. githubie. Jak poznasz to nie będziesz sobie wyobrażał życia bez niego. ;)

Cytuj

 Czy ja wiem czy PHP odchodzi do lamusa? 

Może nie tyle co odchodzi do lamusa, ale już nie jest takie przyszłościowe. Ciężko na tym dobrze zarobić, a i web się teraz robi w .net, javie, pythonie, js (angular, node). :P

Znajdziesz mnie na LinkedIn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak oto prezentuje się pierwsza wersja panelu statystyk dla twórców.

statystyki_1.jpg

Po kliknięciu w przycisk "30 dni" pokazuje się taki oto wykres w formie okna "modal".

statystyki_2.jpg

Poprawiłem także parę błędów z wysyłaniem wiadomości e-mail, logowaniem, zakładką eksploruj. Teraz prawdopodobnie przejdę do tworzenia kolejnych elementów.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.