Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Hosting dla IPB


Gość damianks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z was miał styczność z hostingiem Mydevil.net? Co o nim sądzicie? Jakie macie doświadczenia?

Dokładnie chodzi mi o postawienie strony opartej na IPB u nich na hostingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się ma Mydevil.net do zenbox'a ?

 

Hej qubabos! Postaram się napisać Ci to w większym skrócie.

  • MyDevil i Zenbox to firmy hostingowe, jak zauważyłeś, ale różnią się: sposobem rozliczania się, stosowanymi rozwiązaniami i stażem na rynku. Warto wiedzieć, że MyDevil jest na rynku znacznie dłużej i w przeciągu tych lat zdążyli stworzyć własne rozwiązania, jak rewrite znany z Apache2 do Nginksa i wiele innych, ciekawych rozwiązań.
  • MyDevil to: wysokie SLA, ATMAN (najlepsze centrum danych w Polsce), brak limitu transferu, sztucznego limitu CPU oraz dyski SSD - na pliki i bazy danych. To także wsparcie dla różnorodnych języków, takich jak Python, Node.js, Ruby on Rails (framework), i tak dalej.
  • Dodatkowo, musisz wziąć również pod uwagę, że MyDevil w cenie ma również 'dodatkowe usługi', które oferuje Zenbox. Na zenboksie memcached 512M kosztuje ok. 50 zł brutto, a na MyDevilu możesz sobie za darmo zainstalować! :)
  • Zenbox korzysta z DirectAdmina, który mocno ich ogranicza, LiteSpeed Enterprise, który łudząco wnosi wyższą wydajność (jest po prostu denną imitacją Apache2), bo chłopaki nie mają wystarczająco doświadczenia, by choćby w połowie dorównać MyDevilowi.
  • MyDevil ma również wysoki poziom bezpieczeństwa, spójne ZFS z kompresją w tle (zwłaszcza dla kopii bezpieczeństwa), FreeBSD i wiele innych, ciekawych rzeczy.

Jeśli chcesz, bardzo chętnie podeślę reflinka (mocno mi w ten sposób pomożesz!), dzięki któremu otrzymasz 20% zniżki na dowolny okres rozliczeniowy: miesiąc, kwartał, pół roku oraz rok. Polecam gorąco, bo sam używam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xSkyer, dziękuję za ten elaborat i za to ,że chciało Ci się to napisać :) najbardziej interesuje mnie sama wydajność, bo zenbox owszem, jest szybki, ale cierpi na pewne problemy z mysql i pocztą. Muszę sprawdzić czy mi przeniosą forum, bo sam sobie nie poradzę. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xSkyer, dziękuję za ten elaborat i za to ,że chciało Ci się to napisać :) najbardziej interesuje mnie sama wydajność, bo zenbox owszem, jest szybki, ale cierpi na pewne problemy z mysql i pocztą. Muszę sprawdzić czy mi przeniosą forum, bo sam sobie nie poradzę. 

 

Ciężko mi sprecyzować, czy wykonują przenosiny, bo osobiście nie zastałem takiej potrzeby. Jeśli się odezwiesz na PW, skorzystaj z mojego reflinka i pomogę Ci z samodzielnym wykonaniem przenosin, jak i zarówno doradzę troszkę w kwestii wydajności (parę lifehacków ;>). Jeśli chodzi o stabilność, poczta, jak i mysql działają naprawdę w porządku, wręcz nieprzerwanie.

Edytowane przez xSkyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niestety zenbox zaczyna kucać. wszystko mają tak strugane na ślinę że hej. szukam nowego miejsca, byłem blisko biznes-host i vps'a (minthost to to samo), kieruję się tym razem opiniami niż marketingiem bo zenbox miał być oh ah a wyszło średnio. MyDevil wydaje się być korzystną ofertą, porównując jednak opinie na wht.pl jest w środku peletonu. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

niestety zenbox zaczyna kucać. wszystko mają tak strugane na ślinę że hej. szukam nowego miejsca, byłem blisko biznes-host i vps'a (minthost to to samo), kieruję się tym razem opiniami niż marketingiem bo zenbox miał być oh ah a wyszło średnio. MyDevil wydaje się być korzystną ofertą, porównując jednak opinie na wht.pl jest w środku peletonu. 

Podaj parametry jakich potrzebujesz. Ja korzystam z i polecam progreso.pl

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

 

niestety zenbox zaczyna kucać. wszystko mają tak strugane na ślinę że hej. szukam nowego miejsca, byłem blisko biznes-host i vps'a (minthost to to samo), kieruję się tym razem opiniami niż marketingiem bo zenbox miał być oh ah a wyszło średnio. MyDevil wydaje się być korzystną ofertą, porównując jednak opinie na wht.pl jest w środku peletonu. 

Podaj parametry jakich potrzebujesz. Ja korzystam z i polecam progreso.pl

 

Tylko ciągle nie dodajesz, że z pakietu dopasowanego do Twoich potrzeb, bo te podstawowe pewnie są bardzo słabe pod spore forum. I płacisz więcej. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej oczywiste, że pod spore forum trzeba będzie coś więcej niż plan biznes plus z oferty http://progreso.pl/hosting/. A progreso.pl polecam ze względu na jakość świadczonych usług, firma działa od 16 lat.

 

PS. Nie wiem jakie są parametry mojego konta :)

Moje forum komputerowe ForumPC.pl korzysta z hostingu w Progreso.pl - w trakcie zamówienia serwera podaj kod FORUMPC a otrzymasz miesiąc abonamentu gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wiem, że marudzę, ale kiedy przed dH korzystałem z ich usług to była to tragedia. Nie wiem jak jest teraz, ale wiem na pewno, że przez te wspomniane 16 lat bywało różnie. ;)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.