Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zadania CRON na dhosting.pl


Maciaasek

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Mam problem z konfiguracją zadań CRON na dhostingu. Pisałem już w tej sprawie do supportu i dostałem taką wiadomość zwrotną:

Witam!

Użycie argumentów w poleceniu PHP nie jest aktualnie obsługiwane przez nasz panel CRON. Czyli wywołania:

plik.php 81727fffafdcd7e9913fda4e37aea256

nie można skonfigurować.

Takie polecenie najłatwiej dodać w taki sposób, że wywołuje się inny plik, który ustawi tą zmienną przed wywołaniem pliku właściwego. Przykładowy plik wywoływany powinien wyglądać np. tak:

<?php
$argv = $_SERVER["argv"] = array('task.php', '81727fffafdcd7e9913fda4e37aea256');
$argc = $_SERVER["argc"] = count($argv);
include('task.php');
?>

Stworzyłem plik PHP w głównym katalogu z powyższym kodem i ustawiłem w panelu na dhostingu ścieżkę ~/public_html/cron.php. Problem jest taki, że w dzienniku zdarzeń wywala mi coś takiego: 

Could not open input file: /home/klient.dhosting.pl/macias/public_html/cron.php

Jakieś pomysły? Co zrobiłem źle? Fajnie by było jakby ktoś kto się na tym zna i ma tam konto się wypowiedział. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ustawiony zły katalog, sytuacja naprawiona. Aczkolwiek pojawił się kolejny problem. Gdy zadanie się wykonało - wyskoczyło coś takiego:

Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR in /home/klient.dhosting.pl/macias/swagers.pl/public_html/system/Member/Member.php on line 2658

Linia 2658:

$fields[ $profileFieldGroup ] = ( new \IPS\core\ProfileFields\Api\FieldGroup( $this->language()->get( 'core_pfieldgroups_' . $profileFieldGroup ), $groupValues ) )->apiOutput();
Edytowane przez Maciaasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//Przy kolejnych wywołaniach było pusto, może jakiś chwilowy błąd?

BTW: dhosting ma minimalny interwał wykonania zadania wynoszący 5 minut (szybkość wykonania ustawiłem na nielimitowaną). Z tego co dobrze zrozumiałem IP.Board zaleca wykonywać zadanie co minutę, a nie pięć. Czy to będzie sprawiało jakieś problemy?

Wybaczcie za DB posty, ale na bieżąco staram się coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Przepraszam za odkopanie tematu, ale jestem w trakcie konfiguracji CRON'a właśnie na dhostingu i korzystając z porady kolegi wyżej:

<?php
$argv = $_SERVER["argv"] = array('task.php', '81727fffafdcd7e9913fda4e37aea256');
$argc = $_SERVER["argc"] = count($argv);
include('task.php');
?>

wszystko poszło u mnie bez problemu. :) Postanowiłem, że się podzielę wiedzą kompletnie za free. Co zrobiłem?

Stworzyłem plik cron.php w katalogu applications/core/interface/task, który wypełniłem w/w zawartością podmieniając 81727fffafdcd7e9913fda4e37aea256 na swój:

ba6839852f854dbdb48b7a9f36777518.png

W dPanelu dhostingu ustawiłem CRON'a korzystając z cURL'a ustawiając https://xxxxxxxxxxxxxxxxxx.com/applications/core/interface/task/cron.php zadania do wykonania (xxxxxxxxxxxxx to moja domena testowa xD!) co jedną minutę zgodnie z zaleceniami. Nie mam żadnych błędów w szczegółach zadania wszystko wykonuje się jak należy. :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.