Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

XenForo vs IP.Board


Rekomendowane odpowiedzi

XenForo jest aktualnie chyba jedyną godną alternatywą dla IP.Board moim zdaniem.

IB przegrało sprawę więc teraz pewniej cały produkt stąpa po ziemi.

Rozwija się szybko, jest całkiem dobrze napisane, ma coraz większą grupę sprzymierzeńców, coraz większą ilość dodatków i stylów.

Może się natomiast okazać problemem to, że nie ma polskiego supportu ani dobrze zrobionego spolszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo forum możesz sobie przetestować korzystając z 5-dniowego dema od IPS, ważne są jednak także dodatki. Jeśli więcej rozszerzeń i modyfikacji które Cię interesują jest dostępnych dla IPB, to nie ma się co zastanawiać, tylko backup, zakup licencji, konwersja i problem rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

@Jurij w temacie i to nawet bardzo.... :)

 

Co mnie odstrasza od IPB? Kilka rzeczy:

  • niedokładnie rozwinięta gałąź SEO/SET skryptu,
  • 99% pseudohostingów w PL ma problemy z FreeType (a całe IPB to FreeType)
  • durnowaty podział ACP, brak obsługi swobodnej modyfikacji kolejności modułów.

XF:

  • SEO jako moduł (w default brak SEO),
  • XF to AppDom czyli wspiera *Type,
  • zastosowanie MapDeb-a zapewnia możliwość dowolnej aranżacji ACP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Co mnie odstrasza od IPB? Kilka rzeczy:

  • niedokładnie rozwinięta gałąź SEO/SET skryptu,

A konkretnie co tam niedorozwiniętego wypatrzyłeś?

Cytuj

XF:

  • SEO jako moduł (w default brak SEO),

Wyobraź sobie, że dawno, dawno temu przed wersją bodajże 3.2.0 IPB także nie miało wbudowanych opcji SEO, a IP.SEO było dodatkiem, który można było opcjonalnie doinstalować. A że był to tak bardzo popularny i potrzebny dodatek, więc producent zaimplementował go w standardzie, co by człowieki nie musiały tracić czasu na jego dogrywanie. It's not a bug, it's a feature ;) XF kiedyś dorośnie, to też zrozumie ;)

 

Cytuj

99% pseudohostingów w PL ma problemy z FreeType (a całe IPB to FreeType)

Ale to nie jest wina IPB tylko hostingów. Więc dlaczego toczysz pianę na Lamborghini za to że w Polsce są dziurawe, wąskie i kręte drogi z limitami prędkości dla deskorolek?

Cytuj

durnowaty podział ACP, brak obsługi swobodnej modyfikacji kolejności modułów.

No jeśli logiczny podział jest dla Ciebie durnowaty, to chyba także nie jest problem z IPB. Wszystko jest poukładane intuicyjnie, a jak czegoś znaleźć nie możesz, to masz całkiem dobrą wyszukiwarkę w ACP, która w przeciwieństwie do tej forumowej działa jak należy i jak chcesz coś znaleźć, to znajdziesz :)

Cytuj

zastosowanie MapDeb-a zapewnia możliwość dowolnej aranżacji ACP.

W IPB też sobie możesz wszystko dowolnie poustawiać, odrobina zabawy z Firebugiem i dla chcącego nic trudnego.

Cytuj

@Jurij w temacie i to nawet bardzo.... :)

No nie bardzo, bo temat nie dotyczy tego kto jaką licencję sobie będzie przedłużał lub też nie przedłużał, a dotyczy merytorycznych wniosków porównujących korzystanie z dwóch różnych produktów, jakimi są XenForo i IPB.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 29.09.2016 o 01:50, Jurij napisał:
Cytuj

XF:

  • SEO jako moduł (w default brak SEO),

Wyobraź sobie, że dawno, dawno temu przed wersją bodajże 3.2.0 IPB także nie miało wbudowanych opcji SEO, a IP.SEO było dodatkiem, który można było opcjonalnie doinstalować. A że był to tak bardzo popularny i potrzebny dodatek, więc producent zaimplementował go w standardzie, co by człowieki nie musiały tracić czasu na jego dogrywanie. It's not a bug, it's a feature ;) XF kiedyś dorośnie, to też zrozumie ;)

Nie chciałby odgrzewać kotleta, ale te informację są nieaktualne. XF ma wbudowane natywnie SEO, także proszę o nie rozprowadzanie błędnych informacji ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Nie chciałby odgrzewać kotleta

To nie odgrzewaj.

Cytuj

ale te informację są nieaktualne.

Bo to stary temat?

Cytuj

XF ma wbudowane natywnie SEO, także proszę o nie rozprowadzanie błędnych informacji ;)

Świetnie, Xenforo dorosło - gratulacje. Nie wiem tylko czemu cytujesz mnie, skoro to nie ja napisałem że XenForo nie ma wbudowanego SEO. Ja się tym skryptem nie interesuję wcale a wcale i szczerze mówiąc mi to lotto czy ma czy nie ma SEO. Natomiast Ciebie bym prosił o zwrócenie uwagi na tytuł tego tematu i trzymanie się go w miarę możliwości kurczowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jurij napisał:

Bo to stary temat?

Temat rozpoczęty 9 lipca, a w tedy SEO już było w XF.

 

6 godzin temu, Jurij napisał:

Natomiast Ciebie bym prosił o zwrócenie uwagi na tytuł tego tematu i trzymanie się go w miarę możliwości kurczowo ;)

Zwróciłem uwagę na temat, dlatego odpisałem. Informacja o SEO była błędna i działała na niekorzyść XF ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

O jejku jejku, aż pół roku czekałeś z tym pociskiem? Szacun :fan_1::Tip-Hat:

 

Cytuj

FireBug jest już nierozwijany

 

I jakie to ma znaczenie? Nadal możesz go pobrać, zainstalować, używać, wszystko działa. Poza tym są inne narzędzia dla developerów, wystarczy po nie sięgnąć i używać. A nie robić problem tam, gdzie go nie ma.

Cytuj

pozatym nie używam Firefoxa

 

Zawsze możesz zacząć. Im szybciej, tym lepiej ;) Polecam.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2017 o 21:43, Jurij napisał:

O jejku jejku, aż pół roku czekałeś z tym pociskiem? Szacun :fan_1::Tip-Hat:

 

 

I jakie to ma znaczenie? Nadal możesz go pobrać, zainstalować, używać, wszystko działa. Poza tym są inne narzędzia dla developerów, wystarczy po nie sięgnąć i używać. A nie robić problem tam, gdzie go nie ma.

 

Zawsze możesz zacząć. Im szybciej, tym lepiej ;) Polecam.

Kazali podziękować.....

Jakie ma znaczenie? Ty tak serio? Jako mod powinieneś wiedzieć, że nie używa się narzędzi porzuconych przez devów (=nie rozwijanych). Chociażby ze względu na bezpieczeństwo.

A ja polecam Chrome - bije FF na głowę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • insp zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.