Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Zablokowane konta administratorów


Siwiuski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś pojawił się problem z logowaniem przez administratorów na forum jak również do panelu administracyjnego. Podczas pierwszego logowania pojawia się komunikat:

 

Cytuj

Błędna nazwa użytkownika lub hasło

przy kolejnych próbach pojawia się:

Cytuj

Konto zostanie automatycznie odblokowane za 9 minut

Co ciekawe można się logować poprzez Tapatalk tylko tam nie ma dostępu do PA.

Zgłosiłem problem do hostingu i otrzymałem taką odpowiedź:

Cytuj

Przeglądając logi Pańskiej strony nie byłem w stanie stwierdzić czy doszło do jakiegoś ataku, który zagwarantowałby dostęp do strony osobie niepowołanej. Natomiast muszę wspomnieć, że strona logowania Pańskiego forum jest ciągle odpytywana z adresów ip należących do komputerów spoza Polski. Niestety, ze względu na to, że problemy są wynikiem błędu skryptu bądź jego konfiguracji a my nie udzielamy wsparcia aplikacji użytkownika. Proszę o zgłoszenie się do wsparcia skryptu forum, którego Pańska strona używa bądź firmy zajmującej się takimi zleceniami.

Na szczęście mam dostęp do bazy danych, tylko nie wiem jak mogę w tej sytuacji zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zawsze możesz założyć nowe konto na forum, poprzez PMA nadać mu uprawnienia administratora, zalogować się do ACP i pozmieniać hasła administratorom + zabezpieczyć acp hasłem + wykonać wszystkie kroki z centrum bezpieczeństwa w ACP + pozmieniać hasła profilaktycznie do FTP + bazy sql + przeskanować serwer FTP pod kątem niepożądanych plików + przeskanować pliki forum i aplikacji pod kątem złośliwego kodu (do jednego folderu zrzucasz sobie zawartość ftp, do drugiego zdrowy backup lub też świeże pliki z Twojej wersji forum i aplikacji i porównujesz wszystko programem WinMerge) :) No i najważniejsze - zacznij od skanowania swojego komputera czy nie masz jakiegoś syfu na nim, bo z tego co napisali to ktoś ewidentnie ma Was na celowniku. Jeśli forum masz z innego źródła niż Client Area od IPS - trzeba jak najszybciej zalegalizować forum i nadpisać oryginalne pliki na FTP, albo po prostu sobie darować prowadzenie lewego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.