Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Filmy na forum Invision Power Board


Jurij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję umieścić na forum IPB (aktualnie w wersji 3.4.8) kilka filmów wideo (głównie w formacie .mp4, ale też innych) i pytanie mam zasadnicze - jak się do tego zabrać? Chciałbym, aby każdy film był umieszczony w osobnym temacie i po wejściu w ten temat żeby można go sobie było odtworzyć. Jak na youtube po wstawieniu do posta linku filmu, tylko ja bym chciał lokalnie. Chcę, żeby filmy były przechowywane na moim serwerze i aby możliwe było jedynie ich odtwarzanie bez limitów, ale nie pobieranie i kopiowanie. Myślałem nad tym, żeby dodać je jako załączniki, ale IPB nie radzi sobie z odtwarzaniem zakodowanych w załącznikach plików. Więc zostaje chyba wrzucenie je bezpośrednio na serwer. Tylko jak zrobić, żeby to działało i miało ręce i nogi?

Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Jurij :Tip-Hat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pytasz? :P Jakbym wiedział jak za to się zabrać, to bym nie zakładał tematu hehe ;) Z tego co widzę to aplikacja Videos jest dla wersji 4.x, a dla wersji 3.4.x już chyba nie ma (dlaczego?)... Wolałbym uniknąć przesiadki na 4.X które mi się nie podoba wcale a wcale :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

http://www.devfuse.com/products/60-videos/

Cytuj

The IP.Board 3.4.x version will be offered as an extra download and remain supported until IPS makes IP.Board 3.4 end of life.

 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to czytałem, ale nadal mam wątpliwości. Nie widzę nigdzie w opisach, żeby ta aplikacja miała wbudowany odtwarzacz filmów i możliwość uploadu filmów na własny serwer. Cały opis sprawia wrażenie jakby to była taka galeria do zarządzania wstawianymi gdzieś na YT filmami wideo :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież, teoretycznie film, który oglądasz można zawsze ściągnąć, kilka lat temu jak wprowadzali silverlight to też nie było z tym problemów a niby miał być zabezpieczony pod tym względem. Moim zdaniem szkoda zachodu bawić się w takie blokowanie możliwości pobrania, bo na upartego wszystko da się ściągnąć, "przecież to je internet". Aż ciekaw jestem jakiej treści są te filmy, że tak bardzo chcesz to bronić, najlepiej chyba opisać i w ogólnie nie dawać do oglądania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Teoretycznie można się włamać na każdy serwer i sobie pobrać dowolne dane. Jak zatem zrobić, żeby dowolny film np. .mp4 umieścić na forum (w temacie czy sidebarze) tak, żeby sobie go można było odtworzyć za pomocą forumowego playera bez udziału stron trzecich takich jak youtube, vimeo i tym podobnych wyświetlić po naciśnięciu guzika play? A te filmy są takiej treści, że niektórzy nie mogą się doczekać aż je opublikuję. Więc skoro mam chwilkę czasu usiłuję się dowiedzieć jak to najlepiej zrobić, żeby to miało ręce i nogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przetestowałem i faktycznie działa :) Można sobie konwertować filmy do .webm za pomocą darmowych konwerterów albo używać filmów .mp4 :) Generalnie właśnie o to mi chodziło - jest player, film z serwera jest odtwarzany jak po maśle i nie trzeba żadnych wodotrysków - kto by pomyślał, że wystarczy Firefox i zwykły bbcode ;) Dzięki insp!

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.