Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problemy z logowaniem po konwersji


live4net

Rekomendowane odpowiedzi

Po ok. 2 latach postanowiłem przejść z MyBB do IPB. Konwersja się powiodła - bez żadnych problemów, jednak uważam, że nie jest wszystko OK.

po 1 i najważniejsze - po konwersji użytkownicy nie mogą zalogować się swoim starym hasłem z myBB.
mam włączoną metodę logowania "converter" - http://imgshr.com/606759

po 2. po konwersji nie pokazuje IP z jakiego były napisane posty- MyBB ma zapisane te dane w bazie.

po 3. po konwersji nie pokazuje IP i daty rejestracji użytkowników - MyBB ma zapisane te dane w bazie.

Screen do pkt 2 i 3: http://imgshr.com/7e0329

W zasadzie to krytyczny jest błąd nr. 1 - problem z logowaniem użytkowników. Adresy IP i daty rejestracji użytkowników, nie są dla mnie aż tak ważne. Chociaż fajnie by było je mieć. Próbowałem robić konwersję kilka razy, a dwa razy całkowicie przeinstalowałem ipb.

Wersje programów:

IPB: 4.1.17.1,

konwerter: 4.1.17.1

MyBB: 1.8.9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Witaj,

masz możliwość wykonania konwersji w tej kolejności: myBB -> IP.Board 3.x => (aktualizacja) IPS4 ?

Inaczej zostaje Ci tylko kontakt z IPSem.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już ticketa na IPS, jednak sądząc po komunikacie, który aktualnie się wyświetla na ich stronie, to pewnie zajmie to kilka dni.

Jeśli operacja mybb -> IPB 3.x -> IPS4 pomoże, to mogę spróbować. Skąd można pobrać archiwalne wersje IPBoard? W Client Arena na stronie IPB mogę jedynie pobrać najnowszą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z IP IPB olało:

Cytuj

 

Hello,

we cannot assist with custom conversion of items which are not part of the standard conversion unfortunately, unless you have had your conversion done by ourselves under a purchased custom conversion. We can look at the issue with usernames and passwords however

Kind Regards,
Marc Stridgen

 

 

Jednak logowaniem się zajmą. Wydaje mi się, że konwersja MyBB --> IPB 3.x --> IPB 4.x by nie pomogła, ponieważ dane się dobrze wyeksportowały. Ten sam hash i sól mam w IPB co jest w bazie danych MyBB. Problemem raczej jest sama metoda logowania converter. Najprawdopodobniej używa innej funkcji do hashowania niż MyBB.

Problem z IP udało mi się rozwiązać samemu. Zostawiam tu przydatne kwerendy:

UPDATE ipb_core_members t1, mybb_users t2
SET t1.ip_address = inet_ntoa(conv(HEX(t2.lastip), 16, 10))
WHERE t1.member_id = t2.uid;

UPDATE ipb_forums_posts t1, mybb_posts t2
SET t1.ip_address = inet_ntoa(conv(HEX(t2.ipaddress), 16, 10))
WHERE t1.post_date = t2.dateline;

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Support IPB bardzo szybko zajął się zgłoszeniem. Tak jak podejrzewałem, problemem była metoda logowania 'converter'. Wgrali mi plik Convert.php do katalogu system/Login/ i teraz wszystko działa. Zostawiam ten plik, gdyby ktoś miał podobny problem. Podejrzewam, że przy najbliższej aktualizacji znajdzie się on w konwerterze. 

Dziękuję za pomoc, można zamknąć.

Convert.php

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.