Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak sprawdzić który użytkownik zarejestrował się przez np. FB lub G+


Marcin Lis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

Nic się nie stanie.

Pewnie można sprawdzić w bazie danych w tabeli core_members - pola z przedrostkiem 'google_' i 'fb_' czy są wypełnione.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią ciekawość ludzka nie zna granic, więc postanowiłem przetestować całą metodę logowania przez Facebooka! :)

Skorzystałem z pomocy oferowanej przez IPS :Facebook - Social Sign In - IPS Community Suite, po której zgodnie z instrukcją włączyłem tą metodę logowania. Zarejestrowałem sobie konto testowe na forum korzystając z Facebooka i poszło to bez problemu. Przekierowało mnie na stronę Facebooka. Pojawił się standardowy komunikat o zaakceptowaniu warunków korzystania etc. Obserwując zauważyłem, że pobrało mi tylko z Facebooka e-mail bez daty urodzenia etc.

Generalnie moje opcje ACP w metodzie logowania Facebook wyglądają tak:

 

10dca126677248639e1d5a665b28d0c4.png

Jak widzicie opcje Używania prawdziwym danych mam odznaczoną. Po zaakceptowaniu warunków na stronie Facebooka przekierowało mnie na stronę forum, gdzie do wpisania miałem swoją własną nazwę użytkownika - opcja działa prawidłowo.
68f0b88f8f754093b92725ef9945801d.png
Myślałem, że odznaczając będę miał może możliwość dodania hasła, niestety nie. W ustawieniach profilu swojego konta zauważyłem zakładkę "Facebook", w której miałem opcję odłączenia swojego konta. Niestety przy próbie odłączenia wyskoczył mi komunikat:
c911e9a53b864f0c8fa9d88ec8c74a3d.png

Zdziwiło mnie to, ponieważ standardową metodę logowania miałem włączoną. Chwilę pomyślałem i logicznym myśleniem skoro nie da się odłączyć konta to ustawiłem przez ACP temu koncie hasło. Spróbowałem jeszcze raz i z sukcesem odłączyłem swoje konto Facebooka od konta na forum:
95ec0fbd29924a298901b543642d2032.png

Podsumowując rejestracja kont przez Facebooka według mnie jest na obecną chwilę niedopracowana. Gdyby dodali w trakcie rejestracji, przy jej finalizowaniu "Uzupełnij swój profil" możliwość dodanie hasła do konta lub przy odłączeniu swojego konta możliwość dodania hasła wtedy byłoby idealnie. Tak to wyskakuje komunikat, że nie można odłączyć konta Facebooka. Niestety w trakcie korzystania z konta podłączonego do Facebooka nie można dodać hasła:
519e7ab905934b2b8ac19cd6dc4ec86a.png
Opcja dodania hasła jak widać została wyłączona. Aby uniknąć błędu przy odłączeniu swojego konta w zakładce Facebook trzeba przez ACP ustawić hasło dla takiego użytkownika. Wtedy odłączenie konta nastąpi bez problemu. Oczywiście nastąpi to również bez problemu w momencie, gdy włączycie i skonfigurujecie poprawnie kolejną metodę logowania.

Po wyłączeniu metody logowania przez Facebooka użytkownicy połączeni swoje konto z Facebookiem nie mogą się zalogować chyba, że jak wyżej napisałem ustawi im się hasło w ACP.

Mam nadzieje, że rozwiałem wszelkie wątpliwości i wyczerpałem temat.

Pozdrawiam
Darek.

Edytowane przez Mr Darek
literówka ęąć xd
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyłem i włączyłem G+ to klucze api były nieprawidłowe, mimo że wszystko było poprawnie, nawet zrobiłem nowe klucze to nie działało, więc postanowiłem że może usunięcie całego logowania poskutkuje (myślałem że to wyczyści pola i logi) a usunęło całą możliwość logowania, wygląda to tak:
3UIjI0h.png
więc pytanie jest jak dodać ponownie G+? Czy wchodzi reinstall forum w grę czy jak? Jak wtedy miałbym dokonać reinstalacji z zostawieniem danych forów, użytkowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę Marcinie reinstalować forum z powodu takiej pierdoły. :) Spokojnie, przygotowałem dla Ciebie zapytanie, które doda rekord w bazie logowania Google'a:

INSERT INTO `xxxxx_xxxxxxxx`.`core_login_handlers` (
`login_key` ,
`login_enabled` ,
`login_settings` ,
`login_order` ,
`login_acp`
)
VALUES (
'Google', '0', '{"client_id":"","client_secret":"","real_name":true}', '8', '0'
);

UWAGA! Za xxxxx_xxxxxxxx wpisz nazwę swojej bazy danych!!!! Odbywa się to w tabeli core_login_handlers, jeżeli masz jakiś prefix to go dodaj przed nazwą.

Sprawdziłem trzy razy poprawność zapytania, jest w porządku. Generalnie będziesz miał wszystko tak jak miałeś nieustawione na początku. :)
P.S Dziwne, że klucze API miałeś niepoprawne, na pewno wszystko robiłeś zgodnie z instrukcją?https://invisionpower.com/4guides/how-to-use-ips-community-suite/social-sign-in/google-r234/ DawPi chyba się zdenerwuje, że odchodzimy od tematu głównego, oby wybaczył nam w nowy rok. :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.