Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Długi czas konwersji


Rekomendowane odpowiedzi

Przenoszę bazę z vbulletin na IPS 4 i jestem mocno zdziwiony bo konwersja bardzo długo trwa, Użytkowników (23 tyś) konwertowało się kilkanaście godzin no ale udało się przenieść te dane a teraz próbuję przenieść Prywatne wiadomości (30 tyś) i niezależnie jaki pakiet rekordów ustawiam (od 1 do 1000)  to konwersja się jakoś zawiesza? Czy zazwyczaj tak długo trwa konwertowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam serwer 12GB ramu i procesor 8x2,3 Ghz , wiem że jakiegoś szału nie ma, no ale dziwne jest to że ustawiam opcję Amount to Process Per Cycle na 1 (rozumiem że jest to ilość konwertowanych danych czyli 1 rekord ) i po prostu konwersja trwa i trwa tak jakby program się zawiesił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem tak tylko na chwilę aby sprawdzić czy w ogóle dla jednego rekordu konwersja się wykona i ile będzie trwać, jak na razie trwa to 15 min i nawet ten jeden rekord nie zostął przeniesiony a przecież przeniesienie np. 1 wiadomości to tylko kilka zapytań SQL prawda ? Czy konwerter jeszcze coś tam robi istotnego? Domyślnie dla wiadomości prywatnych pakiet jest ustawiony na 1000 rekordów, gdzie domyślnie jeden cykl konwersji użytkowników to 250 rekordów, z czego można by wnioskować że prywatne wiadomości powinny być szybciej konwertowane. Jak na prywatnych wiadomościach tyle to trwa to jeśli dojdzie przenoszenie postów itp. to w miesiąc się nie wyrobię z przenosinami :/

a i wcześniej jeszcze dla konwersji tych wiadomości musiałem zwiększyć timeout do 3000, bo skrypt kończył działanie. Czy można przejrzeć jakieś logi co się tam tak robi ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmina / GTA / NFS (niepotrzebne skreślić) też odpalasz na serwerze, bo jest "mocniejszy"? Takie rzeczy się robi na kopii testowej na localhoście, dopiero jak na localhoście wszystko będzie działać, to możesz wtedy wrzucić działające forum IPB na serwer (pliki + baza sql).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Przecież przenoszenie danych na żywca jest wygodniejsze ;) 

 

Nie jest. Bo i tak musisz zrobić backup plików z serwera oraz bazy sql i tak. Chyba, że wolisz nie robić backupów, odpalić konwersję na szybko na żywym forum, a potem płakać bo nie działa i jak to naprawić, to proszę :)

 

Cytuj

A tak na serio, przerzuciłem wszytko na localhosta i jest duża poprawa w szybkości konwersji.

 

No brawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.