Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Kodowanie znaków w bazie - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Mając bazę przekonwertowaną z vbulletin do IPboard 3.4.x, zrobiłem upgrade do IPS 4. Niestety kodowanie znaków w bazie jest nieprawidłowe pomimo prawidłowych ustawień (collation:baza, tabele, kolumny). 

w bazie mam 2 zestawy tabel jeden rodziaj z prefixem orig_

 

Dla tabel orig_forums_topics w kodowaniu mam taki przykładowy tekst (latin1_swedish_ci) 

Cytuj

Sk?ůd dowiedzia?ée?Ť si?Ö o forum?

 

Dla odpowiednika tej tabeli fsm_forums_topics już po konwersji 

Cytuj

Sk?ůd dowiedzia?ée?Ť si?Ö o forum?

 

tabele orig_ to chyba pozostałość po wersji ipb 3.4

 

 

Dodawanie postów działa prawidłowo, tzn polskie znaki wyświetlaja się prawidłowo na stronie i w bazie. 

 

Próbowałem konwertować bazę poniższym skryptem https://invisionpower.com/files/file/6823-ips-utf8-database-converter/ jednak otrzymuję komunikat że baza jest w UTF-8, "collations" jest prawidłowe i nie ma co konwertować. 

 

Dodam że tamat jest lekko wyniszczający ;) 

 

Macie jakieś pomysły co by tutaj można było zadziałać? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Trzeba szukać rozwiązań dla innych kodowań, zmieniać znaki, kodowania. To dość żmudne zajęcie. W razie W polecam się.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musiałem zacząć konwersję bazy od nowa ale już w bardziej przemyślany sposób ;)

Najpierw zmieniłem kodowanie w bazie vbulletin z latin2 na utf8_unicode_ci (bo za pierwszym razem wgrałem bazę z vbulletin/latin2 do bazy o kodowaniu latin1 )

pilnowałem poźniej exportów i importów aby były w utf8, ważne jest aby sprawdzić przy tworzeniu pustej bazy kodowanie aby było prawidłowe, domyślnie tworzy się w latin1

przy instalacji w pliku global_confing.php należy ustawić utf8 (w wersji 3.4.x brak tego ustawienia spowodował powstanie "krzaków" przy konwersji) 

to tak w skórcie co musiałem zmienić aby mieć prawidłowe kodowanie po migracji z vbulletin do IPS 4.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.