Skocz do zawartości

Hosting dHosting.pl - 10% rabat!

Blogi

Blogi społeczności

 1. Blog serwisu invisionize.pl

  • 1
   wpis
  • 2
   komentarze
  • 17013
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Witam!

  Jak już wspomniałem w tym newsie na forum dziś na naszym forum pojawił się system blogów z czego jestem niezmiernie dumny i zadowolony! :) Głównym celem takiego posunięcia jest szerzenie popularności tego dodatku na forach opartych o IP.Board, ale nie tylko. Myślę, że dzięki temu, teraz nasze spolszczenia będą jeszcze lepiej redagowane, a to dzięki kontaktowi z tłumaczoną aplikacją i umieszczaniem uwag w dziale do tego przeznaczonym.

  Pierwszy wpis dotyczy tylko uruchomienia owego systemu, ale w kolejnych odsłonach będę się starać przybliżyć plany serwisu, nowe rozwiązania oraz nasze osiągnięcia! Jak widać, nazwa tego blogu to Blog serwisu invisionize.pl, zatem informacje pojawiające się w nim będą właśnie dotyczyć naszej społeczności skupionej wokół IP.Board i forum! :)

  Pozdrawiam i zachęcam do zakładania swoich blogów!

  DawPi

 2. Czułe powitania w nowym 2019 roku.

   

  Jako że dobry clickbait nie jest zły (dowcip, dowcip), pozwolę sobie rozpocząć ów nowy rok od kilku optymistycznych akcentów. Po pierwsze primo - jak doskonale wiemy żyjemy w kraju socjalistycznym który ma same <wstaw wymarzoną kwotę> plusy i każdego dnia bohatersko pokonuje problemy nie znane w żadnym innym ustroju. Dlatego wszyscy powinniśmy podskoczyć z radości, gdyż jeszcze tylko jeden niecały rok koszmaru i skończy się nasz współczesny dramat, który z łatwością można opisać jednym prostym pytaniem: 

   

  "Czy ta niedziela jest handlowa?"

   

  albowiem od tego roku wolno nam handlować w jedną niedzielę w miesiącu, a od nowego 2020 roku nie będzie można handlować wcale w żadną niedzielę (poza kilkoma wyjątkami). To z pewnością gigantyczny sukces polskiego rządu 30 lat po tak zwanej przemianie ustrojowej, gdzie w Polsce zapanował wolny rynek i wolność gospodarcza :33_8:

   

  Przy okazji może okazać się, że rozwiąże się także inny nasz problem - czy robić zakupy w pobliskim polskim sklepie, czy zagranicznym dyskoncie / sklepie wielkopowierzchniowym, albowiem dzięki zakazowi handlu w niedzielę szacuje się, że w 2019 roku padnie ponad 5000 polskich małych sklepów, za to rozkwitną dyskonty i markety. Rząd musi pękać z dumy, albowiem upiekł kilka pieczeni na jednym ogniu. 👌

   

  Jeśli od nadmiaru dobrych wiadomości (lub po lekturze nowego rachunku za prąd / zakupy / paliwo (niepotrzebne skreślić)) zrobi nam się słabo lub zakręci w głowie - najlepiej będzie usiąść i troszeczkę odsapnąć. W tym sezonie modne są ławki niepodległościowe:

   

  1. Wariant 1:

   

  z24330775IH,Lawka-Niepodleglosci.jpg

   

  2. Wariant 2:

   

  lawka-niepodleglosci.jpeg

   

   

  Która Wam się bardziej podoba? Którą sfinansowały osoby prywatne, a którą Wy - podatnicy? Która była tańsza? Aby rozwiązać zagadkę kliknij w spoiler:

   

  49751010_2058218060921543_16779816946295

   

   

  Szczęśliwego Nowego Roku i jak zawsze - do następnego wpisu!

   

  Jurij

 3. test

  • 1
   wpis
  • 0
   komentarzy
  • 776
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  igor12345
  Ostatni wpis

  test wpisu

  • 1
   wpis
  • 1
   komentarz
  • 3250
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  blog-0021263001460331131.png

  Przez ostatnie sto lat, rozwój technologii jak i samej cywilizacji rozwinął się w niepowtarzalny sposób. Możliwości transplantacji większości ludzkich organów, podtrzymywanie życia poprzez technologiczne zastosowanie aparatur komputerowych i inne- to tylko nieliczne z tych „dobrobytów”, które oferuje nam współczesny świat popchnięty do przodu dzięki nauce.

   

  Gdzieś pośród tych wszystkich „dobrodziejstw” kryje się ciemna karta rozwoju cywilizacyjnego. Coś co dawniej było uważane za złe- wręcz za a wykonalne pod względem moralności człowieka, dziś jest codziennością, z którą współczesna cywilizacja utożsamiła się na tyle, że zaczyna traktować dany postulat/sytuację jako normalną- ucywilizowaną w pewnym sensie.

   

  Czym jest aborcja? To szereg mniej bądź bardziej skomplikowanych czynności, których wynikiem jest głównie przedwczesne zakończenie ciąży- mechaniczne bądź chemiczne, w czego efekcie dochodzi do obumarcia płodu. Czy jest legalna? Tę kwestię w całej Europie porusza wielu polityków oraz organizacje mające na celu ochronę życia ludzkiego. Jedni są zwolennikami, kolejni zaś są tego przeciwnikami zaś normy prawne ustanawiane przez poszczególnie państwa regulują to w dogodny dla siebie sposób. W obecnej chwili dla większości populacji (Polski), aborcja jest czynnością wręcz niedopuszczalną, rzeczą która winna się równać z pozbawieniem czyjegoś życia- morderstwem. Patrząc na tę sprawę obiektywnym okiem, owszem- możemy dostrzec wady ale zaraz za nimi kryją się pewne zalety, które w pewnym stopniu normują daną sytuację. Prostym przykładem będzie kobieta, która zaszła w ciąże w wyniku gwałtu. Nie życzy sobie mieć ona dziecka- powodów może być tysiące: szkoła, kariera zawodowa albo po prostu sam fakt, że została ona zgwałcona przez ‚oblecha’, który nie koniecznie zawierałby wyspecjalizowane cechy/geny, które mógłby przekazać potomstwu- proste i logiczne. Ta sytuacja jest zdecydowanie jasna i klarowna, dlatego też nie ma żadnych przeciwskazań (przynajmniej z mojej strony) aby aborcję w takim kontekście uzasadnić i dopuścić do funkcjonowania w naszym społeczeństwie. Sam fakt, że Kościół utrzymuje pozytywne zdanie na ten temat, jest dla wielu ludzi wystarczającym dowodem na to, że aborcja w tym świetle jest wręcz wskazana. Wiele dziewcząt, ale również i dojrzałych kobiet poddaje się aborcji w skutek ciąży nieplanowanej, tak zwanej „wpadki”. W tym momencie, mógłbym się zgodzić z obrońcami życia, którzy zawzięcie walczą o nienarodzone „życie”, jednakże i takie osoby powinny mieć prawo do skorzystania z tego przywileju- w końcu to ciążą nieplanowana, ale to jest jedynie moje zdanie na ten temat.

   

  I tak jak wspomniałem wcześniej, to co kiedyś było złe, wręcz niemożliwe do wykonania pod względem moralnym, już jutro będzie codziennością w naszym życiu. W miarę postępu cywilizacyjnego- rozwoju nauki, manipulacji przez media, stajemy się kozłami ofiarnymi własnego systemu (politycznego), który (niczym w grze w szachy) posuwa nami tak jak tylko chce. Zapewne za jakiś czas propaganda środków antykoncepcyjnych wyjdzie z mody a na jej miejsce trafią humorystyczne reklamy klinik aborcyjnych np. „Pozbądź się płodu a nie będzie porodu” z tańczącymi rodzicami w tle, którzy nie będą musieli tracić pieniędzy na wyprawkę dla potencjalnie narodzonego dziecka. Powstaną nowe uczelnie szkolące chirurgów w tej specjalności. Społeczeństwo jak i cały świat zapomni o dawnych zakazach. Pozostanie jedynie sumienie, które od czasu do czasu będzie nękać nie tylko samych lekarzy, a matki, które pozbywają się „nowego życia” przypominając sobie, że one same mogły zostać stracone przez własne życiodajki.

   

  Kolejnym, jakże świetnym argumentem, na uzasadnienie tego że stopień rozwoju cywilizacji ma realny wpływ na osłabienie moralności człowieka, będą ekscesie na tle seksualnym wśród przedstawicieli tej samej płci. Bowiem na przestrzeni tysięcy lat spotykane są nam zjawiska zagrywek homoseksualnych, czyli związków pomiędzy samymi mężczyznami lub kobietami. Znane chociażby z mitologii wyspy Lesbos, które wskazują na istnienie takiego gatunku ludzkości, który preferował jedynie osoby tej samej płci do zaspokajania własnych rządzy i potrzeb. Można przypuszczać więc, że jeżeli była to wyspa- było to miejsce odosobnione, wyszczególnione a przede wszystkim odcięte od reszty populacji, która zamieszkiwała tamtejsze rejony antycznych Aten i Grecji. W trosce o resztę społeczeństwa?

   

  Przenieśmy się teraz do czasów teraźniejszych, gdzie związki homoseksualne traktowane są na równi z resztą przez większość społeczeństwa. Aborcja zaczyna nabierać status „typowego” czynnika życiowego, która staje się czymś normalnym, spotykanym w społeczeństwie jako pospolite- tak jak życiowe gaszenie swojego pragnienia piciem coli. Czas, gdzie każda rzecz, która niegdyś uważana była za nienormalną, albo też nieetyczną dziś jest czymś powszednim- normalnym. Na to wszystko pracowała i w dalszym ciągu pracuje cała Nasza cywilizacja. I chociażbyśmy nie chcieli to rozwój nowych technologi, nowe systemy i procesy, które zastępują życiowe czynności wytworzyły u człowieka swego rodzaju blokadę, albo ujmując kolokwialnie- klapkę na oczach, (niestety) dzięki której ludzie nie widzą bądź po prostu nie chcą widzieć tego dla świętego spokoju, co jest (a było złego) w tym co wykonują.

   

  W ten oto sposób chciałbym triumfalnie zakończyć ten pisemny monolog i gorąco zachęcić Was- droga młodzieży, czytelnicy do dyskusji nad tym tematem, który pyta Nas wszystkich, czy: „Rozwój nauki i technologi ma wpływ na moralność, czy ją osłabia i w jakim stopniu.” Sądzę, że szlachta zabierze swój głos i rozpocznie się (chociażby minimalna) polemkę, w której każdy da z siebie chociażby minimum, by pokazać że jednak „Polacy nie gęsi, iż swój jęzor mają[…]” ~ Mikołaj Rej , enjoy!

 4. Droga...

  • 1
   wpis
  • 3
   komentarze
  • 2826
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Bez zbędnego monologu o pomyśle przechodzimy do sedna sprawy.

   

  Metoda fałszywego profilu psychologicznego (MFPP) to termin oznaczający szereg czynności mających na celu dojście do prawdy. Aby zastosować MFPP nabrane przez nas podejrzenia mogą być wyłącznie skierowane w strone drugiego człowieka. Przykładowo takim podejrzeniem może być, że nasz najbliższy przyjaciel jest gejem (o tym dlaczego właśnie taki scenariusz dowiesz się czytając dalej) - i ważne, aby były to podejrzenia, a nie po prostu wrzucone na siłe oskarżenie. Członek brytyjskiego zespołu Bars and Melody, 17 letni Charlie Lenehan zawsze podczas rozmowy o odmienności seksualnej był niezwykle ironiczny - to było moim podejrzeniem. Gdy mamy już podejrzenia to przechodzimy do właściwej części MFPP.

   

  Poprzez słowo właściwą rozumie się sporządzenie Rdzennego profilu psychologicznego (RPP), czyli musimy zebrać ważne informacje o osobie, którą podejrzewamy o bycie (w tym przykładzie) gejem/bi. Takie informacje to: co lubi, co lubi w sobie, czego nie lubi w sobie, czego nie lubi ogólnie i jak zachowuje się w określonych sytuacjach (po prostu obserwujemy, nawet najbardziej błacha czynność jak np. sprawdzenie zegarka może kryć za sobą szereg ukrytych emocji). Gdy określimy RPP przechodzimy teraz do MFPP.

   

  Wymogiem do MFPP jest posiadanie RPP podejrzanego. Skoro już je mamy to zaczynamy od postawienia się w jego sytuacji. Wykorzystajmy informacje zebrane w RPP, wyobraźmy sobie, że jesteśmy nim i rzeczywiście jesteśmy gejem/bi. Teraz wyobraźmy sobie sytuacje, gdzie ktoś porusza temat odmienności seksualnej - jaka byłaby twoja reakcja? Na pewno spowodowałoby to dyskomfort, ale co byś zrobił? Zasłonił się ironią, bo nagła zmiana tematu już dla ciebie wydałaby się podejrzana. Trafny wniosek, ale teraz co byłoby gdyby twój najbliższy przyjaciel poruszał taki temat?

   

  Zakładając, że nic nie wie o naszej odmienności seksualnej to mógł zupełnie nieświadomie poruszyć ten temat podchodząc do niego z pełną dozą dystansu. Jeżeli jednak wiedziałby o naszej orientacji to mając jego RPP jestesmy w stanie stwierdzić, czy mógłby on poruszać ten temat przy nas tylko po to, aby wprowadzić nas w dyskomfort. Różnica w reakcji między celowym a niecelowym poruszeniem tego tematu? W przypadku pierwszym będziemy chcieli szybciej zmieniać temat, aby druga strona nie drążyła. W przypadku drugim nie będziemy zmieniali tematu bo będziemy bali się, że druga strona nabierze podejrzeń - ironia jest w takim przypdadku najlepszym (dla nas) wyjściem.

 5. BłażejBlog

  • 1
   wpis
  • 0
   komentarzy
  • 3169
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Błażej
  Ostatni wpis

  Interesuję się ktoś może czymś takim jak longboard? Utworzyłem ten blog aby miłośnicy tego sportu mogli podyskutować na jego temat pytać siebie nawzajem oraz opowiadać mam nadzieję ,że ktoś się znajdzie. ;)

 6. Kilka ładnych miesięcy temu bb314 zwróciła mi uwagę, że przycisk "Odpowiedz" w widoku tematu i poszczególnych postów spełnia tę samą funkcję co przycisk "Cytuj".
  pre_1432924628__odpowiedz.png
  Użycie któregokolwiek z nich powodowało zacytowanie całej wiadomości w oknie edytora szybkiej odpowiedzi. Było to trochę nielogiczne i irytujące. Podobnie rzecz się miała w oknie wiadomości na PW. Przy czym tam kliknięcie w "Odpowiedz" otwierało nowe okno edytora z zacytowaną treścią wiadomości.

   

  Postanowiłem w końcu temu zaradzić i dziś wprowadziłem stosowne zmiany, które rozdzielają definitywnie funkcje między "Odpowiedz" a "Cytuj".
  Mam nadzieję, że Wam te drobne poprawki spodobają się.

   

  Dziękuje bb314 za wykrycie tych błędów.

   

  Plik zmian: http://matma4u.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=3413

 7. Zagadki i quizy

  • 2
   wpisy
  • 4
   komentarze
  • 3347
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Czas na drugą zagadkę :)

  Mamy tradycyjną tarczę zegara i musimy ją podzielić na części za pomocą dwóch cięć. Jak to zrobić, żeby w każdej powstałej cząstce suma cyfr wynosiła dokładnie tyle samo?

 8. interNECIK

  • 1
   wpis
  • 2
   komentarze
  • 3104
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  necik
  Ostatni wpis

  to tylko test

 9. DynlothBlog

  • 1
   wpis
  • 5
   komentarzy
  • 4419
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

 10. Blog Lejta

  • 2
   wpisy
  • 9
   komentarzy
  • 29149
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Witam witam.

  Dziwnie się trochę czuje, gdy widzę ponad 12 tysięcy wyświetleń mojego bloga, na którym jest cały jeden wpis :D Oto magia internetu.

  Dość niedawno, rozpocząłem działalność 2 nowych serwisów internetowych. Jednym z nich jest portal zleceń programistycznych (oczywiście do czasu jego przygotowywania, jego domena zostaje utajona :), oparty na moim autorskim silniku CMS - CryCMS. Sam CMS ma budowę dość podobną do IPB w wersji 3.X, lecz przygotowany jest na znacznie prostszych i optymalniejszych rozwiązaniach. Oczywiście, żeby nie było, DG jest :)

  Drugim moim nowym projektem jest DevTalk.pl. Jest to forum oparte o IPB oraz własne modyfikacje. Co mnie nakłoniło do stworzenia "kolejnego forum"? Skłoniło mnie do tego dość długie przeglądanie różnych forów (bo Jurij bije :(), na których wielka pomoc schodziła do zmiany kodowania bazy (przy kodowaniu znaków poprzez htmlspecialchars), czy reinstalacja systemu przy braku zainstalowanych sterowników grafiki.

  Jest to całkowicie nowy projekt, więc na nim mam jeszcze całkiem mało treści, choć staram się to powoli uzupełniać (na razie jestem jedynym aktywnym użytkownikiem, więc muszę sam wszystko sam robić ( IZE effect? :D ) :(

  Pierwszym 'większym' artykułem mojego autorstwa jest Zabezpieczenie witryny przed kopiowaniem - UI ( http://goo.gl/7PvQQd ) w którym obalam pewne mity, oraz pokazuję mniej znane sposoby na ukrywanie źródła kodu itp. Pierwsza część jest poświęcona UI, czyli temu co jest pokazywane użytkownikowi, a kolejne będą poświęcone kodowi źródłowemu.

  Z drugiej strony, myślę nad stworzeniem portalu IPB pod forum DevTalk.pl, lecz tu się pojawia pytanie z licencją.. Czy na jedną domenę (jedna kopia na root, a druga na subdomenie), muszę posiadać jedną, czy dwie licencje? Ale to pytanie najlepiej zadać DawPi :)

  Z trochę innej beczki :P

  W kilku ostatnich rozmowach na komunikatorach (rozmów z 'życia' nie będę podawał, bo bez takich sytuacji w jakich padały, to nie ma sensu :( ) natrafiały się perełki :D

  Rozmowa na temat związków oraz pewnych "wykroczeń":

  f8vp6f.jpg

  Również od kobiet, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy:

  k9ua6f.jpg

  Choć niektóre są nadpobudliwe :(:

  2j261l.jpg

  Także to by było na tyle :P

  Pjona i do następnego spotkania! :)

 11. Blog Mario14125

  • 1
   wpis
  • 3
   komentarze
  • 10332
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  blog-0700206001374499383.jpg

  Wszyscy wiedzą jak potoczyła się akcja 11 września 2001. Rząd USA obwinia Al-Ka’idę za ataki terrorystyczne na USA z dnia 11 września 2001 leczy czy, aby na pewno? Od minionego dnia zaczęło wiele osób uważnie śledzić poczynania krok po kroku co się wtedy stało i efekty są bardzo porażające. Rząd USA bojkotuje wszelkie dowody odnośnie 9/11 lecz ludzie z natury są dociekliwi i wiedzą jak jest naprawdę. Zacznijmy od tego czym jest teoria spiskowa. Teoria spiskowa jest to twierdzenie, według którego w utajnieniu ktoś działa na szkodę innych osób lub na własną korzyść. Przykładami są twierdzenia dotyczące: dominacji ekonomicznej, politycznej, militarnej czyli np. teorie spiskowe o lądowaniu Apollo na Księżycu czy teorie spiskowe o zamachach z 11 września 2001. (Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_spiskowa)

  Nie chcę się zbytnio rozpisywać tu ponieważ wszystko co chciałbym tu napisać jest w filmie załączonym poniżej i jeśli poświęcicie półtorej godziny swojego czasu by zobaczyć jaka była prawda. Przekonacie się że było warto i zaczniecie dostrzegać do czego rząd stanów zjednoczonych jest w stanie się posunąć.

  Dodatkowo dodam iż może to być jedynie zbieg okoliczności jednakże sama data wskazuje na to iż coś jest nie tak. Mianowicie data amerykańska pokazuje 9/11, usuńcie jedynie ukośnik i wyjdzie nam 911 numer, pod który zgłasza się o pomoc w nagłych przypadkach, typu wypadek, pożar, przestępstwo.

 12. teeztuje bloga.

  • 1
   wpis
  • 13
   komentarzy
  • 11260
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Hej,

  Ostatnio rozpocząłem prace nad nową aplikacją, tym razem dedykowaną głównie pod serwery prywatne gry metin2, a dokładniej ma być to rynek przedmiotów dostępny dla graczy. W miarę moich możliwości staram się aby wyglądało bardzo przejrzyście ( kod ) oraz abym nie miał problemów z dalszym rozwijaniem tego projektu.

  Może zacznę od opisania panelu admina.

  02056991068634912128.png

  03931855325583799135.png

  11547817446374707454.png

  96370751020421812119.png

  Znajduje się w nim nawigacja do:

  • Ustawień, czyli kto może korzystać z rynku, kto może go moderować,
  • Kategorie, czyli stworzenie kategorii dla przedmiotów, aby ułatwić graczom życie, pozycje ustawiane przez drag&drop
  • Przedmioty, czyli tworzenie dostępny przedmiotów oraz przydzielanie ich do wybranych kategorii, pozycje ustawiane przez drag&drop
  • Oferty, czyli spis aktualnie trwających aukcji z możliwością usunięcia,

  Przechodząc na stronę główną forum, a następnie do zakładki "Gra" ujrzymy spis wszystkich ofert dodanych przez graczy według kategorii ( standardowo Wszystko ). Przejdę pierw do dodawania przedmiotu.

  20175027286163909764.png

  • Wybór kategorii przedmiotu, wczesniej dodanych w panelu admina,
  • Ilość posiadanych bonów w danym przedmiocie ( w kolejnym kroku tyle inputów zostanie dodanych do uzupełnienia ),
  • Ilość KD ( to samo co w przypadku bonów ),
  • Typ aukcji ( Licytacja / Kup Teraz / Licytacja + Kup Teraz ),

  Przejdę do kroku drugiego,

  66453813287338052023.png

  • Wybieramy przedmiot ( lista przedmiotów z kategorii wcześniej wybranej ),
  • Poziom ulepszenia broni ( w grze występuje on od +0 do +9 ),
  • Inputy ( zależnie od wcześniej wybranej ilości ) do uzupełniania,
  • Cena początkowa, Minimalne przebicie - jeżeli tylko Licytacja, cena Kup Teraz - jeżeli tylko Kup Teraz i wszystko jeżeli Licytacja + Kup Teraz,
  • Miejsce na opis przedmiotu,

  Ostatni krok to potwierdzenie wysłania i przejście do spisu ofert.

  55363026954049748070.png

  Karta aukcji:

  19953803562143812127.png

  Jeżeli chcemy zalicytować:

  39214429674340730139.png

  Nie możemy wpisać kwoty mniejszej od ceny początkowej + minimalne przebicie, w przeciwnym razie wyskoczy błąd,

  98741339253646817791.png

  Możemy również kupić przedmiot bez bawienia się w licytacje:

  95003060269744432705.png

  78091295932466526165.png

  Dla właściciela aukcji nowa opcja - zakończenie:

  42059151669908224181.png

  77552243941278406149.png

  No, i to na razie tyle.. Jutro postaram się dokończyć resztę ( moderacja aukcji przez uprawnione osoby oraz miniatura zdjęć ).

 13. adrian218 Blog

  • 2
   wpisy
  • 8
   komentarzy
  • 14804
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Witam piszę ponieważ chcę się podzielić sytuacją jaka mnie spotkała po oddaniu telefonu na gwarancje , ale zacznijmy od początku.

  Zakup telefonu

  Jakiś 1 miesiąc temu wziąłem sobie telefon z Orange, bo akurat miałem przedłużenie umowy, wybór padł na Samsung Galaxy Mini II, z telefonu byłem bardzo zadowolony, do czasu, gdy pewnego dnia próbowałem naładować moje mini, a tu niespodzianka zero reakcji po podłączniu ładowarki, pierwsze co pomyślałem ładowarka padła, sprawdziłem pod usb i dalej to samo, no nic przecież mam gwarancje a telefon nie był rozkręcany , flashowany, rootowany, to naprawią nic bardziej mylnego...

  Złożenie telefonu na gwarancje

  Po znalezieniu kartonu, wszystkich dodatków od telefonu ( bez tego nie chcieli przyjąć), wybrałem się do salonu Orange, jakiś pan wziął telefon sprawdził faktycznie nie ładuje ok, to wysyłamy do serwisu, jeden podpis i po sprawie, czas oczekiwania 1 miesiąc.

  Telefon wraca do właściciela

  Po dość długim wyczekiwaniu dokładnie 3 tygodnie dostałem sms od Orange zapraszamy do salony telefon jest już do odebrania więc czym prędzej się tam wybrałem ucieszony faktem, że będę mógł korzystać z mojego mini. Znowu trafiłem na tego samego pana co telefon ode mnie odebrał, poczekałem,telefon otrzymałem do ręki, otworzyłem kartkę z serwisu , z myślą, że napisali co naprawili, po otworzeniu moim oczom ukazał się taki piękny kwiatek ...

  20130522010621_0.jpeg

  Myślę sobie pewnie sobie jaja robią a jednak nie, spojrzałem na gwarancje od telefonu a tam taka piękna czerwona pieczątka GWARANCJA ODRZUCONA. Wtedy dopiero myślałem, że ich tam wszystkich rozniosę ale dobra przecież mogę zrobić ekspertyzę, oczywiście na mój koszt, oki po wyjściu z salonu udałem się do serwisu GSM, z prośbą o ekspertyzę, a tu kolejny kwiatek tylko autoryzowany serwis może zrobić ekspertyzę , oki niech tak będzie ale przed wyjściem z salonu GSM, miły pan po sprawdzeniu mojego mini stwierdził , że nic nie było ruszane, wszystko jest na swoim miejscu żadne firmware nie zostało naruszone, widocznie panowie z autoryzowanego serwisu pracującego dla Orange wiedzą lepiej , oki skoro takie kwiatki to udałem się bezpośrednio do producenta, który doradził mi ekspertyzę w autoryzowanym serwisie, który jak się okazało na mapie jest oddalony od mojej miejscowości o dobre 400 km, a telefonu nie można wysłać trzeba go dostarczyć osobiście. Więc ja się pytam po co jest gwarancja, telefon został nienaprawiony. mimo tego, że od dostania telefonu nie była nawet zmieniana tapeta a co dopiero firmware, czyli teraz jestem zdany na własny portfel mimo iż myślałem, że posiadam gwarancje.

 14. blog-0047008001338896286.png

  Na forum XboxArcade urządzamy #3 konkurs, w którym do wygrania jest oryginalna gra z deską do Tony Hawk'a SHRED!

  original.jpg

  Jak można wygrać tą nagrodę? To proste!

  Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na 6 pytań związanych z serią Tony Hawk, wysłać jak najszybciej poprawną odpowiedź na podany adres email i osiągnąć największą ilość punktów, dzięki czemu wygrywasz!

  Zasady konkursu:

  1) W konkursie mogą wziąć udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum.

  2) Uczestnik konkursu przesyła każdorazowo we wskazanym terminie swoje odpowiedzi na adres administracja@xboxarcade.pl

  3) W tytule wiadomości prosimy podawać swój nick z forum, każde inne będą ignorowane!

  4) Z konkursu automatycznie wyłączona jest administracja serwisu xboxarcade.pl

  5) Konkurs odbędzie się w terminie 08.06.2012 - 16.06.2012

  Postanowienia ogólne:

  1) Pytania konkursowe będą zamieszczane w tym temacie i udostępniane losowo

  2) Każda poprawna odpowiedź to 1pkt, najszybsza odpowiedź nagradzana jest dodatkowym punktem, więc za najszybszą poprawną odpowiedź można uzyskać 2pkt.

  3) Czasy odpowiedzi podawane będą na forum w celu wykluczenia oszustwa.

  Jak wygląda punktacja?

  1punkt poprawna odpowiedź + 1punkt za najszybszą poprawną odpowiedź. W przypadku remisu punktowego brane są pierwsze 3 osoby, które najszybciej odpowiadały poprawnie na ostatnie pytanie.

  Dogrywka:

  Dogrywka będzie polegała na dodatkowym pytaniu. Osoba, która odpowie najszybciej poprawnie zgarnia nagrodę.

  Pytania będą podawane w pierwszym temacie losowo od momentu startu konkursu z dniem 8 czerwca!

 15. News Android

  • 2
   wpisy
  • 0
   komentarzy
  • 13021
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  nova-3-600x350.jpg

  Premiera trzeciej odsłony z serii N.O.V.A. od Gameloftu zbliża się wielkimi krokami. Dziś mamy więcej informacji dotyczących trybu multiplayer i kolejny trailer. Tym razem poświęcony właśnie rozgrywce wieloosobowej. Oprócz znanych wcześniej newsów jak – 6 trybów gry, maksymalna liczba 12 graczy na serwer czy perki i dodatki do kupowania, pojawiło się parę nowych informacji.

  Dostępnymi pojazdami będą łazik, mech bojowy, jetpack i stacjonarny gatling gun. Niestety, wygląda na to, że wszystkie są „jednoosobowe”. Więc szybkie wypady ze znajomymi na wrogą bazę nie będą możliwe, o ile nie wyposażymy się w większą ilość kółek. Dalej – bronie – będzie ich dokładnie 10 (ze zwiastuna można było wyłapać jedynie 5) – takie jak wyrzutnia rakiet, snajperka, miotacz ognia, pistolet i karabin maszynowy. Sprecyzowano również, jak będzie wyglądać konfigurowanie własnej postaci. Poza wizualnymi zmianami pojawi się możliwość wybrania do 6 presetów (czyli nic innego jak zestawy), a te będą się dzielić na dwie bronie – główną i dodatkową, do których będzie można dodać również po dwa add-ony (dodatki), jak przykładowo lepszy celownik czy amunicja przeciwpancerna. W akompaniamencie z brońmi pojawią się także perki (szybszy bieg, większa wytrzymałość) i przedmioty – takie jak granaty lub miny. Czyli nic nowego, jeśli graliśmy już w Battlefieldy. Ostatnie, ale równie ważne informacje to ilość map oraz system achievementów. Tych pierwszych będzie jedynie 6, ale ponoć mają być wielkiejak na dotychczasowe standardy. O tych ostatnich jeszcze niestety nic nie wiadomo poza tym, że będą.

  Pewnie, że gra wygląda jak połączenie HALO i Crysisa 2 jednocześnie, ale komu to przeszkadza? Przecież te hity i tak nie mają swoich mobilnych odpowiedników. Ważne, że zabawa zapowiada się na przednią. Przypominam, żepremiera już w tym miesiącu na Androida i iOS.

 16. AmfiSkins

  Amfidiusz
  Ostatni wpis

  Po wielu miesiącach wracam do prac na Laxerem. Udało mi się znaleźć osobę, która dostosowała wygląd samego forum do reszty layoutu. Teraz męczę się nad formularzami - kontaktowy wygląda dosyć standardowo, więc pochwalę się formularzem dodawania nowych artykułów do bazy IP.Content:

  pre_1332291009__formularz.png

  Formularz dostępny jest jedynie dla zalogowanych użytkowników. Pole autora pobierane jest automatycznie i nie ma możliwości jego zmiany. Odnośnik uploadu pod polem Picture URL prowadzi oczywiście do (DP32) iHost otwieranego w nowej karcie.

  Na koniec dodam tylko, że bieżący postęp prac możecie śledzić na laxer.eu :)

 17. Moja Perelka

  • 1
   wpis
  • 1
   komentarz
  • 978
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Przyszedl czas i okazja aby w koncu wysluzone x18xe w kombi zastapilo cos mocniejszego

  Trafilo okazyjnie na poliftowa VB 2.5 V6 i500 z 2000 roku

  w 2000 roku zostalo wyprodukowanych tylko 197 szt. a moja to nr 84

  blogentry-1887-0-37048500-1331069693_thu

  auto zostalo zakupione w oplakanym stanie, poprzedni wlasciciele zbeszczescili taki rarytas, ze az serce sie kraje

  mam zamiar doprowadzic ja do stanu "idealnego" wiec narazie silnik rozebrany i bedzie czyszczony, zmiana rozrzadu itp

  pozniej bedzie czekal na nia nowy lakier, oczywiscie kolor zostaje ten sam bo do i500 to moim zdaniem jedyny sluszny (czarny) Dodany obrazek

  Narazie kilka fotek nienajlepszej jakosci (robione telefonem) po malym myciu i lekkim wyczyszczeniu wnetrza, w najblizszym czasie beda dobrej jakosci

  thumb_pre_1331070115__vectra_bcar_01k.jpg thumb_pre_1331070175__vectra_bcar_02k.jpg thumb_pre_1331070228__viki3.jpg

  thumb_pre_1331070266__viki4.jpg thumb_pre_1331070307__innen.jpg thumb_pre_1331070362__p8160791.jpg

  troche danych technicznych i wyposazenie:

  - Vectra B i500

  - nr 87 wyprodukowany w 2000 roku

  - silnik 2.5 V6 - x25xei o mocy 195PS

  - skrzynia manualna 5-cio biegowa F23SR 3.84

  - felgi aluminiowe BBS RX241 16" z opnami Michelin Primacy 205/55 (lato)

  - felgi stalowe strukturalne GM 16" (zima)

  - wyposazenie wnetrza:

  - klimatronik

  - tempomat

  - MID (multi info dispay)

  - podgrzewane skorzane siedzenia

  - 4 szyby elektryczne

  - 4 poduszki

  - ABS + TC

  - wykonczenia Tytan Irrmscher

  - aluminiowe nakladki na pedaly Irmscher

  - nowa kierownica trojramienna Irmscher

  w krotce nastepne fotki :)

  _________________________________________________

  zimowe buciki na felgach strukturalnych

  thumb_pre_1331335694__wreifen.jpg

 18. All I need is DawPi

  • 3
   wpisy
  • 26
   komentarzy
  • 19549
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  blog-0593332001329567205.jpeg

  Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer eget vitae odio massa pellentesque. A dictumst urna vestibulum metus rhoncus pellentesque In Donec magnis ut. Curabitur dui adipiscing interdum ultrices dictumst et arcu a tincidunt gravida. Tortor nonummy sem justo vitae laoreet congue turpis tempor a Morbi. Congue Morbi augue at Aenean sit libero felis pede elit accumsan. Turpis.

  Ipsum a et vel tristique In lorem porttitor eros nec quis. Pede et eros Donec ante facilisi Phasellus Phasellus turpis ante mauris. Eu non mi massa consequat felis vitae malesuada nec augue elit. Tellus pede dictumst hendrerit wisi justo consequat feugiat magnis orci nibh. Vitae Maecenas vitae Vestibulum volutpat leo arcu velit Aenean non orci. Non magna ornare Vestibulum dui Nulla eget at tempus massa dictumst. Feugiat elit sem.

  Hac magna habitasse tortor ridiculus Curabitur felis leo mauris et turpis. Turpis ultrices ipsum elit mauris Nulla pellentesque consectetuer augue In tincidunt. Volutpat dolor lobortis vel eu Mauris Nullam non libero Maecenas nunc. Congue elit habitasse convallis montes semper leo laoreet Nam Fusce Nam. Sit vestibulum leo interdum tellus id Donec orci.

  Lobortis sed ipsum vel et leo justo Quisque Pellentesque magnis vitae. Vivamus amet tempus tortor sit magnis rutrum venenatis egestas elit nulla. Turpis vel sodales convallis tortor metus metus Sed orci urna Nam. Curabitur enim justo tincidunt id nascetur eget montes Proin ac adipiscing. Nibh vitae accumsan Donec enim auctor nibh nibh quis augue at. Hendrerit congue id id aliquam eu ut consectetuer.

 19. Przegląd polskiego rapu

  • 3
   wpisy
  • 0
   komentarzy
  • 16448
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Jeżeli spodobał Ci się utwór, wspomóż artystę i kup ten singiel!

 20. lop16 Blog

  • 1
   wpis
  • 0
   komentarzy
  • 8832
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Zakupię licencję Invision Power Board 3x najlepiej 3.2 bez dodatków. Proszę o oferty cenowe.

  Źródło: Kupię licencję Invision Power Bard 3x

 21. Mindfuck Movies

  • 9
   wpisów
  • 37
   komentarzy
  • 26463
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Amfidiusz
  Ostatni wpis

  7002950.3.jpg

  Będąc pod wpływem efektów ciężkich dramatów, miło jest odejść od stereotypu kategorii Mindfuck i obejrzeć porządny film akcji, który jednak zaskakuje swoją fabułą. A Cypher jest właśnie taką porządną produkcją - nie doskonałą, nie wyśmienitą, ale zdecydowanie wartą obejrzenia w sobotni wieczór.

  Wydarzenia filmu skupiają się wokół niepozornego, szarego nerda, którego ambicją było zostać szpiegiem biznesowym, a który zostaje rzucony w sam środek niebezpiecznego konfliktu toczonego od lat przez dwie potężne korporacje. Głównym dylematem towarzyszącym bohaterowi jest wybór pomocnej dłoni - komu może zaufać, a kogo wsparcie odrzucić? Komu przekazać prawdziwe informacje, a kogo mamić sfabrykowanymi danymi? Na wszystkie te pytania odpowiedź pada w ostatnich minutach filmu - nie jest to jednak odpowiedź, której widz oczekuje.

  Filmweb

  Rotten Tomatoes

 22. Wieści z Nosgoth

  • 2
   wpisy
  • 11
   komentarzy
  • 10896
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Witajcie! Prośba wielce nietypowa. Kupię/zlecę zrobienie plugin/u do silnika MyBB. Potrzebuję by ktoś kto umie tworzyć pluginy do tego skryptu i ma w tym doświadczenie zrobił mi modyfikację dodającą stronę "O mnie" do profilu użytkownika. Wiecie o co chodzi bo w IPB taka strona jest w standardzie. Zakładka "O mnie" to nic innego jak druga sygnaturka z tym, że wyświetlana wyłącznie w profilu, a nie przy każdym poście. Więc gotowy kod już jest, wystarczy go skopiować przenieść w inne miejsce i odpowiednio zmodyfikować. Osoba której potrzebuje musi mieć doświadczenie w tworzeniu pluginów we Frameworku w którym zrobione jest MyBB i jakieś portfolio jako dowód. Czas na wykonanie tego zadania - nieokreślony, wynagrodzenie do uzgodnienia. Kontakt: PW, e-mail na adres: zerg12@wp.pl i GG: 5985225 Proszę pisać na GG nawet jak będę niedostępny. Można też pisać w komentarzach do tego wpisu na blogu. To tyle, pozdrawiam!

  PS. Pewnie zastanawiacie się czemu piszę takie ogłoszenie akurat tu na wsparciu IPB, a nie MyBB? Pisałem o tym już na 2 polskich forach na MyBB, ale nikt mi nie odpisał. Robię to więc tu z nadzieją, że jednak ktoś się odezwie. W końcu tematyka podobna, jest tu sporo userów z których przynajmniej część zna MyBB, zatem na pewno ktoś umie stworzyć taki plugin. Bardzo mi na tym zależy.

  Pewnie zastanawiacie się, czemu nie napisałem o tym w temacie giełda? Napisałem ale DawPi zamknął mój temat ;\ Muszę, więc radzić sobie w inny sposób. Na blogu na szczęście nikt mi niczego nie zabroni i dopóki nie łamię regulaminu (a nie sądzę, bym tym wpisem go naruszał) to mogę pisać o czym zechce :P I właśnie stąd to ogłoszenie. :)

 23. BartmanTestBlog

  • 3
   wpisy
  • 3
   komentarze
  • 14302
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  I ich wpływ na widok strony głównej blogów :(

  fisz1.jpg

 24. Witajcie! :)

  Przyszedł dziś czas na drugi z czterech wpisów, w których przedstawiam panel administratora WBB. Tym razem zajmiemy się częścią Użytkownicy.


  Lista użytkowników:

  thumb_pre_1297624848__woltlab_burning_board_-_woltlab_burning_board_313_-_panel_administracyjny.png

  Edytor użytkowników:

  thumb_pre_1297624935__woltlab_burning_board_-_woltlab_burning_board_313_-_panel_administracyjny.png

  Lista grup:

  thumb_pre_1297625019__woltlab_burning_board_-_woltlab_burning_board_313_-_panel_administracyjny.png

  Edytor grup:

  thumb_pre_1297625070__woltlab_burning_board_-_woltlab_burning_board_313_-_panel_administracyjny.png

  Lista rang:

  thumb_pre_1297625201__woltlab_burning_board_-_woltlab_burning_board_313_-_panel_administracyjny.png

  Edytor rang:

  thumb_pre_1297625276__woltlab_burning_board_-_woltlab_burning_board_313_-_panel_administracyjny.png

  Lista pól profilu:

  thumb_pre_1297625379__woltlab_burning_board_-_woltlab_burning_board_313_-_panel_administracyjny.png

  Edytor pól profilu:

  thumb_pre_1297625427__woltlab_burning_board_-_woltlab_burning_board_313_-_panel_administracyjny.png

  Ustawienia profilu:

  thumb_pre_1297625509__woltlab_burning_board_-_woltlab_burning_board_313_-_panel_administracyjny.png

  Na dziś już koniec, ale wkrótce przybędą kolejne wpisy. ;)

  Pozdrawiam,

  Jakub

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.