Jump to content

rauf

Member
 • Posts

  31
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by rauf

 1. Na moim vps apache ma dość duże zużycie procesora, czy można w jakiś sposób sprawdzić które pliki php pożerają najwięcej zasobów?
 2. No więc właśnie, wygląda że ten tag obsługuje nie to co potrzeba, czyli zwykłego posta czy tam video nie pokaże. FB nie lubi się z forami a ja nie lubie FB Dzięki za pomoc.
 3. Pokażesz przykład na co to działa? Nie jestem FB za bardzo.
 4. Video chyba powinno działać, tak? edit: to nie to samo było? http://forum.invisionize.pl/topic/45747-media-tag-facebook/
 5. Post tekstowy Post z obrazkiem Z video Bez 's' czy całego http też nie zadziała.
 6. Po updatach, sprawdzaniu logów, testowaniu wtyczek, pogadance z hostingiem padło na hooka do FB który zamulał wczytywanie oczekując na update statusu z facebooka. Wywalenie rozwiązało problem.
 7. Tak, zgodnie z instrukcją. Mam teraz 2 nowe media tagi: Facebook Album Embed Facebook Video Embed Jednak na żadne linki z FB nie działają w postach.
 8. Co zrobić żeby zadziałał prosty media tag na Facebooka? https://community.invisionpower.com/files/file/7165-facebook-albumvideo-media-tag/ Na IP 3.4.7 parsowanie FB nie działa. Działa mi youtube, twitter itp ale nie FB.
 9. Hej, mam blok z ip.content {parse block="recent_comments"} jest jakis latwy sposob by umiescic ten blok rowniez w sidebarze ip.board?
 10. Małe forum (3889 Napisanych postów, 104 Wszystkich użytkowników), korzystam z VPS Classic 1 w OVH ( https://www.ovh.pl/vps/vps-classic.xml ) +do tego posiadam IP.Content i kilka wtyczek. Niestety co jakiś czas load serwera skacze do 2 i więcej przez co strona się wolno wczytuje. IPB wymaga lepszego sprzętu do tak małego forum czy jest to jakiś inny błąd po mojej stronie? Na VPS zainstalowany jest w tej chwili jedynie Apache, PHP i MySQL. W menadżerze OVH zużycie procesora i pamięci RAM wysokie nie jest - screeen tutaj W tej chwili "54 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 60 minut)", a serwer load average: 1.52, 2.34, 1.95 - dołączam również screena z htop
 11. Dodam, że problemem był slash, bez niego mapa nie działała. ZŁY Sitemap path: /var/www a poprawny to /var/www/
 12. Jeśli tak to spoko, nie potrafię ocenić sitemapy i jej wypełnienia, zdawało mi się że może powinna być większa? W takim razie tylko czasu trzeba. Dzięki za odpowiedź.
 13. Proszę o pytania pomocnicze, bo sam tego problemu nie potrafię rozwiązać.
 14. Nie zrozumiałem pytania, jeśli to pytanie
 15. Mówisz o sitemapie? http://simrace.pl/sitemap.xml
 16. Sitemapa wypełniona już od 2 tygodni, ponieważ mam też IP.Content plik xml znajduje się w folderze /var/www/ tu też dodałem https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=pl jednak w google widze tylko wyniki wyszukiwań dla treści które na stronie znajdują się w częsci IP.Content (Główna) tematów z forum nie widać. Co może być tego przyczyną?
 17. Tak zrobiłem, szkoda że się nabrałem na ten poradnik szukając pomocy na proste w sumie zadanie. Ponieważ mam IP Content, sitemap.xml nie powinno być w /forum tylko dałem wyżej /var/www chmod też na 777 jednak w SEO advice mam komunikat Dodam że System/Ustawienia/Sitemap ustawiłem Sitemap path: /var/www zgodnie z podpowiedzią: A Sitemap URL zostal blank. Czy coś tu mam jeszcze robić, czy tylk czekać aż mapa się sama wypełni?
 18. NIe wiem, takie kroki widzę w poradniku. ps serwer to dedyk na OVH
 19. Realizuje kroki tego tutka http://forum.invisionize.pl/tutorials/article/58-cron-tworzenie-sitemap/ przypuszczalnie mam problem z podaniem właściwej ścieżki dostępu do task.php (ale może to coś innego?) jak uruchamiam .sh otrzymuje komunikat "Could not open input file: /var/www/forum/interface/task.php" w tutku mam podane tak a i w panelu V3 opcja Zadania Cron jest niedostępna (krok 6). Co robię nie tak? Dodam że kroki 1,2,3 i 5 zrobione OK tu raczej nie mam wątpliwośći.
 20. +1, natomiast skoro możemy zmienić sortowanie np. pod SB z chronologicznego (kto kiedy dobił) na alfabetyczne, to czemu nie zmienić prostego sortowania na defaultowe malejące
 21. Dziwna sprawa, bo naturalnie user zaglądając tam szuka info kto sie pojawił a nie co za dziadki rejestrowały się czas temu... Nic, będę szukał bo powinno się to gdzieś w kodzie dać zmienić...Dzięki za pomoc
 22. Dzięki, musze jednak doprecyzować. Chodzi mi o Listę Użytkowników dostępną na stronie głównej dla każdego usera (menu na dole strony). Można to przesortować za pomoca buttona Zaawansowane Filtry - jednak chciałbym żeby systemowo po wybraniu Listy pokazywała się ona w porządu od najnowszego usera, każdorazowo i bez potrzeby używania dodatkowego filtrowania.
 23. List userów po wybraniu opcji Data Rejestracji sortowana jest jako rosnącą, jak zamienić to na malejąco - czyli od najnowszego usera do najstarszego? Wtyczki nie znalazłem, wygląda że wogóle nikomu to jakoś nie przeszakadza? Chyba że coś w ACP przegapiam...
 24. A jakby tak dodać, żeby się co 30 sek updatowało? Jest szansa?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.