Jump to content

Hosting dHosting.pl - 10% rabat!

SmQ

Użytkownik
 • Content Count

  150
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

SmQ last won the day on May 25

SmQ had the most liked content!

Community Reputation

9 Neutralna

About SmQ

Informacje o forum

 • Wersja
  IPS 4.4.x
 • Forum
  audiostereo.pl

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A z tym hostingiem możesz zapytać co zrobili? Mój deweloper twierdzi, że to kwestia tego jak działa funkcja mail i PHP. Przy dodawaniu posta po kolei są wysyłane te powiadomienia. Z racji tego, że jest dużo użytkowników może to trwać. Poradził aby przerobić to na kolejkę rabbitmq. Dziwie się tylko, że IPS nie ma tego zrobionego poprawnie.
 2. Miesięcznie tak, ale jest limit 100 dziennie Z tego co wkleiłem wynika, że u nas wysyła się jakieś 7-8 tysięcy dziennie na powiadomienia.
 3. Używamy wtyczki Newsletter, więć to pewnie dlatego. Tylko myślałem, że przez tę wtyczkę idą jedynie maile newslettery (tzw. mass mailing), a nie też powiadomienia do użytkowników i wszystkie inne.
 4. Ok, znalazłem coś jeszcze. W logach maili mam coś takiego jak Other:
 5. DawPi: tak rozważam to szczerze. Upewnimy się, że to będzie ten problem. To jest bardzo duży problem, bo ludzie nawet piszą nam, że już mają gdzieś te wszystkie wodotryski, skórki i dodatki. Chcą po prostu normalnie z forum korzystać.
 6. Właśnie wyczytałem, że ten darmowy plan to jedynie 100 maili na dzień. ;/ Napisz do mnie na PW najlepiej, albo mailem, to u nas też tego spróbujemy. Jednak mamy bardzo duże forum i obawiam się, że będzie problem z tym. Czy ten dodatek jest używany tylko do wysyłania powiadomień, czy tez do mailingów (obawiam się, że tak)? My mamy 70 000 użytkowników w bazie i wysyłamy im newsletter, więc jeśli to idzie tym sendgridem, to pewnie zje pakiet w chwile.
 7. Hej, mamy ten sam problem. O ile sama strona działa w miarę szybko. Posty dodają się czasem i po 30 sekund. Przekonwertowaliśmy już bazę na innodb jak nam radzono. Zainstalowaliśmy cache w postaci reddisa. Ciągle wgrywamy aktualizacje - mamy obecnie 4.4.8. Zaopatrzyliśmy się też w cloudflare, gdzie mamy rocket loadera i inne rzeczy... W tej chwili walczymy z elastic search. Może instalacja tego coś pomoże... Na forum mamy wiele dużych tematów jak np. polityka, który ma ponad 4500 stron, jednak na tych mniejszych problem tez występuje. Konsultowaliśmy już to i z hostingiem i z naszym adminem i z IPSem. IPS też niby stwierdził, że to wina maili, ale co mamy niby zrobić, zabronić ludziom używania powiadomień czy wywalić obserwowane wątki?
 8. Odpisali nam: Tak więc w przyszlym updacie wydadzą poprawkę. Wychodzi, że był jakiś błędny znak w jednym z naszych bloków, który to robił. Dlatego też tak ciężko było to znaleźć - wcześniej wszystko działało, a błąd pojawił się dopiero przy wystąpieniu tej sytuacji.
 9. Support coś tam próbował, ale wskazywał na inne błędy z panelu admina (z logów), które nie miały związku. Wczoraj w końcu po 5 dniach bez odpowiedzi odpisali i naprawili - znaleźli przyczynę.
 10. Dalej to samo, do tego wolno strona chodzi bardzo i nie wczytuje styli.
 11. Tak, problem nadal występuje. Tzn. sprawdziliśmy te linki z powiadomień z mailii i to zdaje się działać poprawnie (przy wyłączonym cache). Jednak całe forum/pages nie działają jak włączymy cache dla gości.
 12. Rozmawiałem z chłopakami, ale za bardzo nikt nic takiego nie robi, co mogłoby mieć wpływ. Jeden dev robił skórkę Dark Mode, ale to wszystko w obrębie stylu, więc to raczej nie ma wpływu zupełnie. Drugi grzebał w dziale Ogłoszenia, ale tam tez pracował na jednym z Szablonów, który jest używany do widoku. Zmieniliśmy też ustawienia bazy ogłoszeń - dodaliśmy kategorie. Ja puściłem newsletter do wysyłki. To w zasadzie jedyne zmiany z tego tygodnia.
 13. Problemy od wczoraj. Wczoraj zgłosił jeden z moderatorów. Domyślam się, że to nie bierze się znikąd, tylko któryś dev coś nakręcił.
 14. Nasz użytkownik zgłosił jeszcze, że problem występuje z powiadomieniami, więc to pewnie to samo:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.