Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

dHosting.pl


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tu się nie trzeba w ogóle na niczym znac by ocenić takie metody postępowania:

Niestety jeżeli ataki nie ustaną w dniu dzisiejszym będziemy zmuszeni poprosić Pana o przeniesienie strony do innego usługodawcy. Z naszej strony możemy zaproponować przeniesienie strony na osobny serwer VPS.

W przeciwnym przypadku będziemy zmuszeni zablokować stronę oraz wypowiedzieć umowę o świadczenie usług hostingowych w trybie natychmiastowym.

Innymi słowy mają pretensje do swojego klienta że został zaatakowany. Kuriozum.

Dla mnie jako ich potencjalnego klienta, dhostnig jest spalony całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy odpisałem im na to

Witam,

Potwierdzamy, ataki znów nabrały na sile.

Niestety jeżeli ataki nie ustaną w dniu dzisiejszym będziemy zmuszeni poprosić Pana o przeniesienie strony do innego usługodawcy. Z naszej strony możemy zaproponować przeniesienie strony na osobny serwer VPS.

W przeciwnym przypadku będziemy zmuszeni zablokować stronę oraz wypowiedzieć umowę o świadczenie usług hostingowych w trybie natychmiastowym.

Pozdrawiam

Przemysław Dolny

że przeniosę stronę dostałem to

Witam,

Dziękuję za informację. Proszę wykonać migrację możliwie jak najszybciej, aby nie doszło do sytuacji, w której będziemy musieli zablokować usługi.

Pozdrawiam

Przemysław Dolny

dobrze że szybko przeniosłem bo kilkaset zł poszłoby w błoto

z początku niby coś tam próbowali zdziałać ale gdy ataki się ponowiły to tak jakby im się odechciało i wypad

Amazing Game Website Templates for those who want to stand out from others.

Professional IPS Themes - Gaming Invision Community Themes, Forum Skins and Game UI Templates.

Forum Templates for Clans and Guilds, Web and Game Developers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, stałeś się troche nie wygodnym klientem... Jeżeli to faktycznie jest całość korespondencji w tej sprawie, to tak trochę Cię spuścili po brzytwie... Idąc tym tropem co by się stało, jakby atak był kierowany do 20-30 klientów. Każdemy wypowiedziano by usługę ?

Gdzie wykupiłeś dedyka ? (nie wolałeś vpsa?)

  • Lubię to 1
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chamstwo :blink: To tak jakbym ulokował moje pieniądze w banku i dostał pismo "proszę jak najszybciej przenieść pana pieniądze do innego banku, bo w tym tygodniu mieliśmy już 7 napad na pańskie oszczędności i sobie tego nie życzymy" ... Przecież to nie jest żadne rozwiązanie problemu. Co z tego że forum zostanie przeniesione na inny serwer, jak ataki nadal będą się powtarzać? Jeśli parkujemy auto pod blokiem i regularnie kradną z niego radio, to zmiana miejsca parkowania nie jest żadnym zabezpieczeniem przed złodziejem bo kradzieże nadal będą się powtarzać. Więc albo się chowa auto do garażu, albo instaluje kamerę i zamyka złodzieja w więzieniu. Skoro ktoś powierza firmie hostingowej swoje dane, to obowiązkiem tej firmy jest tak zabezpieczyć serwer aby dane były bezpieczne i zawsze dostępne. Czyż nie?

Edytowane przez Jurij
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konto na dhosting mam ponad rok i nigdy mi takie coś się nie zdarzyło, niedawno przedłużyłem usługę na kolejny rok ale tego się po nich nie spodziewałem

mam jeszcze u nich jedną stronę, dobrze że ona niebyła atakowana

już ponad pół roku mam serwer dedykowany w ovh, od dnia instalacji chodzi bez problemowo. Jedyny minus to ping do 50ms dla polski, ale to przez to że serwer jest zoptymalizowany pod Europę Zachodnią, kiedy kupowałem nie było opcji wyboru lokalizacji serwera dopiero niedawno się pojawiała dla Europy Środkowej.

Amazing Game Website Templates for those who want to stand out from others.

Professional IPS Themes - Gaming Invision Community Themes, Forum Skins and Game UI Templates.

Forum Templates for Clans and Guilds, Web and Game Developers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dH strzela sobie tak naprawdę samo w stopę. Przenieśli Cię na dedyka w obrębie własnej szafy? A więc też w obrębie ich wysycanego łącza, imo bezsens. Blokada DDoS'u do rzeczy prostych nie należy, ale nikt nie mówi że jest to rzecz niemożliwa do wykonania, tyle tylko że pojawia się pytanie któremu z administratorów chce się siedzieć pół dnia nad logami (czy napisać prosty "analizator") i wycinać kolejne IP na routerze brzegowym. W sumie postąpili jak każda (albo prawie każda) inna firma, klient ma problemy? Problemy zaczynają doskwierać innym? Przenieść go do odseparowanego środowiska i niech sobie sam radzi. Jak każdy inny klient dostałeś magiczny "the letter of spierdalaj" i tyle. Pytanie co zrobić z takim DDoS'em? Nic, bo zrobić sam nic nie możesz, blokując via iptables tak czy siak pakiety docierają do celu, a że zamiast do portu 80 odbijane są przed nim, to jeszcze nic nie znaczy, zasoby którymi broni iptables maszynę tak naprawdę doprowadzą do zablokowania jej.

Metody są defacto trzy, administrator dopisujący IP na routerze brzegowym - tyle że nie będzie tego robił dla jednego klienta, lepiej wszak go wygonić, po co się męczyć. Druga opcja to CDN ( http://www.maxcdn.com/ | http://pl.cloudflare.com/ ), serwery rozproszone po całym świecie, ruch kierowany tak by ten DDoS do Ciebie nie dotarł, minus jest niestety taki że to kosztuje, czasami wcale nie mało. Opcja numer trzy to po prostu wyłączenie usługi / maszyny i przeczekanie ataku - tyle że to nie zawsze wchodzi w grę.

Dawno temu na niebezpieczniku został opisany DDoS na nich [ http://niebezpiecznik.pl/post/a-trzeciego-dnia-zmartwychwstal/ ] - pokazali że przed DDoSem bronić się można, tyle że po drugiej stronie musi siedzieć administrator który wie co robi.

Swoją drogą apache jako narzędzie do walki z DDoS'em to nie jest super opcja, sam w sobie bez szerszej konfiguracji lubi zjadać zasoby, generalnie przy Twoich problemach, gdy ten dedyk jeszcze działa, polecał bym przesiadkę na inny silnik www - nginx / lighttpd / LiteSpeed - w połączeniu z php'em w wersji FPM i rozsądnymi ustawieniami workerów są w stanie wytrzymać dużo więcej, przy dużo mniejszym obciążeniu.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Manager

Zmiana polityki quoty dla serwerów VPS

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów informujemy, że od dnia 8 października 2012r. system limitowania powierzchni dyskowej na serwerach dVPS nie wlicza w zużycie przestrzeni dyskowej zajętej przez system operacyjny ani podstawową konfigurację. Zmiana tej polityki pozwoli naszym użytkownikom dodatkowo wykorzystać przestrzeń dyskową (ok. 2,2 GB) bez dodatkowych opłat.

Źródło

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżam by wyrazić swoją opinię.

 

Dawno się nie odzywałem na invisionize. Tuż przed wielkanocą, przeniosłem wszystko co mam do dhosting i jestem BARDZO zadowolony z usług. Odszedłem z chmurka.pl gdzie miałem najpierw hosting, później VPS najwyższą z możliwych opcji ale o perypetiach z chmurką napiszę w innym stosownym temacie. Z nieba mi spadł Dhosting ze swoim "dPanelem" gdzie wszystko jest proste i oczywiste. Nie wyobrażam sobie na obecną chwilę lepszego hostingu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejna opinia: Przesiadłem się ze zwykłej usługi hostingowej współdzielonej na dVPS Smart. Jestem cholernie cholernie bardzo zadowolony. Na zwykłym hoście, wszystko działało dobrze, ale w godzinach szczytu brakowało mi juz zasobów bo między 22:00 - 1:00 w nocy każdego dnia, jest u mnie bardzo duży ruch ze względu wiadomo, na charakterek forum. No i w tym czasie bywało że się forum ładowało dłużej. Bo i arrowchat i topiki i dodatki i wszyscy jednocześnie coś robią. No ale przesiadłem się na dVPS Smart, uprzedzając o swoich obawach z tym związanych i perypetiach z innym usługodawcą. Migracja została wykonana szybko, bezproblemowo. Właściwie to po powrocie do domu, zostało mi tylko zmienić łączenie z bazą danych w pliku arrowchat/includes, bo wszystko już było zrobione, zoptymalizowane i po prostu śmiga tak, jak jeszcze NIGDY to forum nie śmigało. Zwykle około 19:00 już zaczynało troszkę zwalniać. Teraz bez względu na porę, forum się zachowuje tak, jakby na nim nikogo nie było. Mam nadzieję że nic tej sielanki nie zburzy. Jest genialnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość benchomik1

Korzystałem z usług tej firmy jakieś 3-4 miesiące temu i byłem bardzo zadowolony. Jak czytam opinie to nadal się ten standart chyba nie zmienił.

Edytowane przez benchomik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to całe szczęście :) A skoro już jesteśmy w temacie, znacie może specyfikację serwerów współdzielonych w dHosting? Jest szansa, że IPB będzie na nich działało, czy w przypadku działających już jakiś czas (nie świeżo zainstalowanych) forów tylko i wyłącznie VPS wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolor może być, tylko na pomarańczowym brakuje loga IZE ;) A sam wygląd strony, no cóż... Dla mnie czytelniejsza była poprzednia wersja, jakoś te pakiety były przejrzyściej zaprezentowane. Ale teraz widać taka moda, żeby wszystko na płasko i na pstrokato było :unsure: Ta czapka Mikołaja zdecydowanie nie powinna być umiejscowiona na pomarańczowym tle, bo się zlewa...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zagadka, kto znajdzie taki kod na ich nowej stronie?

if( $Kod == substr(md5('dhosting.pl'), 0, 8)) {
    $Znizka = '10%';
}
(...)

 

Macsch15, rzeczywiście, początkowo skorzystanie z kodu rabatowego, którego jesteś znalazcą, było utrudnione, ale udało nam się temu zaradzić od razu po wykryciu problemu. Kod od dłuższego czasu powinien działać poprawnie :)

Jako, że udało się Tobie znaleźć i rozszyfrować kod rabatowy, ale nie mogłeś go wykorzystać, to otrzymujesz od nas, specjalny jednorazowy kod rabatowy -20%. Kod i pozostałe szczegóły przekazaliśmy Tobie w prywatnej wiadomości.

Gratulujemy spostrzegawczości! :)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.