Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

[WYKONANE] BBCode [member]


Amfidiusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Manager

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Szczerze? Ani razu nie korzystałem z tego tagu tylko linkowałem do profilu.

Wstyd się przyznać, ale nie wiedziałem nawet, że taki jest. :33_8:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

sry za odświeżenie tematu ale pomysł jest zacny :)

ja z dostępnych moich możliwości narazie wyskrobałem sobie przy użyciu filtra słów taką zamianę

!@ -> [member=[/code]

działa to niestety na pół gwizdka bo np jak wpisze !@+matius] nie zamienia się dobrze.

Myślał ktoś może o tym hooku/mini modzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można zrobić @Nick, ale wiąże się to z wyrażeniem regularnym na całej treści posta i sprawdzaniu wszystkich wyników z " @Nick ". Spacja musi być przed @ by ograniczyć np. wyszukiwanie maili.

Poza tym nicki nie zawierają tylko liter ale i cyferki i symbole. Zatem zrobić to można ale dojdzie przez to dodatkowe kilka zapytań do bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się nudzi to może przetestować.

Plik bbcode.xml wrzucacie za pomocą "Import New BBCodes" w Look & Feel > Zawartość postów > BBCode.

A plik member2.php do katalogu admin/sources/classes/bbcode/custom/

Użycie: @Nazwawyświetlana

Niestety korzystając z przycisku "Specjalne BBCode" edytora wyświetla i wstawia jako [member2], a żeby to obejść to trzeba by już poważnie kombinować.

AtMembernameTag.zip

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często zdarza mi się polecać Ciebie jako źródło niestandardowych modyfikacji. Pisanie za każdym razem [ member=DawPi] jest trochę mało produktywne. Dzięki temu bbcode, zdanie:

Nie widzę dostępnych modyfikacji. Skontaktuj się z DawPi, jeśli zależy Ci na odpłatnym wykonaniu tej aplikacji.

mogłoby wyglądać tak:

Nie widzę dostępnych modyfikacji. Skontaktuj się z @DawPi, jeśli zależy Ci na odpłatnym wykonaniu tej aplikacji.

A wszystko dzięki jednej, zwykłej małpie, której używanie należy już do sieciowych standardów:

Nie widzę dostępnych modyfikacji. Skontaktuj się z @DawPi, jeśli zależy Ci na odpłatnym wykonaniu tej aplikacji.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym taki tag uniemożliwia właściwie odmienianie nicka, bo żeby działał trzeba napisać @DawPi, a już @DawPi'emu nie przejdzie. Dlatego wyższość ma tag member, bo można pisać do @DawPi'iego :lol:.

No i ogólnie bez kolorowania tag member/@ jest prawie nie do wykrycia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Jak będę widzieć więcej postów z linkami do profili to się pomyśli. Na razie to takie dziwne na forach..

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tutaj ktoś oprócz mnie zwraca uwagę na poprawną polszczyznę? :unsure:

A w takim kontekście: http://forum.invisio...i-jak-ma-DawPi/ ?

@up, u mnie w postach nie zobaczysz. Na pewno nie będę za każdym razem pisał całej frazy [ member=

Anyway, róbta co chceta. Ja będę wstawiał małpy. Jeśli kiedyś wrzucisz tego bbcode'a, to moje posty będą ładnie parsowane ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Oj tam oj tam. :P

A poważnie - nie czuję potrzeby tej modyfikacji u nas.. Jednak jak już powstała to możecie ją z powodzeniem stosować u siebie, a potem zdać relację czy miało to sens czy też nie.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.