Jump to content

Hosting dHosting.pl - 10% rabat!

Nitrous

Downgrade forum

Recommended Posts

Witam

Borykam się od pewnego czasu z forum a mianowicie pozycja w google strasznie mi spada jak łeb na szyje, nie wiem czy przez tą wersje 3.1.4 czy co ? Słyszałem ze IPS dał d*py po całości w tym temacie. Dlatego moje pytanie czy jest opcja downgradu forum do 2.3.6 chyba ze w tej najnowszej już to poprawili. Poproszę o konkretną wypowiedz w tej kwestii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kogo słyszałeś że "IPS dał d*py po całości"? Pozycja w google to nie tylko kwestia skryptu, ale też zwartości tego forum. G nie lubi kopiowanego contentu, czy przeciążonych serwerów, na których forum "wypluwane" jest zbyt długo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja coś nie jestem przekonany do tych porad. Jeśli chodzi o downgrade, to nie jest on możliwy, a przynajmniej nie tak łatwo.


Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lekko bzdurne są te porady i zarzuty, połebkach opiszę.

Motyw z rel=nofolow, nie chce mi się instalować 3.1.4, ale obecnie nigdzie w linkach wewnętrznych nie mogę dopatrzyć się tego atrybutu. Owszem, w linkach wychodzących jest, ale w ACP jest możliwość wyłączenia tego - fail.

Plik robots.txt - kretyński zarzut, rozumiem, plik przygotowany przez IPS, ale jak wół w nim jest napisane że trzeba się pokusić o jego modyfikację, wiele for może i mogło zaliczyć "spadki" na pozycjach, ale do jasnej ciasnej, jak się blokuje linki z "Disallow: /forum/*/" - mimo że forum leży bezpośrednio w głownej domenie (bez folderu forum [np. adres.pl/forum]) to tak jest. No ale okej.

FURL'e - tego nie rozumiem. Nie odpowiada Ci przepisywanie linków po stronie silnika forum? TO PRZEPISUJ JE PO STRONIE SILNIKA WWW... Każdy serwer www wspiera rewrite, co za problem wysilić się - czy poszukać u źródła, bo na forum IPSu takich tematów jest pierdyliard jak to zrobić? Ołkej, ktoś chce usunąć system nazwijmy to "wirtualnych katalogów" (topic/, forum/, member/ itd) - tylko po co? Żeby linki były krótkie? Przecież wypracowań nikt nie pisze w tytule tematu, często są to 2-3 slowa, no ale okej "google faworyzuje" - jestem w stanie postawić 2 serwery (na 2 różnych IP, w 2 różnych sieciach) z równie "chwytliwym" contentem. Różnić się będą one wydajnością serwerów, jeden będzie mulił niemiłosiernie, drugi wyświetlał stronę w ułamku sekundy - google takie strony też faworyzuje i to zdecydowanie bardziej.

Nie wiem, ja tam bym polemizował z wszystkimi zarzutami które zostały wytoczone. Nikt nie każe zostawać na standardowych FURL'ach, można albo zmienić je, albo zwyczajnie machnąć 301 przez 3-4 linijki w plikach konfiguracyjnych serwera www i w sumie wsio. Nikt też nie może obwiniać za plik robots.txt który nie jest dostosowany do "warunków" - czy za jego brak (robotstxt.txt != robots.txt). Nikt nie mówi że IPB to maszynka do koszenia trawy, do której wystarczy nalać oleju, benzyny i działać będzie lepiej niż wszystko. Każda operacja, która ma prowadzić do wysokich pozycji w google, musi być opatrzona sporym wysyłkiem - tym bardziej jeśli walczy się na oblegane frazy, gdzie konkurencja nie śpi. Zresztą autor nie poruszył tematu wydajności serwera www. Poznałem to na własnym przykładzie, więc mogę coś na ten temat powiedzieć.

Co do wielkich i małych liter w nazwach tematów - "PORTEK", "portek", "PoRtEk" - o dziwo wynik ten sam? Dobra, to może zły przykład frazy, ale lekko bezsensowne to. To tak jakby na samej domenie wymusić by adres nie wyglądał tak: invisionize.pl, a tak: INVisionizE.pl - walka z wiatrakami, tak czy siak wskazuje dokładnie na to samo - pomijam motyw parsowania tego przez przeglądarki. A tak jeszcze wracając do tego powielania linków - chyba trzeba to zgłosić allegro, bo linki do aukcji czasami zamiast podlinkowane z domeny, linkowane są adresami IP serwerów :-)

Edited by Portek
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego moje pytanie czy jest opcja downgradu forum do 2.3.6 chyba ze w tej najnowszej już to poprawili. Poproszę o konkretną wypowiedz w tej kwestii

Jedyną opcją to wgranie forum z kopii z wersji do jakiej chcesz wykonać downgrade. Innej opcji nie ma - nikt czegoś takiego nie napisał i nie robił - nie miałoby to sensu.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.