Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Content jako główna strona systemowa (nie przez initdata.php)


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez DawPi,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem, że można w pliku initdata.php zrobić przekierowanie, tak by strona portalu odpalała się jako startowa. Jednak samo przekierowanie nie do końca mnie satysfakcjonuje. Chciałbym aby to IP.Content był głównym katalogiem systemu.

 

W paczce znalazłem instrukcje od IPS jak podmienić domyślne ustawienia katalogów. Jednak nie do końca rozumiem jaką ścieżkę wpisać. Przetłumaczyłem sobie w google i wygląda to następująco

 

Korzystanie IP.Content poza swoim forum
------------------------------------------------

Chociaż powyżej są odpowiednie rozwiązania, i może być stosowany w każdej sytuacji, możesz też (lub w miejsce powyżej) aby uzyskać dostęp do strony IP.Content spoza katalogu forum. Dobrym przykładem na to będzie mieć moc IP.Content głównej witryny, a twoje forum pozostają w podkatalogu / forum, jak w poprzednich przykładach. IP.Content jest idealny dla tego scenariusza, ale wymaga trochę pracy z Twojej strony, aby z powodzeniem ustawić to.

Trzeba będzie podjąć następujące kroki w celu ustalenia IP.Content się w katalogu głównym witryny (przy użyciu poprzednich przykładach)

1) Zapoznaj się z "index.php" plik z folderu Narzędzia swojej pobrania IP.Content i otwórz go w edytorze tekstu. Na początku pliku można znaleźć w następujących


/ **
 * Musisz określić ścieżkę do IPB instalacji tutaj, z kreską ułamkową.
 * To jest ścieżka nie, URL. Tak więc, na przykład, jeśli plik ten znajduje się w katalogu głównym
 * Z Twojej strony w / home / konto / public_html i Twoich forach są w podkatalogu
 * O nazwie forum, możesz ustawić to na / home / konto / public_html / forum /
 * /
$ Path_to_ipb = "/ forum. ';


Edytuj $ path_to_ipb zmienną, aby wskazywał IP.Board katalogu jest zainstalowany w. W razie wątpliwości, należy sprawdzić poprawną ścieżkę z hosta.

2) Wyślij plik do wskazanego folderu

3) W IPB AKP przejść do innych aplikacji - IP.Content>. Kliknij na "Zaawansowane" w menu po lewej stronie. Konfiguracja "URL do index.php" ustawienie odpowiednio. W powyższym przykładzie, należy ustawić go na "http://www.yoursite.com". Kliknij przycisk Ustawienia aktualizacji.

4) Na tym etapie, można uzyskać dostęp do strony z katalogu forum stosując następującą strukturę URL

http://www.yoursite.com/index.php/parent/child-folder/test.php

5) Jeśli chcesz, aby usunąć / index.php / z adresu URL, wróć do IPB AKP i na tej samej stronie "Zaawansowane", zmienić ustawienie "Use. Htaccess mod_rewrite" na "Tak". Ponownie kliknij przycisk "Ustawienia aktualizacji".

6) Kliknij przycisk w prawym górnym rogu strony, aby "pobrania. Htaccess" i pobrać plik na swój komputer. Teraz przesłać go do tego samego folderu wrzucone do pliku index.php w punkcie 2. Teraz powinieneś być w stanie skutecznie dostępu do stron IP.Content bez / index.php / w adresie URL, jak tak

http://www.yoursite.com/parent/child-folder/test.php

 

 

 

Najbardziej niezrozumiały jest dla mnie ten fragment:

 

/ **

 * Musisz określić ścieżkę do IPB instalacji tutaj, z kreską ułamkową.
 * To jest ścieżka nie, URL. Tak więc, na przykład, jeśli plik ten znajduje się w katalogu głównym
 * Z Twojej strony w / home / konto / public_html i Twoich forach są w podkatalogu
 * O nazwie forum, możesz ustawić to na / home / konto / public_html / forum /
 * /
$ Path_to_ipb = "/ forum. ';


Edytuj $ path_to_ipb zmienną, aby wskazywał IP.Board katalogu jest zainstalowany w. W razie wątpliwości, należy sprawdzić poprawną ścieżkę z hosta.

/**
 * You must define the path to your IPB installation here, with a trailing slash.
 * THIS IS A PATH, NOT A URL.  So, for example if this file is located in the root
 * of your site at /home/account/public_html and your forums are in a subfolder
 * named forums, you would set this to /home/account/public_html/forums/
 */
$path_to_ipb	= './forums/';


/**
 * This is the flag in the URL for database friendly URLs.  You must have a flag here
 * (i.e. do not try to set this as an empty string).  This also needs to be updated in
 * admin/applications_addon/ips/ccs/app_class_ccs.php as well.
 */

if( !defined( 'DATABASE_FURL_MARKER' ) )
{
	define( 'DATABASE_FURL_MARKER', '_' );
}

Moje pytanie:

 

Czy  w pliku index, w miejsce tej frazy $path_to_ipb    = './forums/'; mam wstawić taki zapis : 

$path_to_ipb    = './ccs/';

 

czy mam podac całą docelową ściezkę :

 $path_to_ipb    = '.mój_serwer/katalogdomeny/public_html/admin/applications_addon/ips/ccs/';

 

Czy po prostu:

admin/applications_addon/ips/ccs/';

 

co to za kropka przed ukośnikiem? - ma zostać?  

PS. w instrukcji kropka jest po słowie forum, a w pliku index przed ukośnikiem )

 

No nie wiem czy ktoś mnie zrozumie :lol: mam nadzieję, że tak..

Edytowane przez 9xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
  • Rozwiązanie

Weź sobie upload path z ACP, odejmij '/uploads' i będziesz mieć ten path.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.