Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Konwerter (przeniesienie ze starej wersji do nowej)


Mateusz_K

Rekomendowane odpowiedzi

Już mam zainstalowane pliki nowego silnika. Z tym, że chodzi mi o to, żeby przenieść teraz istniejącą bazę danych np. Postów do bazy danych nowej wersji. Tabela posts w moim przypadku w starej bazie danych ma prawie 2,5 mln rekordów i rozmiar 3GB. W jaki sposób mógłbym przerzucić ta baze do nowej wersji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nic z wersji 3.x nie zadziała na 4.x o ile nie jest to wpierane przez producenta lub modder wydał aktualizację. 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Czytasz? Zawartość będzie na swoim miejscu - to ten sam produkt tego samego producenta więc on nie pozwoli na takie straty. 

A jeśli chodzi Ci o coś innego to sprecyzuj.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że na tym forum dodawane były ręcznie jakieś podstrony. Jedną z takich podstron są "Sklepy". Po kliknięciu w to, zostajemy przeniesieni pod adres www.adres.pl/sklepy.html  ,gdzie znajduje się lista wszystkich dostępnych sklepów. Więc jeśli puszczę aktualizację do nowej wersji, to ta podstrona nie będzie działać już na nowej wersji. I tutaj jest moje pytanie, w jaki sposób mogę sobie poprzenosić takie podstrony do nowej wersji ?.  Głównie chodzi mi o przeniesienie bazy danych.

Edytowane przez Mateusz_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zawartość Pages generalnie się nie powinna wysypać - przecież to oficjalna aplikacja IPSu. Wygląd się wysypie na pewno.

Na Twoim miejscu bym zrobił testową aktualizację i sprawdził to sobie.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że dopiero teraz odpisuje, ale miałem małą przerwę. Ok, spróbuję zrobić testową aktualizację na kopii aktualnego forum. Lecz mam jeszcze parę pytań. Jakie kroki muszę poczynić aby to zrobić? Zrobić sobie kopię zapasową całego forum, wgrać ją na serwer przez FTP a następnie zrobić jeszcze kopie bazy danych starej wersji?. I jak już będę miał starą wersje na serwerze, to wtedy nadpisać ją plikami aktualnej wersji?.  Przepraszam, że zadaje tyle pytań (być może banalnych, ale jestem nowy w IPS i dopiero poznaję jego strukturę itp). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Zrób kopię plików i bazy. Wrzuć w inne miejsce, tam uruchom forum w w obecnej wersji (3.x). Jak będzie działać poprawnie to wtedy wrzuć pliki IPS4 na to forum i odpal admin/upgrade/. Zastosuj klucz licencji z dopiskiem -TESTINSTALL.

 

Poradnik: https://invisioncommunity.com/4guides/welcome/install-and-upgrade-r259/#manualupgrade

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę jeszcze raz spróbować od nowa z tą instalacją, tylko chciałbym abyś powiedział , czy mój tok myślenia jest dobry.
Krok 1. Instaluję czystą wersje silnika 3.x

Krok 2. Wgrywam do niego pliki starego forum

Krok 3. Aktualizuje pliki do nowej wersji ?

 

Czy tak to powinien wyglądać proces aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Mateusz_K said:

Krok 1. Instaluję czystą wersje silnika 3.x

Krok 2. Wgrywam do niego pliki starego forum

Taka operacja może powodować błędy, jeżeli nie umiesz za bardzo obsługi silnika.

Wystarczy nadpisać pliki nowej wersji. A jeżeli wywala błąd 500 to prawdopodobnie nie przeniosłeś wszystkich plików.

Pamiętaj że od wersji chyba 4.2 zalecane jest włączenie PHP 7+

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja właśnie nie mam uruchomionego forum. Mam działające forum na starej wersji, ale nie chce robić tam aktualizacji, bo jest to wersja produkcyjna. W związku z tym, chcę postawić to forum na nowej instancji i wtedy testowo zaktualizować sobie je do nowej wersji. Ale nie wiem za bardzo jak mam to zrobić. Zrobiłem kopię bazy i plików starego forum. I co zrobić dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wgrać tę kopię pod jakiś inny adres - uruchomić na nim bez błędów wersję 3.x (zmiana conf_global.php, ścieżek do plików w ACP etc.). Potem wrzucić na tę kopię pliki 4.x i uruchomić admin/upgrade/.

 

Wszystko na kopiach bazy i plików (!).

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam jeszcze tylko pytanie co do folderu uploads. W moim aktualnym forum jest on ogromny. Skopiowanie go do mnie na dysk potrwałoby jakieś 4h. A później jeszcze wrzucenie go na serwer też pewnie tyle samo. Czy muszę koniecznie go wgrywać , czy mogę użyć jakiegoś innego folderu uploads?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.