Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Błąd przy kopiowaniu pola w IP.Page


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może u siebie sprawdzić (od wersji 4.4.1) czy przy kopiowaniu pola wywala błąd, i te pole przestaje się wyświetlać w artykule? Tak samo jest w nowo utworzonym polu, co prawda wywala błąd ale jednak się kopiuje. ( jak ktoś chce sprawdzać to na polach które się nie używa bo jak wykrzaczy to może być lipa..)

Napisałem do supportu i przekazali gdzieś dalej,  ale czekam czekam i nie wiem czy to u mnie czy ogólnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź, niby to jakaś większa sprawa, i maja dać poprawkę w następnym wydaniu. A błąd coś takiego

UPDATE `cms_database_fields` cms_database_fields  SET `field_column`=NULL,`field_key`='8_66_67_82_84_102' WHERE field_id=102 
IPS\Db\Exception: Nieznana kolumna 'field_column' w  field list (1054)
#0 /home//domains/./public_html/system/Db/Db.php(1109): IPS\_Db->preparedQuery('/*IPS\\Node\\_Mod...', Array)
#1 /home//domains/./public_html/system/Patterns/ActiveRecord.php(520): IPS\_Db->update('`cms_database_f...', '`field_column`=...', 'WHERE field_id=...')
#2 /home//domains/./public_html/system/Node/Model.php(2247): IPS\Patterns\_ActiveRecord->save()
#3 /home//domains/./public_html/applications/cms/sources/Fields/Fields.php(2734): IPS\Node\_Model->save()
#4 /home//domains/./public_html/applications/cms/sources/Fields/Fields.php(1035): IPS\cms\_Fields->save()
#5 /home//domains/./public_html/system/Node/Controller.php(876): IPS\cms\_Fields->__clone()
#6 /home//domains/./public_html/system/Dispatcher/Controller.php(85): IPS\Node\_Controller->copy()
#7 /home//domains/./public_html/system/Node/Controller.php(62): IPS\Dispatcher\_Controller->execute()
#8 /home//domains/./public_html/applications/cms/modules/admin/databases/fields.php(43): IPS\Node\_Controller->execute()
#9 /home//domains/./public_html/system/Dispatcher/Dispatcher.php(152): IPS\cms\modules\admin\databases\_fields->execute()
#10 /home//domains/./public_html/admin/index.php(14): IPS\_Dispatcher->run()
#11 {main}
#0 /home//domains/.pl/public_html/init.php(665): IPS\_Log::log('UPDATE `cms_dat...', 'uncaught_except...')
#1 [internal function]: IPS\IPS::exceptionHandler(Object(IPS\Db\Exception))
#2 {main}

Tak wiec zakładam, że to chyba jakiś ogólny błąd a nie tylko u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
UPDATE `cms_database_fields` cms_database_fields  SET `field_column`=NULL,`field_key`='8_66_67_82_84_102' WHERE field_id=102 
IPS\Db\Exception: Nieznana kolumna 'field_column' w  field list (1054)

Dodaj w tabeli cms_database_fields nowe pole o nazwie field_column - typ np. varchar(255). I daj znać.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby naprawili ten błąd przy kopiowaniu pola

A błąd był dokładnie taki, że kopiowało pole, ale nie dodawało do nazwy klucza na następny, czyli jak u mnie ładnie widać wcześniejsze kopiowanie "

8_66_67_82_84_102

8 pole kopiowane potem 66, 67. i z automatu dodawało id kolejnego pola po _

i jak nie dodawało to były dwa pola z taką samą nazwą kluczą i się krzaczyły i nie wyświetlały się oba.

Wystarczyło usunąć nowo utworzone po kopiowaniu pola lub zmienić im nazwę klucza aby się różniły :)

wszystko już działa, w sensie że się wyświetlają po staremu, na dniach zrobię aktualizację i zakładam że przy kopiowaniu błędu takiego już nie będzie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.