Jump to content

Hosting dHosting.pl - 10% rabat!

Ernislav002

Dalsze losy linii IPB 3.x (wolna dyskusja)

Recommended Posts

Posted (edited)

Ostatni mi czasy dość mocno mnie zastanawia fakt porzucenia wsparcia linii 3.x przez IPS. Na pomysł tematu wpadłem po krótkiej dyskusji z @Jurijem, na temat linii 3.x właśnie.

Szczerze mówiąc, masa for jeszcze stoi na poczciwym 3.1.4 lub 3.4.9 i tak się zastanawiam czy te fora mają się czego obawiać, oraz czy ogólnie linia 3.4.x jest jeszcze bezpieczną przystanią dla osób, które nie bardzo chcą się bawić w jeszcze lekko niedopracowaną wersję IPB 4.x.

Wątek głównie kieruję do osób, które jeszcze administrują i zarządzają forami opartymi o linię 3.x

Jak myślicie, będzie bezpiecznie? Czy sami będziemy musieli łatać poczciwą ale dopracowaną linię 3.x? ;)

Dodatkowo, możemy się (o ile @DawPi pozwoli, podzielić poradami i dodatkami dla linii 3.4, które warto jeszcze zainstalować). 

P.S wiem, że linia 3.x ma już ponad dekadę, ale Windows też ma kilka dekad na karku i jakoś ludzie go nadal używają. :D 

Edited by Ernislav002

Komputer Stacjonarny | Windows 7 Enterprise | Intel Core i7 4770 3,4GHz | ASRock Z87M Pro4 | 8GB RAM DDR3 2400MHz | SAMSUNG 860 EVO 250GB | WD Black 1TB | SAPPHIRE AMD RADEON HD 7950 3 GB |
Serwer Domowy | Windows Server 2008R2 Enterprise | 2x Intel Xeon X5570 2,93GHz | HP ProLiant ML150 G6 | 48GB RAM DDR3 ECC 1600MHz | SmartArray P212 | 2x WD RED 2TB | NVIDIA GeForce GT730 1GB |
Komputer Przenośny | Windows 7 Enterprise | Intel Core i5 4300M 2,6GHz | Lenovo ThinkPad T440P | 8GB RAM DDR3L 1600MHz | SAMSUNG 860 EVO 250GB | Intel HD Graphics HD4600 |

Jak dla mnie to wszystko zależy od konkretnego forum. Jeżeli ktoś ma stałe środowisko, zmodyfikowaną aplikacje, styl i dużą społeczność to aktualizacja nigdy nie jest bezstratna i staje się nieopłacalna. 

Takie PHP.pl dalej działa na 2.x.

Poza tym. Nie ma problemów żeby dostosować IPB 3.x czy nawet 2.x do tego aby działał z najnowszym PHP czy MySQL.

Przed chwilą zainstalowałem sobie po paru fixach IPB 2.3.6 na PHP 7.3 i MySQL 5.7 i pewnie po modyfikacjach dałoby się tego używać na produkcji.

Dla chcącego nic trudnego. Pytanie tylko kto będzie chciał się z tym bawić.

JQnqzVt09x1aNmmtM47iaxYMqfnMOY.png

• Like 3

5 godzin temu, Macsch15 napisał:

Poza tym. Nie ma problemów żeby dostosować IPB 3.x czy nawet 2.x do tego aby działał z najnowszym PHP czy MySQL.

Przed chwilą zainstalowałem sobie po paru fixach IPB 2.3.6 na PHP 7.3 i MySQL 5.7 i pewnie po modyfikacjach dałoby się tego używać na produkcji.

Daj tutorial na forum i bajka. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

5 godzin temu, Macsch15 napisał:

Jak dla mnie to wszystko zależy od konkretnego forum. Jeżeli ktoś ma stałe środowisko, zmodyfikowaną aplikacje, styl i dużą społeczność to aktualizacja nigdy nie jest bezstratna i staje się nieopłacalna. 

Takie PHP.pl dalej działa na 2.x.

JQnqzVt09x1aNmmtM47iaxYMqfnMOY.png

Sam bym posiedział nadtym aby zupdatować 3.4 do obsługi pehapa 7.3 :D

Komputer Stacjonarny | Windows 7 Enterprise | Intel Core i7 4770 3,4GHz | ASRock Z87M Pro4 | 8GB RAM DDR3 2400MHz | SAMSUNG 860 EVO 250GB | WD Black 1TB | SAPPHIRE AMD RADEON HD 7950 3 GB |
Serwer Domowy | Windows Server 2008R2 Enterprise | 2x Intel Xeon X5570 2,93GHz | HP ProLiant ML150 G6 | 48GB RAM DDR3 ECC 1600MHz | SmartArray P212 | 2x WD RED 2TB | NVIDIA GeForce GT730 1GB |
Komputer Przenośny | Windows 7 Enterprise | Intel Core i5 4300M 2,6GHz | Lenovo ThinkPad T440P | 8GB RAM DDR3L 1600MHz | SAMSUNG 860 EVO 250GB | Intel HD Graphics HD4600 |

1 godzinę temu, DawPi napisał:

Daj tutorial na forum i bajka. :)

Możliwe że zrobię, ale wersji 3.4. 2.x to już dinozaur i mało kto ma nawet pliki.

• Like 2

Ładnie kiedyś wyglądały te domyślne style forum, wszystko ładnie pokazane, oddzielone, a teraz wszystko zlewa się w jedną papkę.