Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem z instalacją IPS 4.4 na Centos


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kupiony serwer na Hosteam mam problem z instalacja Ipb 4.4 na tym serwerze.

Zainstalowałem nginx, mariadb, phpmyadmin i php 7.3 od remiego ( http://rpms.remirepo.net/enterprise/remi-release-7.rpm )

 

problemów było kilka większośc rozwiązałem ale mam teraz taki problem przy instalacji żąda ode mnie nadania uprawnień 0777 na konkretnego katalogi tj:

  • The directory /usr/share/nginx/example.com/applications needs to be writable. Please change the directory's CHMOD to 0777
  • The directory /usr/share/nginx/example.com/datastore needs to be writable. Please change the directory's CHMOD to 0777
  • The directory /usr/share/nginx/example.com/plugins needs to be writable. Please change the directory's CHMOD to 0777
  • The directory /usr/share/nginx/example.com/uploads needs to be writable. Please change the directory's CHMOD to 0777
  • The directory /usr/share/nginx/example.com/uploads/logs needs to be writable. Please change the directory's CHMOD to 0777

 

nadałem uprawnienia 0777 tym katalogom niestety po użyciu komendy

 systemctl restart php73-php-fpm

 

nic sie nie zmienia dalej ipb żąda ode mnie nadania uprawenien tym katalogom pomimo tego ze na 100% są poprawnie nadane...

 

miał ktoś kiedys taki problem?

 

 

Może jest jakaś inna metody instalacji php 7.3 na CentOS?

Będe wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć komendę ps aux | grep php z konsoli oraz ls -al /usr/share/nginx/example.com

Wydaje mi się, że php-fpm pracuje CI na innym userze niż uprawnienia w plikach forum.

 

Podaj co tam Ci się wyświetliło.

 

ps: porada taka - nie instaluj sobie na serwerze takich paczek all-in-one. Później nie wiadomo co i jak. Lepiej po kolei poszczególne składniki. 

Edytowane przez elroy
  • Lubię to 1
logopiwoorgsmall.png

piwo.org - polski portal piwowarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.