Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Rejestracja się długo łąduje po czym wyskakuje błąd


Isiok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio po dość długiej przerwie wziąłem się za swoje forum. Wszystko ładnie pięknie do momentu jak zarejestrować chcą się nowi użytkownicy, mianowicie strona się ładuje i ładuje - nie da się zarejestrować, pierwszy raz się spotkałem z taką sytuacją. Sam pokombinowałem i nie wiem co mogę zrobić więcej. Pracuje na silniku IP.B 3.4.8 z licencją (Wygasłą na starej domenie, lecz legalną). Próbowałem w trybie bezpiecznym, wyłączyłem minify, przebudowałem pamięć podręczną i dalej to samo. Bardzo zależy mi na szybkim opanowaniu sytuacji.

 

Forum:

http://frags4you.com/

 

W załączonym zrzucie z ekranu pokazuje się błąd który najczęściej wywala po dłuższej chwili ładowania. Nie wiem od jak dawna występuje błąd ponieważ tak jak napisałem wyżej, długa przerwa.

Podsyłam również ostatnie logi błędów mysql:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Date: Thu, 19 Dec 2019 09:25:45 +0000
Error: 2006 - MySQL server has gone away
IP Address: 89.64.XX.XXX - /index.php?app=core&module=global§ion=register
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mySQL query error: INSERT INTO spam_service_log (`log_date`,`log_code`,`log_msg`,`email_address`,`ip_address`) VALUES(1576747545,0,'License Key Expired','[email protected]','XX.64.X5.124')
.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------.
| File | Function | Line No. |
|----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------|
| admin/sources/base/ipsMember.php | [db_main_mysql].insert | 4114 |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/applications/core/modules_public/global/register.php | [IPSMember].querySpamService | 1878 |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/applications/core/modules_public/global/register.php | [public_core_global_register].registerProcessForm | 65 |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'
| admin/sources/base/ipsController.php | [public_core_global_register].doExecute | 306 |
'----------------------------------------------------------------------------+-------------------------------------------------------------------------------+-------------------'

bladdd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ponieważ "MySQL server has gone away" mógłby być po stronie bazy jeżeli byłby ogólny problem z bazą danych (a nie mamy takowego) więc w innych przypadkach wynika to ze złej konfiguracji skryptu, który jej używa. Żeby dojść do tego co dokładnie jest problemem, ktoś ze wsparcia IPB powinien dokonać odpowiedniego debugowania kodu i analizy Pana konfiguracji. Ogólnie jeżeli strona się długo ładuje to błąd "MySQL server has gone away" jest jedynie końcowym efektem (bo zbyt długo trzyma Pana forum otwarte połączenie do bazy) a prawdziwy powód to jakiś typ zapętlania się / zawieszania skryptu - normalnie tego typu akcja powinna zająć maks 1-2 sekundy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

  • Lubię to 1

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.