Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problemy z aktualizacją ipb 3.4.6 do 4.4.9


Gość VoyTechG

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chcę zaktualizować mój ipb 3.4.6 do najnowszej wersji. Pobrałem paczkę invision community ver. 4.4.9 z oficjalnej strony i wrzuciłem te pliki do folderu www na serwerze FTP gdzie są umieszczone pliki mojego forum.

Jednak wchodząc w adres http://forum.legalne.info.pl/admin/upgrade/ pojawia się czarna strona z błędem. Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Gdzie szukać przyczyny błędu?

image.png.08a599c4dc46752c63b2b766526e19ac.png

Może powinienem użyc tego skryptu ? https://invisioncommunity.com/files/file/7046-get-ready-for-ips-community-suite/

Czy móglby mi ktoś wyjaśnić jak go uruchomić? Wrzuciłem plik ips4.php również do folderu www jednak nie wiem jak go uruchomić. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
6 godzin temu, VoyTechG napisał:

Może powinienem użyc tego skryptu ? https://invisioncommunity.com/files/file/7046-get-ready-for-ips-community-suite/

Czy móglby mi ktoś wyjaśnić jak go uruchomić? Wrzuciłem plik ips4.php również do folderu www jednak nie wiem jak go uruchomić. Dzięki.

To ma tylko sprawdzić serwer. Wrzucasz tam gdzie plik index.php i odpalasz tak:

adresforum.pl/ips4.php

Świeci się coś na czerwono?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wersja phpa stara. Postawiłem nowy kontener ze stroną i próbuję połączyć kopię starej bazy z postawioną na nowym kontenerze stroną, gdzie jest już php 7. Jednak wywala mi takie błędy - da się to jakoś naprawić?

[Wed Jan 22 11:31:23.118357 2020] [php7:warn] [pid 253] [client 10.202.25.1:47974] PHP Warning:  count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/legalne/public_html/ips_kernel/classDb.php on line 1789
[Wed Jan 22 11:31:23.118415 2020] [php7:warn] [pid 253] [client 10.202.25.1:47974] PHP Warning:  Use of undefined constant IPS_CACHE_PATH - assumed 'IPS_CACHE_PATH' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/legalne/public_html/ips_kernel/classDb.php on line 1829

 image.thumb.png.d2f3b506be3791671b5748554a31291a.png

Ten pierwszy error usunąłem poprzez usunięcie "count", został tylko drugi

Edytowane przez VoyTechG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się tych warningów, ale niestety mam nadal błąd bazy

image.thumb.png.f8ef07443ccd84a6fe4e3fc5144ae947.png

W sql_error_latest.cgi jest jakiś błąd sprzed dwóch dni

image.thumb.png.73d22ff01e0e200d44110bb816fb73d2.png

 

Skopiowana baza nie działa, nie ma żadnych logów w plikach, a jak podepnę dane starej bazy w conf_global.php to wpisując forumtestowe.legalne.info przekierowuje mnie na legalne.info

Edytowane przez VoyTechG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja serwisu to wersja 3.4, dopiero jak uda się podpiąć bazę to wtedy przechodzę do wersji 4. Jednak wciąż mam ten problem z przekierowaniem jeżeli wpisuję adres strony:

image.png.2fd15499023a099a13de822328651610.png

 

A w index.php jeżeli dam funkcję die() to normalnie wyświetla się to co tam wpiszę, czyli po stronie hostingu nie ma problemu bo czyta te pliki które chcę

image.png.f0a80cb62f624eab22b7e53663411900.png

image.png.296fa44bdcb0cb06137335e42a030bff.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie problem jest następujący.

Chcę zaktualizować ipboard 3.1.4 do invision community 4.x.

Dotychczas udało mi się zrobić aktualizację od 3.1.4 do 3.4.6 jednak na starej domenie http://www.forum.legalne.info.pl/

Z racji tego, że stare ipb stoi na php 5 to muszę mieć php 7, żeby mieć invision community 4.

Jednak, aby uniknąć ryzyka tego, że stare forum się zepsuje to utworzyłem nowy testowy kontener, na który chcę przerzucić całe stare forum i tam przeprowadzić cały proces akutalizacji bez obawy o utratę starego forum.

Udało mi się skopiować całą starą bazę danych i obecnie problemem jest "spięcie" nowego adresu z nowo skopiowaną bazą danych i w ogóle, żeby stare forum śmigało na nowym adresie http://forumtestowe.legalne.info/

Skopiowałem wszystkie pliki starego forum z folderu /www do mojego folderu public_html na nowym kontenerze

image.png.a55a3476f8dd46d799bf724bf8a3eaeb.png

Jednak problem jest taki, że wpisując w adresie strony internetowej http://forumtestowe.legalne.info/ wyrzuca mi błąd 404, że strona nie została odnaleziona. Z hostingiem wszystko jest okej, ponieważ jeśli do folderu public_html wrzucę sam plik index.php z treścią np. "<h2>To jest moja strona testowa</h2>" to przeglądarka normalnie to wyświetla. Jedynie jest problem kiedy wrzucam te pliki ze starego forum do folderu public_html - wtedy wyskakuje 404. 

 

Co jeszcze powinienem zmienić, żeby strona wyświetlała się poprawnie? W conf_global.php zmieniłem nazwę używanej bazy danych (to jest ta nowa skopiowana) oraz board_url

image.png.77dd4175406749b3d106fd690bf8e6e6.png

W htaccess coś takiego:

image.png.d14c3a7fbd9aac324b50a599c3919e22.png

 

Edytowane przez VoyTechG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ustawię board_url  = forum.legalne.info.pl to przekierowuje mnie na stare forum, a jeżeli ustawię na forumtestowe.legalne.info to wyrzuca mi błąd 404

image.png.431c248933e076ec74f8e42340eef244.png

image.png.204977b6b86144ac8aea1730d217fcd3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Czyli próba wstawienia forumtestowe do conf_global skutkuje błędem 404, a jak zostawisz starą domenę to przekierowuje na nią po przejściu na forumtestowe?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, po zmianie adresu w conf_global, nie powinno być żadnego przekierowania. Ten adres służy bezpośrednio do linków na forum (tematów, profili itp) a nie przekierowania strony głównej forum. Radzę tymczasowo usunąć plik htaccess, sprawdzić od strony serwera czy nie ma jakiegoś przekierowania jeszcze, możesz też zobaczyć priorytety wczytywanych plików.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DawPi napisał:

Czyli próba wstawienia forumtestowe do conf_global skutkuje błędem 404, a jak zostawisz starą domenę to przekierowuje na nią po przejściu na forumtestowe?

tak dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Bo co w ip.board czy ips4 robi przekierowanie i co decyduje o adresie forum? Wpis w conf_global.php tylko.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualizacji wyskoczyło mi coś takiego

image.png.54e15fd0c0b968920694f5ece8e3330c.png

Jednakowoż po wciśnięciu "Fix UTF-8 collations" wyskakuje błąd:

image.png.1f504b892398e772b2b369c060242438.png

Zawartość pliku Db.php

image.thumb.png.adf0d7934108cc9cc71281fed5864519.png

Da się to jakoś fixnąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager
35 minut temu, VoyTechG napisał:

Jednakowoż po wciśnięciu "Fix UTF-8 collations" wyskakuje błąd:

Zmień tabele z MyISAM na InnoDB.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Wszystkie tabele przerzuciłeś na tę testową aktualizację? Po zmianie tabel etc. zacząłeś wszystko od początku? Tzn. na nowej kopii, a nie w połowie?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.