Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Pages - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem wątki tej aplikacji, ale nie zauważyłem żadnego tematu z ogólną dyskusją na jej temat, dlatego postanowiłem rozpocząć nowy, w którym moglibyśmy wymienić się doświadczeniami związanymi z użytkowaniem tej aplikacji.

 

Na wstępie mam kilka pytań ponieważ wiem, że aplikacja ma służyć jako alternatywa dla portalu obok forum z wykorzystaniem możliwości tego pierwszego oraz innych oficjalnych apek IPS-u. W teorii brzmi to nieźle ponieważ mamy bezpośrednie połączenie bez używania dodatkowych mostów i obciążania serwera, które się wiąże z integracją niemalże każdego skryptu. Do drugiego plusa można zaliczyć wsparcie, które otrzymujemy bezpośrednio u jednego dewelopera a nie u kilku, ale przechodząc do sedna tego wątku...

 

Pages jest co prawda świeżą aplikacją i nie wiadomo jak długo będzie wspierany oraz jak będzie wyglądała jego przyszłość (tak jak to się stało z IP.Chat).

 

 

Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad zrezygnowaniem z Wordpress. Jest popularny i ciągle rozwijany (chociaż ostanie zmiany budzą pewne wątpliwości w poprawny kierunek jego rozwoju - czyt. bloki Gutenberga). Poza świetnym supportem 3rd party i ciekawych dodatków z Wordpress głównie korzystam jako silnik do utrzymywania projektu magazynu informacyjnego związanego z tematyką forum.

 

SSO to jedno z rozwiązań, które są priorytetem... Natomiast reszta wypada blado w porównaniu do tego co daje IPS4, nie mówiąc już o samym połączeniu tych dwóch silników tak aby synchronizowane były niemal wszystkie dostępne informacje z baz danych, np. Tablica liderów (tzw. ranking) czy osiągnięcia.

 

Jeśli ktoś korzysta z Pages może jest w stanie rozwiać wątpliwości co do połączenia Pages <-> Forum. Dotyczy to m.in. wpisu z Pages, który byłby dostępny w wybranej kategorii na forum a komentarze do wpisu odnosiłby się jako posty w temacie.

 

Czy istnieje dostęp z poziomu Pages do panelu użytkownika choćby o podstawowych informacjach takich jak np. w którym klubie uczestniczy, jaki posiada poziom, itp.

 

Być może umknęło to mojej uwadze, ale nigdzie nawet na oficjalnej stronie IPS-u odnoszącej się do tej aplikacji nie znalazłem żadnych z tych informacji, gdzie i w jakiś sposób integruje się z tą podstawową, czyli forum.

 

Pages służyłby jako portal w pełni zintegrowany z forum, przynajmniej w praktyce chciałbym żeby tak było. Tworząc nowe grupy i kluby oraz rozbudowując forum byłoby dobrze mieć to wszystko połączone.

 

 

Dyskusja skierowana bardziej do użytkowników, którzy korzystają z Pages.

Edytowane przez Gangst3r
Krótka edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Widzisz - trochę zły kierunek myślenia. Lub mówiąc szczegółowo - już nieaktualny. 

Od początku - główną aplikacją od IPS jest "core" czyli taka jakby baza. Musi ona mieć przynajmniej jedną aplikację - najczęściej jest to Forums i tworzy..forum. :) Może mieć jednak tylko Pages i tworzy.. właśnie co? Portal? Też, ale nie tylko. Może tworzyć bazę wiedzy, może tworzyć FAQ. 
Generalnie Pages przez swoją "plastykę" może być czymkolwiek. 
Ty potrzebujesz portalu - da się. Cała reszta to kwestia wyglądu (są fajne zbiory szablonów stricte pod Pages). A tak naprawdę to jest pełna dowolność - pod warunkiem, że kojarzysz html, css i podstawy IPS4.

 

Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz śmiało. 

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, DawPi napisał:

Od początku - główną aplikacją od IPS jest "core" czyli taka jakby baza. Musi ona mieć przynajmniej jedną aplikację - najczęściej jest to Forums i tworzy..forum

Zgadza się, ale pisząc forum miałem na myśli jedną z podstawowych aplikacji, która zalicza się do tych najbardziej istotnych.

 

1 godzinę temu, DawPi napisał:

Generalnie Pages przez swoją "plastykę" może być czymkolwiek

I tu zniknęły wszelkie wątpliwości... Języki takie jak HTML i CSS są mi znane w podstawach. Posiłkując się wybranymi generatorami online można nie tylko ułatwić sobie pracę, ale także je przyspieszyć. Tak więc tutaj nie widzę przeszkód.

 

Tak więc zabieram się za tworzenie strony z użyciem Pages jako portalu. Na tym etapie na pewno pojawią się jakieś pytania, ale to już wyodrębnię w osobnych wątkach.

 

Dziękuję za krótka i sprecyzowaną odpowiedź.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, jednym słowem idzie ciebie przekonać :)

Mam Page, i właśnie myślę, wrzucić WP jako główna strona z treścią, a forum ipsu jako fajny dodatek, z myślą, że ładnie będą wyglądać profile użytkowników.

WP z 5 lat się nie bawiłem, ale teraz (testuje od tygodnia) widzę bardzo fajnie to wygląda, za darmochę wszystko da się ładnie ustawić, z wyglądu jak i z funkcji które chciałbym mieć na stronie a czego nie widziałem na IPS,  bo tam jak coś połowicznego znajdę to znowu trzeba płacić, już nie wspominając że chcąc coś sprzedawać, mieć bystry fajny sklepik musiałbym dokupić kolejną aplikację ecommerce.

Na twoim miejscu sprawdziłbym nawet na testowym co dają na kilka dni, czy da sie ustawić Ip.Page w podobny sposób co masz teraz u siebie na stronie.

Kiedyś pamiętam miałem dylemat, że nie na IP.page nie da się dodać artykułu do kilku kategorii, musiałem wrzucać tagami, i tu był problem z wyświetlaniem treści że zastępowałem kategorie tagami, już nie wspominając jak robiłeś oddzielne bazy danych stron Ip.Page i potem to w sensowny sposób następnie wyświetlić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integracja Wordpress z IPB to koszt 75$ + 50$ za każdy kolejny rok, mowa o Wordpress SSO, bo IPBWI testowałem i nie działa poprawnie... Zresztą autor sobie odpuścił dalsze aktualizację, więc został w zasadzie jeden plugin. Pomimo, że go nie testowałem to WP IPSConnect od Marchera kosztował w owym czasie jakieś 30$ jednorazowo.

 

 

Pomijając fakt integracji... Wordpress kiedyś był ciekawym CMS, teraz jest przekombinowany, sporo się zmieniło od przejścia na wersję 4.x z 3.x. Sprawę ratują wtyczki, których nie brakuje, ale z resztą to już... biednie. Co z tego, że odpicujesz stronę inwestując w płatne wtyczki skoro Wordpress jest raz na miesiąc lub częściej aktualizowany i zazwyczaj jakaś po kolejnej takiej akcji ma problemy z działaniem lub nie jest update'owana na dłuższy czas. Zaplecze, czyli menu użytkowników lub jakiekolwiek inne funkcje złożone z ustawieniami kont nie istnieją - nie biorę pod uwagę BuddyPress, bo nie aktualizowałem go długi czas, lecz ten prócz prostych zakładek nie pozwalał nic więcej. 

Wordpress jest ciekawą i rozbudowaną alternatywą, ale mnie zależy głównie na kompletnej integracji forum - portal, co żaden plugin SSO uniemożliwia. Portal służyłby bardziej do podawania kilka newsów na dzień. Mnie interesowałoby płynne przejście z e strony portalu do forum i/lub klubów, użytkowników lub ostatniej aktywności czego Wordpress w połączeniu z IPB nigdy mi nie zapewni. Choć nie twierdzę, że sam Wordpress jest zły, niemniej jednak aktualizując forum oraz jego szatę graficzną chciałbym wnieść coś nowego do strony.

Edytowane przez Gangst3r
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2020 o 19:33, Gangst3r napisał:

Sprawę ratują wtyczki, których nie brakuje, ale z resztą to już... biednie.

Oj nie grzesz, że jest biednie, porównując do IPB to jest kosmos. Aha i widzę te wtyczki które były 5 lat temu, są i teraz tak więc nie jest źle.

Ale jeśli chodzi o tą integrację, to może coś tam przyjemniej by wyglądało i funkcjonowało tak patrząc na twoją stronę. Choć wiadomo, że takie "Newsy" zwłąszcza w takim temacie jak twój na stronie to ogólnie są mało poczytne i mało integracyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zważając na treść głównie zależy mi na połączeniu systemu nagród, punktów i sklepu pomiędzy portal <-> forum bez płacenia za zlecenia integracji, bo oficjalnych nie ma. A potem szukać pomocy "nowhere", bo mało kto pomoże w sprawie działania wtyczki na zamówienie.

 

 

Moim zdaniem lepiej mieć wszystko w jednym miejscu niż w kilku. Z tego powodu chce wypróbować Pages. Jeśli nie zda egzaminu to zostanę przy obecnej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zakupie licencji IPS Pages. Wczoraj dokupiłem dwa dodatki do tej aplikacji Legend Blocks oraz Pages SuperBlocks.

 

Baza danych została dodana z Wordpress'a przy użyciu konwertera IPS-u.

 

W bazie miałem 6 kategorii oraz prawie 600 wpisów. Czy do każdej kategorii w Pages muszę dodawać nową bazę danych? Jak jest z importem wpisów z jednej kategorii do drugiej ponieważ nie widziałem tego w ustawieniach Pages. Przykładowo wyciągnięcie kategorii z jednej grupy i dodanie jej do nowej, gdyż jedyną możliwością aktualnie jest przypisanie kategorii w obrębie jednej grupy. Czy Pages daje taką możliwość?

 

W przypadku gdy nie jest możliwe to tworzę z osobna bazę danych dla każdej z kategorii?

 

Potem zabawa z ustawianiem szablonów dla wybranych bloków oraz stron in przypisanych.

 

Mam nadzieję że to w miarę jasno opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałem ta opcję, ale aplikacja jest mało intuicyjna i trzeba się trochę bawić z ustawieniami, żeby dojść do zamierzonego celu.

 

Na spokojnie do tego siądę i zrobię od początku, skoro już zakupiłem licencje to trzeba to jakoś doprowadzić do ładu.

 

 

Aktualnie jednej opcji mi brakuje, czyli spidera zdjęć z nagłówkami informacyjnymi. Fajnie gdyby pojawiła się taka opcja w panelu drag&stop ustawiony pod wybrane wiadomości albo z użyciem WYSIWYG lub rekordów z danej kategorii.

Edytowane przez Gangst3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wcześniej nie miałem okazji pracować na tego typu aplikacjach, bo do tej pory korzystałem tylko forum. Dlatego pierwszy kontakt wypada kiepsko, ale jestem dobrej myśli, bo widziałem na innych stronach co można zrobić przy użyciu aplikacji. Dzięki za odpowiedź i porady.

Edytowane przez Gangst3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.