Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wolne ładowanie tematów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od poniedziałku mam sygnały od użytkowników używających firefox, że tematy z "zawartości nieprzeczytanej" bardzo długo się ładują. Reszta forum działa OK. Na Chrome też nie ma problemu. Kontaktowałem się już hostingiem. Diagnozowali problem od rana aż w końcu odpisali.

Cytat

Moim zdaniem problem nie jest związany z działaniem hostingu, a samym skryptem. Tak zauważam, że długość ładowania postów przy tematach z nieprzeczytanej zawartości jest większa, u mnie jest to około 4-8 sekund.

Na narzędziu pingdom strona ogólnie dość długo się ładuje: https://tools.pingdom.com/#5c3e265c56c00000

Zachęcam do konsultacji z programistą, do przejrzenia i optymalizacji kodu JS, tam szukałbym ewentualnej przyczyny.

Jakieś rady?

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Kontakt z IPSem. Jeśli ustalą, że to problem ze skryptem to go naprawią. :)

 

P.s. sprawa z serii gdzie nie ma magicznego przełącznika "Działaj Szybciej".

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo odbijanie piłeczki. 

IPS odpisał. Tłumaczenie Google translator :

 

"Witaj, przeglądarka nie spowodowałaby różnicy prędkości w przypadku jakichkolwiek elementów po naszej stronie, co oznacza, że chociaż wszystkie przeglądarki działają inaczej, nie ma nic po naszej stronie, co by na to wpłynęło, byłoby to po stronie przeglądarki.  Elementy wydajności byłyby również po stronie serwera, więc musisz mieć kontakt z hostem, jeśli występują problemy związane z wydajnością.

 Z reguły, aby rozpocząć rozwiązywanie problemów po naszej stronie, możesz ustawić je domyślne, wyłączyć wszystkie elementy stron trzecich, a to może zapewnić ci bazową wydajność, jeśli następnie włączysz inne elementy, może to pomóc w zawężeniu elementu powodującego  powolność w razie potrzeby."

 

Hosting:

"dziękuję za oczekiwanie. Nie odnaleźliśmy żadnych problemów po stronie hostingu. Nie widzimy też przekraczania limitów zasobów hostingów.

Zweryfikowaliśmy zapytania wysyłane do bazy danych i najdłuższy czas przetwarzania to około 3 sekund.
W przypadku badania połączenia do strony za pomocą Pingdom Tools widzimy długi czas wczytywania dwóch elementów imageproxy.
Proszę o dalszą weryfikację sytuacji po stronie skryptu. Mogą też Państwo dodać cache LiteSpeed Cache, który bardzo dobrze współpracuje z naszym hostingiem. Poniżej przesyłam link do dokumentacji na ten temat:
 
Jakieś rady? Na domyślnym stylu i z wył wtyczkami to samo. Tylko na Firefox i tylko w " nieprzeczytana zawartość"
Konto do testów :
User: Test
H: test 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Rozumiem i punkt widzenia IPSu i też w sumie hostingu. Bo jeśli oni (IPS) nie dostają masowo zgłoszeń, że coś jest nie tak to uznają (zresztą w miarę słusznie), że to nie problemy jakieś ogólne w ich skrypcie. Zarówno tez hosting jak nic nie widzi w logach to uznaje, że jest wszystko w porządku.

I bądź tu mądry teraz. :icon_surprised:

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na wszystkich przeglądarkach twoją stronę wraz z kontem zalogowanym i niezalogowanym.

Twoja strona otwiera mi się w niecałe 2-3 sekundy w nieprzeczytanej zawartości wraz z innymi podstronami tak samo na każdej przeglądarce zatem ja nie mogę odtworzyć tego błędu (Zapewne support IPS również nie).

 

Jedyny problem jest na stronie głównej (Ładowanie jej to ponad 10 sekund) z plikiem:

http://forum.klub-malawi.pl/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=&key=34e2031abe2e144e2d0ec97333dfc61a42aa3fe037bd4a41093c53c41e6d94f9

 

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, aXen napisał:

Twoja strona otwiera mi się w niecałe 2-3 sekundy w nieprzeczytanej zawartości

Klikałeś najpierw "nieprzeczytana zawartość" potem w tematy? Bo tam jest problem. Czy bezpośrednio w działach? Tam jest okej. 

33 minuty temu, aXen napisał:

Jedyny problem jest na stronie głównej (Ładowanie jej to ponad 10 sekund) z plikiem:

Wiesz może który to konkretnie plik? Z podanego linku nic mi się nie otwiera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest arrowchat. On się cały czas ładuje. Po wyłączeniu go nie ładuje się ten plik, ale poprawy nie ma, tak że to nie to. Na razie zostawie wyłączony.

A o co chodzi z tym 301 po lewej stronie? Może to jakiś trop?

https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/HTTP/Status/301

2038831258_Beztytuu.thumb.png.72df729f5a45acbdf6c70179cfae3cd8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Tak - kiedyś robiłem dla jednego klienta zmianę tego url na taki jakby "końcowy". Z tym, że on to chciał pod SEO. Możemy porozmawiać o wdrożeniu tego u Ciebie na https://support.ipslink.pl ?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Nie wiemy. Gdyby jednak miało tak być to by Ci napisali, że coś tam znaleźli i wdrożyli łatkę. Nie sądzisz?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.