Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Problem z działaniem po konwersji bazy danych z Wordprss do Pages


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wielu prób doprowadzenia portalu korzystając z Pages oraz wielu dodatków napotkałem pewien problem. Początkowo myślałem, że robię coś źle i jakoś nie ogarniam tego całego Pages (ot apka jest trochę "sztywna" i brakuje jej wielu funkcji) i zaczynałem się poddawać. Natomiast problem leżał tam, gdzie najmniej się go spodziewałem - w bazie danych po migracji.
 

Przejdę od razu do konkretów. Zrobiłem import bazy danych Wordpress do Pages przy użyciu konwertera IPS'u. Wszystko pięknie się przekopiowało i miałem pełną listę wpisów pogrupowanych w odpowiednich kategoriach. Cały ten proces sprawił, że w Pages została utworzona baza danych Wordpress, a w niej 5 kategorii (bo tyle było na stronie opartej o tej skrypt), w których znajdują się poprawnie posortowane wpisy.Problem pojawia się w momencie przypisania tej bazy danych do czegokolwiek na stronie. ponieważ jakbym nie próbował podpiąć szablon pod kategorię to za każdym razem wywala informację o błędnej konfiguracji (przy korzystaniu z edytora drag&drop na stronie). Dodatkowo, w każdym menu ustawień, gdzie jest możliwość wybrania kategorii to w przypadku przekonwertowanej bazy nic się nie wyświetla. 
 

Natomiast jeśli wykonam te same operacje tylko dla wcześniej utworzonej bazy, rekordu oraz kategorii to wszystko działa poprawnie. Szablony się wczytują i ogółem wszystko bangla. Innymi słowy wszystko co związane z konwertowaną bazą danych nie działa.
 

 

I największy mankament całego Pages - brak możliwości przenoszenia wpisów pomiędzy kategoriami lub przenosiny z jednej bazy do drugiej. Spróbowałbym wtedy przenieść zawartość bazy danych Wordpress'a do tej utworzonej przez Pages.
 

Jakieś pomysły co zrobić, żeby to działało?

 

Bez nazwy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gangst3r napisał:

Problem pojawia się w momencie przypisania tej bazy danych do czegokolwiek na stronie. ponieważ jakbym nie próbował podpiąć szablon pod kategorię to za każdym razem wywala informację o błędnej konfiguracji (przy korzystaniu z edytora drag&drop na stronie)

Drag & drop? Co dokładnie zmieniasz? Zmianę szablonów robisz w edycji bazie danych o tutaj:

image.thumb.png.0a14e979d3e1ccfa6d32cbc2f84fbff8.png

 

Godzinę temu, Gangst3r napisał:

Dodatkowo, w każdym menu ustawień, gdzie jest możliwość wybrania kategorii to w przypadku przekonwertowanej bazy nic się nie wyświetla. 

A czy są jakieś błędy w logach?

 

Godzinę temu, Gangst3r napisał:

I największy mankament całego Pages - brak możliwości przenoszenia wpisów pomiędzy kategoriami lub przenosiny z jednej bazy do drugiej.

Pomiędzy kategoriami można, pomiędzy bazami już nie (Zawsze możesz spróbować zrobić to samemu przez phpmyadmin).

Edytowane przez aXen

See me on GitHub or aXenDev.net!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem rozwiązany. Powodem było brak poprawnie ustawionych uprawnień dla grup w bazie danych i kategoriach. Po dodaniu uprawnień można było przenosić i kopiować zawartość pomiędzy kategoriami oraz ustawiać dla nich szablony.

Edytowane przez Gangst3r
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.