Jump to content

Hosting dHosting.pl - 10% rabat!

SN2010

W jaki sposób monetyzujecie ruch na forach?

Recommended Posts

Hey,

Chciałbym Was zapytać jakie macie metody monetyzacji ruchu na forach. Posiadam forum ok. 800 tys odsłon i połowa z tego unikalnych, mam wpięte w forum auto ads, dodatkowo jeden sprzedany baner oraz dział do publikacji płatnych ofert i materiałów partnerskich. Adsense włączone tylko dla gości, zalogowani mają dostęp do forum bez adsense.

Ogólnie tak było przez ostatnie kilka lat, nie traktuje forum jako źródła utrzymania, ale w dobie koronawirusa, potracenia większości kontraktów przez epidemie w firmie oraz większej ilości wolnego czasu stwierdziłem, choć trochę późno, że również warto tutaj się przyjrzeć czy istnieje możliwość optymalizacji.  Ogólnie mam jeszcze 2 inne fora jedno żyjące i działające a drugie właśnie dziś przedłużyłem licencję z umiarkowanym ruchem, ale mniejszą aktywnością Użytkowników.

Z racji tego, że dotychczas praca w swojej firmie dość mocno mnie pochłonęła nie przeglądałem i nie orientowałem się jak się rynek reklamy zmieniał. Dlatego z chęcią poczytam o Waszych wskazówkach, radach, uwagach, może nowych sieciach partnerskich, może znacie osoby które zawodowo zajmują się optymalizacją monetyzacji z ruchu na stronie ?

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

Wklej reklamę adsense np. na każdej stronie w stopce forum. Pamiętaj że użytkownicy jak i google nie lubią mnóstwo reklam więc jedna (góra dwie) reklamy na jednej stronie.

• Like 1

Z forami i monetyzacją to trzeba uważać. Jeden zły ruch - np. za duży chaos, za dużo reklam i już to znacząco odpycha.

Ja zawsze na forach nie byłem zwolennikiem reklam, a przyciągania ludzi zawartością.

Może warto się skupić na aktywizacji monetaryzacji poprzez jakąś unikalną zawartość? Albo "wsparcie" forum - ale nie dając jakichś dodatkowych uprawnień bo to różni ludzi, a nie łączy. Jakaś plakietka przy postach by wystarczyła.

Próbowałeś coś z tych rzeczy?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Napisano też trochę o tym temacie na forum TAZ, może nie w formie jakiejś skondensowanej wiedzy, porad, ale i tam warto co jakiś czas zajrzeć: https://www.theadminzone.com/forums/generating-revenue.20/

• Like 1

---

Dlatego też, u mnie na forach osoby zalogowane mają w 100% wyłączonego adsense. Natomiast goście mają adsense auto. Kiedyś jak było phpbb2 to bardzo dobre wyniki przynosiły reklamy pod postem, od dłuższego czasu to się urwało. Generalnie odnoszę wrażenie, że ludzie z for uciekają na rzecz grup na FB, ale może to moje mylne wrażenie. Ja mam fora stricte motoryzacyjne.

Zauważyłem, że utworzenie specjalnej kategorii na forum - Materiały Partnerów oraz umożliwienie umieszczenie tekstu przez jedną z platform dostępnych daje przyjemne wyniki

2 godziny temu, SN2010 napisał:

Generalnie odnoszę wrażenie, że ludzie z for uciekają na rzecz grup na FB, ale może to moje mylne wrażenie. Ja mam fora stricte motoryzacyjne.

Jeszcze się przeproszą z forami. Dla mnie te wszystkie grupy na FB to na chwilę. Znajdź tam coś? Graniczy z cudem.

3 godziny temu, SN2010 napisał:

Zauważyłem, że utworzenie specjalnej kategorii na forum - Materiały Partnerów oraz umożliwienie umieszczenie tekstu przez jedną z platform dostępnych daje przyjemne wyniki

Oo, napisz coś więcej.

---

Dawid, ja korzystam z Whitepress oraz Linkhouse, celowo nie linkuje by nikt nie pomyślał o szeptanym marketingu. Moje fora były dodane tak jako jedne z pierwszych jak nie pierwsze. Dlatego, dawno dawno temu poruszałem u Was na forum temat odnośnie linków bez atrybutów nofollow i najlepiej bez atrybutu external.

W skrócie powiem tak, zanim się zarejestrujemy na forum należy przeprowadzić kilka czynności przygotowawczych:

• utworzyć specjalny i wydzielony dział, w którym będziemy umieszczać dostarczone artykuły
  • w widocznym miejscu na stronie należy podać dane redakcji (adres + dane kontaktowe)

Dokonać rejestracji na w/w serwisach, uzupełnić formularz dodania strony do bazy i czekać na oferty publikacji artykułów. Oczywiście taka oferta wpłynie, gdy korzystna będzie proporcja cena do jakości serwisu. Co ciekawe, podobnych firm jest więcej ale WP jak i LH bardzo szybko wypłacają wynagrodzenie i bez żadnych problemów.

• Like 1