Jump to content

Używanie konta Microsoft od rejestracji / logowania na forum


Recommended Posts

Dziś napotkałem dziwny problem z rejestracją / logowaniem poprzez serwisy społecznościowe. Okazało się, że w ustawieniach serwisów, które mam dostępne jako alternatywa do rejestracji nie posiadały żadnych numerów Identyfikatora aplikacji oraz Prywatnego klucza. Być może za sprawą usunięcia kluczy leżą instalowane wtyczki do nowych metod logowania (Steam, Twitch, Discord) - oczywiście żaden z nich nie działał poprawnie na 4.4.10. Po ich usunięciu minęło ok 3 tygodni, ale przez ten czas nie sprawdzałem działania pozostałych serwisów. 

 

Oczywiście problem szybko rozwiązałem o ile kilka serwisów wymagało aktualizacji i potwierdzenia użytkowania nowego API i logowania OAuth (Facebook, Google i Twitter) to problem pozostał z ostatnim, czyli kontem Microsoft.

 

Tworząc aplikację oczywiście działałem wg instrukcji która jest zamieszczona przy wybranej metodzie i po utworzeniu aplikacji Microsoft wszystko poszło sprawnie, lecz problem leży w weryfikacji. Oczywiście folder "/.well-known" jest utworzony w root, a w nim znajduje się plik json o podanej nazwie z wygenerowaną zawartością. CHMODY ustawione na 777.

 

microsoft_azure_xa.thumb.jpg.4b57106c1eb537f11304b6c91bc85c8e.jpg

Kiedy podaję adres https://xboxarcade.pl to wyskakuje komunikat o tym, że nie może połączyć z serwerem tak jakby pod tym adresem plik fizycznie nie istniał.

microsoft_azure_xa_error.jpg.687c3f7d8ea9df41a5846bf87d5a1896.jpg

Natomiast kiedy podaję https://forum.xboxarcade.pl (stara subdomena forum) wyświetla informację z błędem w nagłówku, więc w tym przypadku połączenie jest.

microsoft_azure_xa_error_fo.jpg.f2e4cc345b0e39504652f60f75eb6399.jpg

 

Oczywiście po wygooglowaniu błąd znalazłem i edytowałem zawartość w pliku IncludeJS, gdzie trzeba było zmienić z:

application/ld+json

na 

application/json

 

Niestety błąd nadal się pojawia przez co nie mogę wykonać weryfikacji. Dodam, że podczas dodawania tej metody wszystko działało poprawnie. Wygląda na problem związany z przekierowaniem lub .htaccess

Oczywiście opcja logowania funkcjonuje poprawnie, lecz denerwuje ta informacja o braku weryfikacji... Ze względu na tematykę nie chciałbym z tej metody rezygnować.

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem nazwę pliku .htaccess usuwając kropkę z przodu. Pojawił się problem z połączeniem - foto podam później , bo wydaje mi się że był inny. Natomiast oprócz Portalu nic innego nie działało - sypały się błędy 404.

 

Problem z pewnością leży gdzieś w przekierowaniach skoro zmiana na stary adres forum łączy poprawnie lecz wywala błąd wpisu w nagłówku.

Link to post
Share on other sites

AKTUALIZACJA:

Po usunięciu pliku .htaccess pojawiają się te same błędy co w o bu przypadkach opisanych wcześniej.

Przy xboxarcade.pl problem z nawiązaniem połączenia z serwerem, natomiast przy forum.xboxarcade.pl błąd wartości nagłówka.

xa_fo_azure_portal_activ.jpg.79be012283feeea2098b66445985e668.jpg

Edited by Gangst3r
Link to post
Share on other sites
  • Manager

Czyli coś jednak jest z tym plikiem. Wydaje mi się, że w ostatnim czasie sporo social mediów (FB na pewno, IPS wydawał łatkę pod 4.4.10 niedawno) zostało zmienianych.

Może i z tym warto napisać do IPSu?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Link to post
Share on other sites

Tak więc zrobię, odnośnie aktualizacji to Facebook zmieniał coś w swojej aplikacji, więc aktualizacja była wymagana. Google również zmieniło ponieważ ostatnia aplikacja jaka była powiązana z kontem nie działa. Zmienił się całkowicie panel i musiałem stworzyć nową aplikację. Dzięki za odpowiedź. Temat zostawmy otwarty ponieważ będą czekał na krok ze strony IPS-u, więc może oni coś zaradzą. Gdyby tak się stało napisze o tym w tym temacie.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.