Jump to content

Hosting dHosting.pl - 1015% rabat! Zwiększamy rabat!

Recommended Posts

Cześć. Jak teraz wygląda sprawa z oprogramowaniem IPS? Nie jestem w temacie chyba ponad 2 lata. Doświadczenia mam też mało. Podstawowe rzeczy sam umiem robić przy ipsie. W przyszłym roku mam ochotę stworzyć forum, lecz zapewne będę musiał uzbierać trochę pieniędzy pomijając licencję aby ktoś mi porobił rzeczy które potrzebuję. Np. zmiana wyglądu wiadomości email, przeprojektowany cały styl (motyw) forum czy coś innego. 

Ile teraz kosztuje licencja i co jest w niej zawarte? Skończyłem chyba na wersji 4, a teraz jaka jest i co oferuje to nie pamiętam nic. :)

Co sądzicie o VPS'ach z Contabo? Np. VPS M SSD? Ma 16 gb ram, 6 rdzeni z tego co wiem to xenony są, 400 gb miejsca na dysku (100% ssd), ochronę antyddos, co najważniejsze możliwość zainstalowanie jakiegoś centosa, ubuntu czy debiana. 

Dobra ta firma czy jakiś szit? Z tego co mi wiadomo, to kiedyś ją polecali. Niby dobry support, tanio i dobre vps'y czy dedyki.

Może mi ktoś podlinkować link do zakupu licencji ips? Muszę ogarnąć jak to teraz jest z nią.

Edited by fikusny
3 minuty temu, aXen napisał:

Samo forum kosztuje $200. https://invisioncommunity.com/buy/self-hosted/

Co do VPSa to bez sensu, jeżeli hostujesz tylko forum. dhosting może tutaj być dobrą alternatywną ze swoim elastycznym hostingiem.

Czyli tak jak dawniej. No tylko forum, ale przy vps'ie instaluje sobie co chce, a tak to muszę pisać do pomocy technicznej aby mi jakiś pakiet zainstalowali bo potrzebny. Nie zawsze się na to zgadzają. 

1 godzinę temu, aXen napisał:

Samo forum kosztuje $200. https://invisioncommunity.com/buy/self-hosted/

Co do VPSa to bez sensu, jeżeli hostujesz tylko forum. dhosting może tutaj być dobrą alternatywną ze swoim elastycznym hostingiem.

@aXen Jeśli hosting, to dużo ludzi wybiera dhosting. Coś chyba w tym jest. Wiesz coś może o nim? Warto dać im szansę?

Teraz, aXen napisał:

To forum działa na dhosting, tak samo jak moja strona dev. Chodzi dobrze i nie jest tak kosztowne.

Tutaj masz zniżkę:

@aXen Dzięki, ale dopiero rozmyślam. Jak to u nich jest z tym skalowaniem? Gdy braknie zasobu to sobie samo skaluje na większe zapotrzebowanie i dolicza do rocznego rachunku za hosting, czy jest tam jakaś skarbonka do której się ładuje pieniądze i skalowanie sobie pobiera pieniądze i dopiero wtedy skaluje?

Jeżeli serwer będzie potrzebował większej ilości zasobów to samemu go zwiększy i Ty nie musisz nic robić. Jest skarbonka i możesz ustawić sobie limit skalowania (Płacisz za to ile strona zużyła zasobów, nie płacisz nigdy za bezczynność dodatkowe pieniądze).

Na start przy wyłączonym skalowaniu jest 1 GHz procka, 1 GB RAM oraz 50 GB SSD.

Teraz, aXen napisał:

Jeżeli serwer będzie potrzebował większej ilości zasobów to samemu go zwiększy i Ty nie musisz nic robić. Jest skarbonka i możesz ustawić sobie limit skalowania.

Na start przy wyłączonym skalowaniu jest 1 GHz procka, 1 GB RAM oraz 50 GB SSD.

A jeśli nie ma nic naładowane do skarbonki lub się skończy kasa na skarbonce to nagle stan skalowania wraca do tego początkowego? 

Nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło, abym przekroczył te 50 GB. Spodziewam się że dojście do forum się zablokuje jak na innych serwerach z błędem o braku możliwości zapisania danych.

17 minut temu, aXen napisał:

Nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło, abym przekroczył te 50 GB. Spodziewam się że dojście do forum się zablokuje jak na innych serwerach z błędem o braku możliwości zapisania danych.

@aXen A wiesz może, ile tam kosztuje 100 GB dodatkowego miejsca na dysku na stałe?

@aXen

A co d-hosting robi w przypadku, gdy u nich jest ktoś ddosowany i próbuje się włamać? Jeśli ktoś się włamie, to kto odpowiada za to, hosting, że mają słabe zabezpieczenia czy jak to jest? Nie znam się.

Za zabezpieczenia skryptu odpowiadasz Ty. Nic nie robią w przypadku ataków ddos, ale wręcz pomogą.

Niestety raz miałem sytuację, kiedy tam miałem forum sieci serwerów csa i codziennie mieliśmy ataki. Wtedy support sprzedał nam bajeczkę że nasza domena została zablokowana przez rejestr domen i nie mogą nic zrobić (Ale to było gdzieś 4 lata temu i od czego czasu się dużo zmieniło).

1 minutę temu, aXen napisał:

Za zabezpieczenia skryptu odpowiadasz Ty. Nic nie robią w przypadku ataków ddos, ale wręcz pomogą.

Niestety raz miałem sytuację, kiedy tam miałem forum sieci serwerów csa i codziennie mieliśmy ataki. Wtedy support sprzedał nam bajeczkę że nasza domena została zablokowana przez rejestr domen i nie mogą nic zrobić (Ale to było gdzieś 4 lata temu i od czego czasu się dużo zmieniło).

To nie mają systemów, które wykrywają ddos? Trzeba im samemu zgłaszać, że jest przeprowadzany ddos w "moją" domenę?

Teraz, aXen napisał:

System anty ddos jest dostarczany razem z cloudflare. Nie wiem czy mają coś jeszcze, trzeba byłoby się dopytać.

W sumie @dhosting.pl mogło by również odpowiedzieć na Twoje pytania.

W sumie to mam jeszcze pytanie. Ja to się tam nie znam na tych certyfikatach SSL, ale właśnie ludzie coś właśnie robią z tym cloudflare i jest podobno lepiej z ochroną. Jak to z tym jest?

Teraz, aXen napisał:

Dzięki cloudflare otrzymujesz certyfikat SSL za darmo. Wpływa on na pozycjonowanie oraz szyfrowanie danych użytkownika.

Cloudflare jest lepsze czy certyfikaty ssl które oferuje dhosting? Przykład ten sectigo za 49,50 rocznie.

Teraz, aXen napisał:

Do zwykłego forum wystarczy zwykły, ale jeżeli na stronie będzie jakiś sklep to warto brać jakiś płatny certyfikat.

Ten za 349 zł/rok będzie dobrym wyborem? Nie wiem czy będę planował sklep, ale donejty będą na pewno na rzecz forum. 

2 minuty temu, fikusny napisał:

Ten za 349 zł/rok będzie dobrym wyborem? Nie wiem czy będę planował sklep, ale donejty będą na pewno na rzecz forum. 

O co chodzi z tą gwarancją wystawcy na ileś tam pieniędzy?