Jump to content

Hosting dHosting.pl - 1015% rabat! Zwiększamy rabat!

Pytanie dotyczące wycieków

Recommended Posts

Witajcie. 

Od dłuższego czasu planuję swoje forum. Będzie oczywiście one na dhostingu, domena z dhistingu i płatny ssl. 

Jakie konsekwencje bym poniósł, jeśli jakimś cudem, ktoś by połamał wszystkie zabezpieczenia i np. udostępnił bazę danych użytkowników? Forum póki co, nie będzie miało totalnie żadnych reklam, żadnych sklepów czy wpłacania donejtów. Zwykłe forum dyskusyjne, które nie zarabia i nie prosi o żadne wpłaty pomocowe dotyczące utrzymania forum. 

Gdzie w takim razie zgłosić, że było włamanie, aby to wszystko było zgodne z prawem polskim? Wiem że to są jakieś organy, ale pomijam policję bo to wiadomo. Nigdy nie wiadomo czy takie coś się komuś nie stanie a zawsze lepiej być ubezpieczonym i mieć wiedzę niż potem przekichane 😅

Forum będzie stać na IPS4. 

• Manager

Tak myślę o co Ci chodzi i nie bardzo rozumiem. Co ma tematyka albo czy forum zarabia do włamu.

Jakie są Twoje największe wątpliwości i obawy?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

10 godzin temu, DawPi napisał:

Tak myślę o co Ci chodzi i nie bardzo rozumiem. Co ma tematyka albo czy forum zarabia do włamu.

Jakie są Twoje największe wątpliwości i obawy?

@DawPi

No tak jak każdy. Kiedyś znajdzie się jakiś jeleń, któremu się nie spodoba kogoś własność i zaczyna robić sobie ddosy, próbuje się włamać, a jak już tego jakimś cudem tego dokona, to bierze baze i "dawaj kase" albo udostepniam. Wtedy trzeba to zgłaszać do odpowiednich organów i jak forum jest dość duże (Być może będzie, fajnie by było) Zaczynają się kary pieniężne a także złość i utracenie większości użytkowników(czek)

13 minut temu, aXen napisał:

Według rodo informujesz wszystkich użytkowników że była taka sytuacja. Od IPS 4.5 możesz wymusić reset hasła w przypadku takich sytuacji. Możesz też oczywiście zgłosić to na policję.

Myślę, aby zrobić jeszcze tak, żeby było wymuszane włączenie weryfikacji dwuetapowej konta. Generowanie kodów co 60 sekund w aplikacji np. google authenticator.

Edited by fikusny
  • Manager

Możliwe oczywiście. :) Tylko czy bardziej nie zniechęci ludzi do takiego forum to sam sobie musisz odpowiedzieć.

---

• Manager

Sprawdź i sam zobaczysz i odpowiesz na pytanie.

Ja tylko głośno myślę.

Jakie to forum masz, że tak obawiasz się bezpieczeństwa?

---