Jump to content

Jak sobie radzicie z forumowiczami, poruszającymi te same zagadnienia bez korzystania z wyszukiwarki


Recommended Posts

Hej, mam pytanie jak sobie radzicie z Użytkownikami, którzy nie korzystając z wyszukiwarki ciągle pytają oto samo. Mianowicie, powiedzmy że na forum motoryzacyjnym takim pytaniem non stop powielanym jest zółta ikonka na desce rozdzielczej check engine. Od pewnego czasu postanowiliśmy dbać o porządek na forum. Ale czasami frustracja moderatorów sięga zenitu.

 

Macie jakieś pomysły? 

 

Na forum elektrody jest taka modyfikacja, pokazująca kilka sugerowanych istniejących tematów po wprowadzeniu tytułu, być może jest taka modyfikacja na IPB i ktoś z Was z niej korzysta? Ewentualnie macie inne pomysły - za wszelkie bardzo dziękuje i z ciekawością się z nimi zapoznam

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Manager

To niby prosty - bo ludzie powinni przeczytać choć minimum podstawowych informacji na forum, ale z doświadczenia wiem, że to nie takie proste i oczywiste. Teraz ludzie chcą "już teraz", więc zakładają takie tematy.

Na ize trochę inaczej do tego podchodzę - po prostu jak nie ma identycznego tematu 3 niżej na liście to staramy się rozwiązywać problem, ewentualnie po prostu linkować do istniejącego. Niby ten sam skrypt, ale zwykle są różne metody analizy i rozwiązywania problemów. W skrócie - ZALEŻY od wielu czynników, forum, problemu i opisującego tego problem człowieka.

12 godzin temu, SN2010 napisał:

Na forum elektrody jest taka modyfikacja, pokazująca kilka sugerowanych istniejących tematów po wprowadzeniu tytułu, być może jest taka modyfikacja na IPB i ktoś z Was z niej korzysta?

Na IPS4 też jest [1]. Ona jest fajna, ale i ma jedną wadę - pokazuje wg wpisanych słów - bo jakże by inaczej, to nie AI. ;) I tu jest pies pogrzebany - tytułowanie wątków. Znaczna część po prostu tego nie potrafi - "Problem z....", "Jak zrobić...." więc nawet taki mod zgłupieje bo znajdzie podobne, ale tylko wyrazowo tematy. Pewnym rozwiązaniem byłyby otwarte tagi, ale te też trzeba umieć dobrać do sprawy.

IZE jest forum dość małym i skoncentrowanym forum, dajemy radę "ręcznie", ale Tobie bym mimo wszystko zalecił edukację i cierpliwość do użytkowników którzy nie zakładają poprawnych tematów. Lepiej jeden wyedukowany który zostanie na forum niż dwóch zrażonych.

 

 

[1] mod o jakim pisałem niżej to: https://invisioncommunity.com/files/file/8205-black-friday-20-similar-content-on-post-screen/ (obecnie trwa promo na BF i cena to 12$. Myślę, że warto spróbować).

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Link to post
Share on other sites

Nad tą modyfikacją bardzo mocno się zastanawiałem, ale minus jej jest taki, że nie można zdeklarować for do których ma obowiązywać. Mamy na forum np. wątki ogólnotematyczne, taki hyde-park i tam nie poruszamy z reguły tematów motoryzacyjnych więc szkoda obciążać serwer i zawracać głowę Użytkownikowi, ale mamy tematy stricte dotyczące usterek w poszczególnych modelach aut i tam już jest non stop powielany temat i tak jak Pan wspominał ludzie chcą na już, na szybko, strasznie się denerwują jak się im zwróci uwagę a już nie daj Boże temat trafi do kosza bo jest 15 podobnych tematów, ale nikt nie korzystał z wyszukiwarki.

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Manager
21 minut temu, SN2010 napisał:

Nad tą modyfikacją bardzo mocno się zastanawiałem, ale minus jej jest taki, że nie można zdeklarować for do których ma obowiązywać.

Kupisz, podeślesz to Ci to wymodzę w nim. :)

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Link to post
Share on other sites

Na elektrodzie to jest taki mod,

"Temat był już wałkowany wiele razy, poszukaj na forum, zamykam" i było coś też z zasilaczami z czarnej listy ;)

 

Lecz kiedyś, kiedyś, jak moderowałem 'podobne' forum a raczej jedną kategorię, to zrobiłem dość szybko temat FAQ - i tam manualnie miałem dodane linki do tematów często zadawanych, podzielone na kategorie, ogólnie ładnie mi to wyszło :)

plus dodatkowo, link do wyników wyszukiwania pod dany temat (tu zrobiłem ukłon dla topornych graczy ;) ),  próbowałem/szukałem ze słowami kluczowymi aby szukajka w miarę dobre te wyniki pokazała. 

I w miarę to działało,

Tematy które linkowałem w FAQ z czasem stały się zbiorcze, gdzie jeden problem był rozkminiany na wiele sposobów, i zamiast zakładać przez użytkownika kolejny praktycznie taki sam ogólny tytuł, nic nie wnoszący w kwestii początkowej diagnozy, przeszukiwał na początku ten zbiorczy.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Kupiłem ten mod, mod działa ale tak jak Dawid wspominał to nie jest AI i czasami wyniki wychodzą niepowiązane z zakładanym tematem. W sumie czytając Twojego posta do głowy mi wpadł również pomysł, by najczęściej omawiane problemy po prostu podwiesić.  Szkoda, że ten mod ma tak mało opcji konfiguracyjnych.

Chociażby widziałbym jeszcze:

  • wskazaniem for na których powinien działać,
  • wskazanie for z których mógłby wyszukiwać podobne tematy, by nie wertować całego forum czy działu śmietnik. Wskazuje na przykład tematy stricte mechaniczne

 

A czy jakaś modyfikacja prosząca autora tematu o napisanie rozwiązania problemu? W elektrodzie chyba jest jakieś przypomnienie e-mail po jakimś czasie z prośbą o napisanie rozwiązania.

Edited by SN2010

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.