Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Jak usunąć przycisk "dodaj grafikę z url"?


jarko
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez DejaVu24,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę usunąć przycisk "dodaj grafikę z url" "wstaw inne media" w edytorze który znajduję sie nad "Dodaj odpowiedz"

Na moim forum jest zupelnie zbędny. Wyłączyłem dodawanie grafiki z komputera a dodawanie linkow do zdjęć odbywa się poprzez wklejanie linków do wpisywanego tekstu w edytorze (automatyczne osadzanie).

Zatem, jak ten przycisk usunąć tak żeby nie był widoczny?

 

1919952929_PrzechwytywaniezawartocisieciWeb_22-2-2021_171912_vlogersi_pl.jpeg.90171684ac7d8b46c3a8e576440b8704.jpeg

Edytowane przez jarko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jarko zmienił(a) tytuł na Jak usunąć przycisk "dodaj grafikę z url"?

Juz nie mogę edytować, jednak nie działa we wszystkim. Wysyłając od strony skrzynki, pokazuje ten sam komunikat.

edit:

Uzytkownicy mają edytor po staremu a admin czyli ja po nowemu :P 

Działam, szukam dalej...

Edytowane przez jarko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aXen napisał:

Odśwież cache za pomocą supportu oraz sprawdź czy odpowiedni motyw edytowałeś.

Dzięki za podpowiedź. Jeszcze tego nie robiłem z cache.

Kwestia jest taka, że to działa, ale tylko u uzytkowników którzy nie zmieniali avatara i grafiki tła. Edytor jest u nich bez tego przycisku - jest czysty. Taki jaki chcę aby był. 

Userzy, którzy mają zmienione tło i avatar, mają już wgrane "swoje pliki" i edytor jest po staremu, czyli jest przycisk z "wstaw inne media"  - "wstaw swój załącznik" i "dodaj grafikę z url" .

No i tego właśnie nie chcę. Próbowałem w ustawieniach grup, ale nic dało. Jedynie jak wyłączę możliwość dodawania plików to edytor jest czysty, ale wtedy nie mozna edytowac avatara i grafiki tła i wrzucać linków do postów. 

Co z tym fantem zrobić?

 

screnn11.png.3e504390a082f70435cb4c638fb701e5.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, ze działa na wszystkich jeśli wyłączę - w "Publikowanie zawartości" - "Zezwolić na publikację grafik z zewnętrznych źródeł?" Edytor jest wtedy czysty. 

No ale wtedy, linku do grafiki z zewnętrznej strony nie można osadzić. 

Dziwne to wszystko. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2021 o 08:34, aXen napisał:

Odśwież cache za pomocą supportu oraz sprawdź czy odpowiedni motyw edytowałeś.

Odświeżyłem cache i przycisk jest nadal. 

Robiłem też kombinacje (alpejskie) w ustawieniach użytkowników i przy publikowaniu zawartości. 

Przycisk jedynie znika przy wyłączeniu możliwości dodawania grafik z zewnętrznych źródeł. Wtedy edytor jest czysty. 

I chyba tylko na to, wyczyszczenie "EditorAttachments" zadziałało. 

Zatem, chyba na razie złoże broń i zostawię jak jest z przyciskiem, bo nie wiem co dalej  z tym fantem zrobić. ? 

Dzięki za pomoc.

(gdyby były jeszcze jakieś pomysły to zapraszam ;)  )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie, po usunięciu, dolny pasek w edytorze wiadomości nigdzie nie jest wyświetlany (tak w sumie wygląda nawet bardziej elegancko) ale że osadzanie zdjęć z linku nie działa? To inna bajka przecież, i automatycznie zawsze osadza, chyba ze to wyłączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, że edytor jest "czysty" tylko gdy jest wyłączone osadzanie linków do grafiki. Tak przynajmniej było u mnie. 

Zrobiłem jak zaproponował @Weak. i działa, ale tylko u mnie - czyli u admina, u uzytkowników jest po staremu czyli jest przycisk do grafiki z url.

Być może to tylko kwestia konfiguracji i różnych kombinacji w ustawieniach.  

No chyba że, coś przekombinowałem w ustawieniach grup użytkowników albo gdzies w ustawieniach.

Chociaz to dziwne ze po wyczyszczeniu EditorAttachments praktycznie nic sie nie zmienilo, a tylko u admina coś pykneło. :P  

Będę to jeszcze sprawdzał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Weak. napisał:

Że tak zapytam, używasz innego stylu niż inni? Bo to niemożliwe, żeby tylko Tobie to usunęło.

Mam dwa swoje modyfikowane motywy ( baza - z motywu default), które są włączone. I na nich to sprawdzałem.

A modyfikacja tylko kolorami i nic więcej.

Właśnie dojrzałem, ze nie mam juz motywu default, mam tylko zmodyfikowane moje motywy. 

edit:

wszystkie grupy mają te same style. Ja rowniez.

Edytowane przez jarko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa sposoby na usunięcie przycisku z edytora działają.  Wyczyszczenie "EditorAttachments" albo dopisanie do custom.css

[id^="elEditorAttach_media"] {
	display: none !important;
}

 

Problem jest po mojej stronie.

Miałem wcześniej "lekką" awarię forum, gdy modyfikowałem theme a w tle ściągałem pliki forum total comanderem i przy zapisaniu nowego theme forum się posypało. Przywracałem tylko bazę sql ale nie pliki. Zapomniałem zupełnie o tym.  I w tym jest problem, ze nie usuwa tego przycisku. 

Do innego działu zaraz z tym pójdę :P 

 

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Temat do zamknięcia- rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.