Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Wyłączenie reklamy automatycznej z obszarów menu


SN2010

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Czy istnieje również możliwość ograniczenia kodem wyświetlania się reklamy w tym miejscu?

 

https://opel24.com/reklama.jpg

 

(nie mogłem wrzucić grafiki)

 

Próbowałem to zrobić przez panel adsense, gdzie była możliwość wykluczenia obszarów które wyświetlają reklamy, ale po aktualizacji nie mogę podejrzeć tych obszarów z uwagi na komunikat:

 

Cytat

Nie możemy wyświetlić podglądu tego obszaru strony, ponieważ jest on w elemencie iframe

 

Przez co nie mogę tam wykluczyć tego obszaru. Kiedyś tam się normalnie ładował podgląd boksa reklamowego - zaznaczałem obok wyklucz i tam już nie pchało reklamy - teraz automat pcha.

 

Edytowane przez SN2010

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • SN2010 zmienił(a) tytuł na Wyłączenie reklamy automatycznej z obszarów menu
  • Manager
3 godziny temu, SN2010 napisał:

Czy istnieje również możliwość ograniczenia kodem wyświetlania się reklamy w tym miejscu?

Od początku - jak i gdzie dodawałeś tę reklamę? To miejsce wybiera adsense czy kto? Dodawane w panelu forum? Więcej szczegółów poproszę.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to reklamy automatyczne od Google Adsense. Reklamę dodaję w PA -> Reklamy a następnie określam swoją lokalizację. Google Adsense wymaga by kod był między <head> </head> więc w edycji motywu w sekcji head umieszczam kod

 

 {advertisement="automat"}.

 

Dodatkowo 2 warunki by wyeliminować wyświetlanie reklam w temat forum o danym ID i tyle.

 

Następnie przechodziło się do panelu Google Adsense - generowało podgląd jak wygląda reklamy automatyczne i w niechcianych miejscach blokowało się wyświetlanie. Bo one pchają się automatycznie tam, gdzie powinny uzyskać najlepszy wynik ale robi to robot. W menu bardzo brzydko to wygląda i kiedyś po prostu na podglądzie w panelu klikało się potencjalne miejsce wyswietlania - i blokowało wyświetlanie tam.

 

Teraz jest komunikat, że nie można podejrzeć reklamy w menu gdyż:

 

Nie możemy wyświetlić podglądu tego obszaru strony, ponieważ jest on w elemencie iframe

 

a więc nie mogę jej zablokować

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

To jaki to ma związek z forum i reklamami jak pozycje gdzie to ma się wyświetlać/ukrywać ustawiasz na zewnętrznym serwisie? Albo tego nie rozumiem albo powinieneś zapytać się supportu adsense.

 

Meme Think GIF

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamy automatyczne wyświetlają się losowo w wybranym przez Google miejscu, nie da się wykluczyć danego miejsca. Wstaw reklamy ręcznie w wybranym przez siebie miejscu, najlepsze miejsca to (nagłówek, stopka panel boczny i pierwszy post).

 

PS: Automatyczne reklamy, zakotwiczone i na cały ekran strasznie zniechęcają użytkowników także odradzałbym je wdrażać, wiem po swoich doświadczeniach i statystykach które robiłem.

 

Ja osobiście dostaję kurwicy jak wchodzę na forum i wyskakuje mi informacja o dodaniu aplikacji mobilnej, pod tym jest menu mobilne a na górze jest reklama zakotwiczona.. widoczność robi się ograniczona a jak ktoś ma jeszcze styl z marketplace gdzie ładowane jest pełno kodu JS to kuźwa odechciewa się cokolwiek klikać na tej stronie ? 

Edytowane przez SeNioR

Potrzebujesz skonwertować skrypt? Chcesz dokonać migracji z phpBB lub MyBB do Invision Community albo na odwrót? Napisz do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeszcze męczy mnie jedna kwestia gdyż są dwa fora, dwie te same wersje, dwie tak samo osadzone reklamy a w jednym generuje podgląd i mogę przez panel google adsense wyłączyć emisję reklamy w nagłówku a w drugim komunikat o iframe

 

 

iframe.png

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SeNioR napisał:

Reklamy automatyczne wyświetlają się losowo w wybranym przez Google miejscu, nie da się wykluczyć danego miejsca. Wstaw reklamy ręcznie w wybranym przez siebie miejscu, najlepsze miejsca to (nagłówek, stopka panel boczny i pierwszy post).

 

Da się wykluczyć, wykluczam przez panel Google Adsense. 

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SeNioR napisał:

O to ciekawe, 2 lata temu się jeszcze nie dało jak to dopiero wprowadzali ;)

 

Robi to się w panelu GA. Tam jest wczytana wybrana przez Ciebie strona, gdzie są miejsca w których nie chcesz mieć reklamy. Następnie klikasz w przycisk śmietnika i dodajesz ten obszar do zablokowanych. I to działa bardzo dobrze.

 

Teraz coś mi się stało, że na 3 forach takich samych, na dwóch forach pojawia się symulacja reklamy w okolicy menu, którą chcę zablokować a na trzecim adresie pojawia się komunikat, że nie można wygenerować podglądu z powodu osadzenia iframe

  • Lubię to 1

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w panelu GA jest możliwość wygenerowania informacji dla osób, które używają Adblocka - bardzo fajnie to działa. Do momentu braku dodania wyjątku masz blokowany serwis. Dodanie do wyjatków wymaga jednego kliknięcia w wyświetlany komunikat

  • Lubię to 1

Zapraszam na forum.opel24.com oraz na samnaprawiam.com 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.