Jump to content

Hosting dHosting.pl - 10% rabat!

DawPi

Informacje dla administratorów forów opartych na vBulletin

Recommended Posts

W związku ze wzmożonym zainteresowaniem użytkowników vBulletin naszymi produktami w przeciągu ostatnich kilku dni, postanowiliśmy zebrać wszystkie przydatne informacje w jednym miejscu w celu przedstawienia czym jest IPS i jakie są jego działania.

Informacja o Invision Power Services

IPS tworzy oprogramowanie forumowe od ponad siedmiu lat. Swoją pracę bazuje na ścisłych relacjach ze społecznością, a przede wszystkim jest otwarte na krytykę użytkowników. Ich klientami są zarówno małe, ukierunkowane fora, jak również tacy giganci jak Skype, Vodafone czy Sony. IPS jest szczególnie dumne z jakości swojego suportu oraz traktowania wszystkich sugestii na równym poziomie.

Produkty

IPS oferuje wiele produktów i usług społecznościowych:

IP.Board

IP.Board było dynamicznie rozwijane już od wczesnych wersji 1.3 i 2.0. Solidna inwestycja w rozwój skryptu doprowadziła do tego, co widzicie obecnie na ekranie. Lista cech produktu dostępna jest na oficjalnej stronie producenta (po angielsku). IP.Board w najnowszej wersji posiada wbudowane centrum raportów, system reputacji oraz ostrzeżeń. Rozbudowuje on także system klasycznych PW do osobistych konwersacji, w których użytkownicy mogą prowadzić prywatne wątki. Produkt jest łatwy w rozbudowie dzięki nowemu systemowi rozszerzeń oraz strukturze aplikacji. Warto pamiętać także, że IP.Board pozwala na proste tworzenie własnych kodów rejestracji oraz modułów logowania pozwalających na jednoczesne logowanie się do wszystkich oferowanych przez Ciebie usług. Produkt wspiera także integrację z OpenID, LDAP, Windows Live oraz Facebookiem.

IP.Board posiada także wiele wbudowanych narzędzi SEO. Pozwala na utworzenie ‘przyjaznych linków’ z prawidłowym przekierowaniem 301. Oferuje także automatyczne tworzenie opisów i słów kluczowych na podstawie zawartości postów. ‘Stare’ linki (showtopic=xxx) używają również przekierowania 301.

IP.Board jest dostępne już od 149,99 USD. Licencja pozwala na bezterminowe używanie skryptu (dożywotnio). Otrzymasz także sześciomiesięczny dostęp do wsparcia technicznego, usług (monitoring spamu) oraz możliwości pobrania aktualizacji oprogramowania. Po upłynięciu połowy roku możesz przedłużyć licencję na kolejne sześć miesięcy za 25 USD. Możesz odłożyć moment przedłużenia w czasie bez żadnych konsekwencji i dokonać go w dowolnej chwili.

W ramach wsparcia technicznego IPS oferuje jedną całkowicie bezpłatną instalację. Można także uzyskać pomoc przy aktualizacji skryptu. W ramach licencji znajduje się także 30-dniowe wsparcie telefoniczne (po angielsku). Otrzymasz także dostęp do oficjalnego forum dla klientów, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników oprogramowania. Co ciekawe, wszelka krytyka umieszczana jest w publicznych działach – IPS nie ukrywa ani pozytywnych, ani negatywnych opinii o swoich usługach.

W ofercie znajduje się także 'licencja biznesowa' – główną różnicą jest dostęp do wsparcia telefonicznego w czasie aktywności licencji (zamiast pierwszych 30 dni). Licencja biznesowa kosztuje 299 USD, a jej odnowienie wynosi 50 USD na sześć miesięcy. I tak jak w przypadku wersji standardowej licencja nie jest ograniczona do wersji skryptu, a jej odnowienia możesz dokonać w dowolnym momencie.

IP.Board i jego dodatki wymagają PHP w wersji 5.1+ (aczkolwiek zalecane jest 5.2+) oraz MySQL 4.1+ lub MSSQL 2003+ (sterownik MSSQL dostępny jest za dodatkowe 60 USD). IP.Board będzie działać zarówno na Apache, jak i na IIS.

IP.Content

IP.Content jest nowym systemem zarządzania treścią (Community Content System). IPS zrezygnowało z nazwania go CMSem, gdyż skrót ten odzwierciedla pewne wymagania. IP.Content pozwala na nieograniczone możliwości włączając w to wyciąganie zawartości z forum i wyświetlanie jej na stronie głównej. Więcej informacji o IP.Content znajdziesz tutaj oraz (po angielsku) tutaj i tutaj.

Charles stworzył dwa krótkie materiały video w celu przedstawienia działania IP.Content:

Warto jednak zaznaczyć, że filmy powstały podczas testów beta pierwszej wersji. Kolejna odsłona dodaje o wiele więcej funkcjonalności. Informacja o zmianach dostępna jest (po angielsku) tutaj. Działanie IP.Content można przetestować na naszej stronie głównej, a pierwsze wrażenia zostały opisane przez DawPi'ego w ogłoszeniach.

IP.Content kosztuje obecnie 49,99 USD, a licencja zawiera roczny dostęp do aktualizacji i wsparcia technicznego. Odnowienie zostało wycenione na 30 USD w skali rocznej.

Tak jak w przypadku IP.Board, IPS zainstaluje lub zaktualizuje skrypt bez dodatkowych kosztów.

IP.Blog

Jest to aplikacja blogów do IP.Board. Najlepszym sposobem na poznanie jej funkcjonalności jest przyjrzenie się oficjalnemu blogowi producenta.

IP.Blog pozwala użytkownikom na tworzenie własnych blogów wewnątrz Twojej społeczności, a ponieważ aplikacja jest częścią Community Suite, jest ona w pełni zintegrowana i prosta w użyciu!

IP.Blog jest dostępny za 49,99 USD, a licencja zawiera roczny dostęp do aktualizacji i wsparcia technicznego. Odnowienie zostało wycenione na 20 USD w skali rocznej.

Tak jak w przypadku wszystkich produktów, IPS zainstaluje lub zaktualizuje skrypt bez dodatkowych kosztów.

IP.Gallery

Jest to aplikacja galerii do IP.Board. Jej podgląd można zobaczyć tutaj.

IP.Gallery jest łatwą w użyciu aplikacją pozwalającą na publikowanie zdjęć. W pełni zintegrowana z innymi produktami z palety Community Suite, pozwala na tworzenie albumów oraz dzielenie się ulubionymi fotkami z innymi użytkownikami!

IP.Blog jest dostępny za 64,99 USD, a licencja zawiera roczny dostęp do aktualizacji i wsparcia technicznego. Odnowienie zostało wycenione na 30 USD w skali rocznej.

Tak jak w przypadku wszystkich produktów, IPS zainstaluje lub zaktualizuje skrypt bez dodatkowych kosztów.

IP.Downloads

Jest to centrum pobierania do IP.Board. Podgląd aplikacji dostępny jest tutaj.

IP.Downloads to najprostszy sposób do dzielenia się plikami z Twoimi użytkownikami lub umożliwienie takiej wymiany pośród nich. Dokumenty, aktualizacje, programy, media – czymkolwiek tylko chcesz się dzielić!

IP.Blog jest dostępny za 49,99 USD, a licencja zawiera roczny dostęp do aktualizacji i wsparcia technicznego. Odnowienie zostało wycenione na 20 USD w skali rocznej.

Tak jak w przypadku wszystkich produktów, IPS zainstaluje lub zaktualizuje skrypt bez dodatkowych kosztów.

Community Suite

IPS oferuje Community Suite po obniżonej cenie i zredukowanych kosztach odnowienia. Pakiet zawiera IP.Board, IP.Blog oraz IP.Gallery. Jego cena wynosi 249,99 USD z sześciomiesięcznym odnowieniem za jedyne 25 USD.

IPS pracuje obecnie nad kolejnymi pakietami, jednak szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione.

Inne produkty

Oferujemy również następujące aplikacje:

IP.Converge

IP.Converge jest innowacyjnym systemem autentykacji, który umożliwia na powiązanie danych logowania użytkowników różnych aplikacji oraz opcjonalnie do powiązania ich profili. IP.Converge współpracuje ze wszystkimi produktami IPSu oraz aplikacjami firm trzecich, takich jak Wordpress czy Joomla. Dostarcza on możliwość scentralizowanego formularza logowania, więc użytkownicy będą w stanie posługiwać się jedynie jednym loginem i hasłem do wszystkich Twoich usług. Aplikacje nie muszą znajdować się na jednym serwerze, więc jeśli chcesz, to możesz połączyć ze sobą dziesiątki for IP.Board z dowolnych lokalizacji.

IP.Converge jest darmowym dodatkiem dla klientów IPS.

IP.Subscriptions

Jest to aplikacja do IP.Board pozwalająca sprzedawać pakiety subskrypcji użytkownikom. Bazuje ona na maskach uprawnień systemu grup użytkowników. Współpracuje z PayPalem, Sage oraz Authorize.net. PayPal pozwala także na płatności cykliczne.

Działanie IP.Subscriptions można zobaczyć tutaj.

Produkt jest darmowy dla wszystkich klientów IPS.

Spam Service

Nawet z zabezpieczeniem CAPTCHA, społeczności muszą się zmagać ze ludzkimi spamerami, którzy z łatwością omijają systemy anty-botowe. Nie istnieje żaden realny sposób na automatyczną ochronę przeciwko takim ludziom. Oczywiście poza stworzeniem bazy i blokowaniem spamerów – w czym specjalizuje się opisywany system.

Każdy IP.Board posiada opcję 'Oznacz użytkownika jako spamera'. Spowoduje to ukrycie wszystkich postów takiej osoby oraz oznaczenie jej jako spamera w Panelu Kontrolnym Administratora (ACP). Jednocześnie e-mail oraz adres IP spamera są wysyłane do bazy danych IPSu. Jeśli taki użytkownik zostanie zgłoszony przez wymaganą liczbę administratorów, zostanie on na stałe oznaczony jako spamer w każdej instalacji IP.Board. Możesz wtedy zdecydować, czy jego posty mają być przeglądane przez moderatorów lub od razu usuwane.

Jest to niezwykle efektywne narzędzie, które pozwoliło zablokować już konta wielu spamerom.

Spam Service jest darmowy dla wszystkich posiadaczy aktywnej licencji.

IP.Tracker

Jest to aplikacja stworzona przez społeczność jako darmowy dodatek do IP.Board. Pozwala ona na śledzenie zmian w projektach. IPS używa jej do informowania o bugach wykrytych w swoich produktach: IP.Tracker

IP.Shoutbox

Jest to aplikacja stworzona przez społeczność jako darmowy dodatek do IP.Board. Dodaje ona shoutbox do Twojego forum. Jej funkcjonalność można ocenić na naszej stronie.

Modyfikacje i skiny

IP.Board posiada niezwykle aktywną społeczność tworzącą nowe modyfikacje i skiny. W sieci istnieje wiele niezależnych stron poświęconych rozbudowie IP.Board. Warto wymienić Resources IPSu oraz nasze centrum pobierania. IP.Board 3 jest nowym produktem, jednak autorzy modyfikacji już w pełni wykorzystują jego potencjał tworząc łatwe w instalacji dodatki.

Jeśli nie jesteś pewien, czy znajdziesz używane na Twoim forum vB modyfikacje, opisz je tutaj, a postaramy się przedstawić Ci ich odpowiedniki do IP.Board.

Pozostałe informacje

Zniżki ilościowe

W celu otrzymania ulg przy zamówieniach hurtowych należy kontaktować się z przedstawicielem IPSu pod adresem sales@invisionpower.com.

Standard usług

Średni czas reakcji wsparcia technicznego wynosi mniej niż dwie godziny jednak (w zależności o złożoności problemu) może się on wydłużyć do dwóch dni. Nasi technicy będą Cię nieustannie informowali o wszelkich zmianach w Twoim zgłoszeniu.

Otrzymujesz również podgląd wszystkich swoich ticketów. Możesz więc na bieżąco śledzić postęp w swoich zgłoszeniach jak również zobaczyć, którym departamentom zostały one przydzielone. Po 48 godzinach od zgłoszenia możesz zgłosić swój ticket do zarządu IPSu – jeśli nie został on według Ciebie prawidłowo rozpatrzony. Odpowiedzi na problemy związane z opłatami oraz wsparciem technicznym zostaną udzielone jedynie w normalnych godzinach pracy.

Pełną listę związaną ze standardami usług znajdziesz na stronach IPSu (po angielsku).

Kopia licencji na oprogramowanie IPSu została załączona poniżej:

license.txt

Przykładowe strony

Poniżej przedstawiamy krótką listę for korzystających z IP.Board:

Skype - http://forums.skype.com/

Vodafone - http://forum.vodafone.co.uk/index.php?act=idx

nVidia - http://forums.nvidia.com/

NBC - http://boards.nbc.com/nbc/index.php

PCLab - http://forum.pclab.pl/

PurePC - http://forum.purepc.pl/

Forumowisko - http://forumowisko.pl/

Forum UJ - http://forum.lex.edu.pl/

Napisy.info - http://napisy.info/forum/index.php?

PHP.pl - http://forum.php.pl/

Konwersja

Zarówno IPS jak i DawPi są w stanie dokonać konwersji z vBulletin do IP.Board, włączając w to konwersję vB Blog do IP.Blog oraz albumów vBulletin do IP.Gallery. Jeśli używasz popularnej galerii Photopost, ona również nie będzie stanowiła problemu.

Praktycznie wszystko może zostać przekonwertowane - użytkownicy będą w stanie logować się na poprzednie dane, których używali na forum vB.

Prawie każda informacja może zostać przekonwertowana – a użytkownicy będą mogli się logować używając swoich loginów i haseł z vBulletin.

post-1-1255975961,5758_thumb.jpg

Nie musisz się również martwić o uszkodzone odnośniki. Na rynku dostępne są specjalne skrypty, które przekierują użytkowników ze starych odnośników vBulletin do nowych IP.Board – więc jeśli użytkownik zostanie przeniesiony do Twojego forum z wyszukiwarki, będzie on wciąż w stanie zobaczyć prawidłową zawartość postu.

Istnieją trzy sposoby konwersji: możesz albo skorzystać z darmowych skryptów dostępnych na stronie konwersji w Panelu Klienta, albo wykupić usługę konwersji przez producenta (jej koszt wynosi 60 USD), albo skorzystać z pomocy DawPi'ego, który zrobi to najpewniej i najtaniej.

Warto zaznaczyć, że darmowe konwertery będą działały jedynie z vBulletin w wersji 3.8 – jeśli nie używasz 3.8 powinieneś najpierw wykonać aktualizację swojego boardu lub wykupić pomoc specjalisty.

Jeśli masz jakiekolwiek specjalne wymagania, takie jak łączenie wielu for, opisz swój problem na forum lub skontaktuj się z producentem pod adresem e-mail: sales@invisionpower.com.

Spolszczenia

Polskie lokalizacje językowe są regularnie opracowywane przez naszych tłumaczy. Dotyczą one samego IP.Boardu, jak i wszystkich oficjalnych dodatków IPSu oraz popularnych modyfikacji tworzonych przez społeczność. Spolszczenia są udostępniane całkowicie za darmo w naszym centrum pobierania.

Tekst na podstawie: źródło

Jeśli używasz vBulletin i chciałbyś otrzymać dodatkowe informacje niezawarte w tym poście, napisz swoją odpowiedź poniżej, a postaramy się pomóc w ramach naszych możliwości.

(tłumaczenie by Amfidiusz)


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.