Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Konwersja z innego skryptu do IP.Board 3.x


Rekomendowane odpowiedzi

Konwertuję phpbb2 by przemo do ipb 3.2.0 i napotykam na problem przy konwertowaniu tematów. Wywala mi błąd bazy danych ... (tak jak na screenie) W pozostałych polach które mogę w tej chwili prze konwertować taki błąd już się nie pojawia. Jak sprawdzałem rekordy w bazie to tylko pierwszy temat z phpbb przemo został przekopiowany.

Czy miał ktoś podobny problem ?

Zaraz spróbuję jeszcze prze konwertować phpbb2 przemo do phpbb3 i zobaczymy jak będzie w tej sytuacji.

post-12347-0-25662200-1311618364_thumb.j

Edytowane przez qlawy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie na raty tylko tylko jak doszedlem do tego momentu gdzie mi wywaliło błąd to potem zacząłem sprawdzać wszystkie pozostałe pozycje które można było jeszcze prze konwertować i w żadnej nie wyskoczył taki błąd jak przy tematach ale pojawiały się inne błędy. sprobuje jutro jeszcze raz ale wątpie zeby cos sie zmienilo, no chyba ze to wina serwera? - nazwa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na localhoście w nazwie sie nie da. Przeinstalowałem forum od nowa, zainstalowałem ponownie converter i dalej ten sam błąd w tym samym miejscu, z tym że jak to robiłem teraz to udało mu się przekopiować 160 tematów bo wcześniej to już na pierwszym sie wykładał, po ponownym prze konwertowniu znowu od razu się wykłada. Jedna rzecz mnie zastanawia a w zasadzie to dwie. Pierwsza sprawa to obecnie testuje to na wersji 3.2.0 beta, konverter natomiast jest od najnowszej wersji 3.2 (ale chyba nie ma to większego znaczenia skoro przy pozostałych punktach converter działa) druga sprawa która mnie zastanawia to ... jak sprawdziłem sobie w panelu admina liste kategorii na forum to odbiega ona od tej którą widze w pierwotnym forum phpbb2, tzn część kategorii została przypisana do złych forów - czy może to mieć jakiś wpływ ?

a ma ktoś może converter do wersji 3.1.4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

na localhoście w nazwie sie nie da.

Przecież Ty nie wiesz o czym piszesz.

Ściągawka: Localhost.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie źle zrozumiałem polecenie localhost ale wpisanie adresu też nic nie pomogło, nadal wywala błąd bazy. W sumie to mama jeszcze dwie opcje do spróbowania. Sprawdzić to na innym serwerze i sprawdzić na innej wersji ipb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Ok, ale Ty nadal źle rozumiesz.

Ja Ci radzę wykonać konwersję na swoim komputerze PC (inaczej zwanym localhost). Teraz rozumiesz?

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będe czytał na razie :P bo z konwerterem i wersją ipb 3.1.4 udało się ... więc najprawdopodobniej coś musiało być nie tak z tą wersją beta 3.2

Adam22 dzięki za konwerter, DawPi dzięki za chęć pomocy i cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ej! Pytasz się na forum, a teraz piszesz do DawPiego na PW? DawPi nie jest tu jedynym użytkownikiem, przecież inni też chcą pomagać.

  • Lubię to 3

Nasz kolega już siedział za piracką wersję IPB, Ty też możesz
† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †
Nie ma bolca na izolca!!!
Tłumaczes Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Manager

Error: 1054 - Nieznana kolumna 'email_pm' w field list

Tutaj masz odpowiedź: http://community.invisionpower.com/topic/324769-ipb-converter-phpbb3/page__view__findpost__p__2039684

Generalnie myślę, że oni zrobią to za Ciebie. Oby za darmoszkę. :D

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

---

Chcesz uzyskać szybko i sprawnie pomoc? Uzupełnij wersję i adres w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.