Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

Instalacja OS na netbooku


godfather

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepię zaznaczę: wiem jak używać google, potrafię poskładać literki z artykułów, gawarisz po inglisz, więc bez zbędnych założeń, że jestem debilem bo nim jestem - rozwiewam wątpliwości :P

No dobra, to teraz poważnie.

Chciałem przeinstalować na moim netbooku Win7 na WinXP. Powód jest prosty, mianowicie mam tutaj aż 1GB ramu, więc ta siódemka to raczej chybiony system :D

Jednak nastąpił pewien drobny problem. Pokombinowałem trochę z tym co jest na necie i uznałem, że najlepsza opcja instalacji systemu z pendrive'a to użycie programu WinToFlash, który tworzy bootowalną instalkę systemu na w/w sprzęcie.

Odpaliłem bootują pendrive'a, jednak przy wyborze dysku na którym windows ma być zainstalowany mam wybór tylko tego nieszczęsnego pendrive'a.

I tutaj liczyłbym na waszą pomoc: co zrobić, bym mógł widzieć dysk netbooka, sformatować go i zainstalować XP? Na pewno wielu z was ma doświadczenie w takim kombinowaniu i od takich osób liczyłbym na pomoc, a nie od osób, które same nie robiły, ale znalazły coś tam na necie i nawet tego nie próbowały :)

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem, nigdy nie bawiło mnie robienie kopii czegokolwiek bo wszystko da się naprawić jak się posypie :P Wiem, wiem, leniwy jestem... wszyscy mi to mówią :D

Faktycznie z SATA możesz mieć rację, sprawdzę tę opcję później co podałeś. Czy sterowników nie mógłbym dograć ładując je zwyczajnie na drugiego pena i wpinając w drugie gniazdo? Czy instalowane są z jakiegoś dysku startowego, albo czegoś w tym stylu?

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zrób kopię, skoro tego nie zrobiłeś po pierwszym uruchomieniu systemu i sklonuj ukrytą partycję, bo możesz nie mieć żadnego systemu. :D

Instalacja systemu notebooka, czy netbooka to nie taka prosta sprawa, zwłaszcza jak się próbuje wgrać niewspierany już system. Czasem są to sterowniki dedykowane dla konkretnego modelu. Przede wszystkim sprawdź komponenty i zobacz, czy są sterowniki pod XP. Samych sterowników SATA sobie nie dograsz po uruchomieniu systemu - muszą się uruchamiać przy odpalaniu. Jeśli ich nie ma trzeba je zintegrować z instalką.

Jednym słowem same problemy. Jeśli tego nie robiłeś, a upierasz się przy zmianie, powierz to komuś, kto potrafi takie rzeczy robić, bo możesz zostać bez netbooka. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem to... nie problem :D

Próbowałem już to zrobić, ale nie mogłem skopiować plik. Będę próbował dalej bo zrobienie tego samemu jest przyjemniejsze. Jak do tego dojdę z pewnością się pochwalę xD

"Przyjaciel zawsze powinien nie doceniać naszych zalet...

...wróg zawsze przeceniać nasze wady."

Don Vito Corleone

Dlaczego for, a nie forów? Nie daj się powielanym stereotypom.

† Będziemy bronić SB po kres naszych sił †

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.