Skocz do zawartości

Hosting dHosting.pl - 10% rabat! :-)

WSPIERAJ forum :)

Blogi

Blogi społeczności

 1. Blog serwisu invisionize.pl

  • 1
   wpis
  • 2
   komentarze
  • 16265
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Witam!

  Jak już wspomniałem w tym newsie na forum dziś na naszym forum pojawił się system blogów z czego jestem niezmiernie dumny i zadowolony! :) Głównym celem takiego posunięcia jest szerzenie popularności tego dodatku na forach opartych o IP.Board, ale nie tylko. Myślę, że dzięki temu, teraz nasze spolszczenia będą jeszcze lepiej redagowane, a to dzięki kontaktowi z tłumaczoną aplikacją i umieszczaniem uwag w dziale do tego przeznaczonym.

  Pierwszy wpis dotyczy tylko uruchomienia owego systemu, ale w kolejnych odsłonach będę się starać przybliżyć plany serwisu, nowe rozwiązania oraz nasze osiągnięcia! Jak widać, nazwa tego blogu to Blog serwisu invisionize.pl, zatem informacje pojawiające się w nim będą właśnie dotyczyć naszej społeczności skupionej wokół IP.Board i forum! :)

  Pozdrawiam i zachęcam do zakładania swoich blogów!

  DawPi

 2. test

  • 1
   wpis
  • 0
   komentarzy
  • 126
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  igor12345
  Ostatni wpis

  test wpisu

 3. Czułe powitania w nowym 2017 roku!

   

  Szczególnie gorąco witam wszystkich, którzy jeszcze trwają w boju i nie popełnili samobójstwa w naszym mlekiem i miodem płynącym kraju. I nie bez przyczyny o tym wspominam, albowiem niedawno media doniosły, że w Polsce liczba samobójstw jest już dwukrotnie wyższa od liczby osób, które giną we wszelkiego rodzaju wypadkach. Najczęściej odbierają sobie życie ludzie młodzi w wieku 30-49 lat, z czego aż 5200 na 6000 samobójców to mężczyźni.

   

  Ale dzisiejsza pogadanka będzie o dzisiejszym wydarzeniu oraz wydarzeniach poprzedzających, które w znaczącym stopniu uderzą we wszystkich Polaków i doprowadzą do destrukcji kraju. Data 10 lutego 2017 roku niewątpliwie nie zapisze się kolorowymi barwami w historii współczesnej Polski, albowiem tego dnia Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu nowy banknot o nominale 500 złotych. Mimo iż sam banknot jest kolorowy i może niektórym się podobać:

   

  _1465286720.jpg

   

  to niestety jego wprowadzenie nie świadczy niczego dobrego. A że Polacy nie zdają sobie sprawy z tego jaką zbrodnię popełnił rząd Rzeczypospolitej Polskiej raz Narodowy Bank Polski, pokazuję i objaśniam.

   

  Historia wielu współczesnych państw pokazała niejednokrotnie, że kiedy w państwie dzieje się źle, wtedy zaczyna szaleć inflacja.

   

  Cytuj

  Inflacja – proces wzrostu przeciętnego poziomu cen w gospodarce. Skutkiem tego procesu jest spadek siły nabywczej pieniądza krajowego.

   

  A kiedy emitowany pieniądz jest wart coraz mniej, wtedy potrzebujemy go coraz więcej, aby zaspokoić nasze potrzeby. Jeszcze gorzej sprawa się ma, kiedy mamy do czynienia z krajem socjalistycznym, jakim niewątpliwie jest Polska, gdzie rząd zajmuje się poborem podatków i redystrybucją dóbr głównie za pomocą socjalistycznych wynalazków, takich jak system emerytalny, zasiłki dla poszczególnych grup społecznych (np. program 500+, zasiłek dla bezrobotnych). Wówczas rząd potrzebuje coraz więcej pieniędzy i nakłada coraz wyższe podatki. Ale to też nie trwa wiecznie, bo w końcu podatki osiągają tak wysoki poziom (jak w Polsce gdzie wynoszą ponad 83%), że płatnicy podatków nie są w stanie zaspokoić rosnących potrzeb rządu. Zupełnie jak ten osiołek:

   

  osiolek_staje_deba_2014-03-22_09-53-44.j

   

  Wówczas ludzie albo bankrutują, albo przenoszą się do szarej strefy, albo wyjeżdżają (przenoszą swój biznes) za granicę albo niestety odbierają sobie życie. Dlatego rząd musi sobie radzić sam i wtedy albo:

   

  1. Pożycza pieniądze od zagranicznych banków - co już nastąpiło, bo jak niedawno słyszeliśmy zegar długu publicznego Polski przekroczył kwotę 1 biliona złotych (wraz z długiem ukrytym to ponad 4 biliony złotych),

  2. Albo lub jak to w przypadku Polski oraz dodrukowuje sobie pusty pieniądz, tzw. pieniądz fiducjarny.

   

  Cytuj

  Pieniądz fiducjarny (łac. fides – wiara) – waluta nie mająca oparcia w dobrach materialnych (jak np. kruszce), której wartość ma źródło z reguły w dekretowanym prawnie monopolu w wykorzystaniu go na danym obszarze jako legalny środek płatniczy oraz na popycie generowanym przez instytucje państwowe, głównie przez pobór podatków. Wartość pieniądza fiducjarnego opiera się na zaufaniu do emitenta.

   

  Ponieważ Narodowy Bank Polski od dłuższego czasu drukuje sobie pieniądze bez pokrycia (tak samo jak Europejski Bank Centralny robi z Euro), jego wartość notorycznie spada. A zatem dochodzi do sytuacji, kiedy za tę samą kwotę możemy kupić coraz mniej dóbr. Kiedy wejdziemy na stronę Narodowego Banku Polskiego, zobaczymy taki o to nagłówek:

   

  01.png

   

  Ale czy aby na pewno? Pamiętam doskonale rok 1994, ostatni rok przed denominacją wprowadzoną przez Hannę Gronkiewicz Waltz - ówczesnego prezesa Narodowego Banku Polskiego. Denominacja została przeprowadzona w stosunku 1:10 000. Oznacza to że banknot 10 000 PLN został wymieniony na 1 zł, banknot 100 000 zł na 10 zł, banknot 1000 000 zł na 100 zł a popularna 100-złotówka stała się jednym groszem. Tak Hanna Gronkiewicz - Waltz promowała nowe banknoty:

   

  e2833c1fae79057575ae5434d654b72b.jpeg

   

  Wówczas najwyższym nominałem był banknot 2000 000 złotych z Ignacym Janem Paderewskim, wymieniony na współczesne 200 zł. Niewielu jednak wie, że ówczesna prezes Narodowego Banku Polskiego miała zamiar wprowadzić do obiegu banknot 5000 000 zł z Józefem Piłsudskim gdyby nie udało się natychmiast zdenominować złotówki. Andrzej Heidrich, projektant większości polskich banknotów, przygotował taki nominał:

   

  37a650862bb8e57a93a711d10f2d11aa.jpg

   

  Jednak nie został on nigdy wprowadzony do obiegu, ponieważ dokonano denominacji. Stare banknoty przez rok były używane w obiegu na równi z nowymi (co powodowało wiele zabawnych sytuacji w sklepach, kiedy np. ekspedientka zmuszona była wydać dwieście tysięcy i trzydzieści dwa grosze), jednak stare banknoty bardzo szybko zniknęły z obiegu. Spóźnialscy mogli je wymieniać w banku jeszcze przez 10 lat. Niestety od tamtego czasu wiele się zmieniło. Przez 22 lata rządów socjalistycznych pod barwami AWS, Platformy Obywatelskiej, SLD, PSL, PiS złotówka mocno straciła na wartości, a socjalistyczne programy zaczęły pochłaniać coraz więcej i więcej pieniędzy. Jeśli w 1994 roku byliśmy w stanie wziąć 100 000 zł i zrobić przyzwoite zakupy, to dziś kwota 10 zł nie wystarczy nam już na zakup chociażby chleba, mleka, masła i 100g szynki. A przecież NBP dba o wartość pieniądza! Czyż nie?

   

  Otóż nie, co postaram się zaraz udowodnić. W 2013 roku Narodowy Bank Polski ogłosił, że wprowadzi do obiegu nowe zmodernizowane banknoty 10, 20, 50 oraz 100 zł. Już w 2014 roku nowe banknoty pojawiły się w naszych portfelach: 

   

  porownanie-bankotow.jpg

   

  NBP wprowadził nowe banknoty rzekomo w trosce o bezpieczeństwo, gdyż nowe zabezpieczenia miały utrudnić fałszowanie banknotów. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby NBP każdy wprowadzony do obiegu stary banknot zastąpił nowym. Tymczasem NBP uznał, że obie wersje są ważnym środkiem płatniczym bezterminowo! Oznacza to, że cała operacja poprawy zabezpieczeń polskich banknotów to jeden wielki pic na wodę. Albowiem skoro stare banknoty o rzekomo słabych zabezpieczeniach nadal są prawnym środkiem płatniczym, to nic nie stoi na przeszkodzie aby fałszerze nadal je sobie drukowali. Czyż nie? Tymczasem po trzech latach od przeprowadzenia tej operacji stare banknoty jak i nowe znajdują się na równi w obiegu i wcale nie widać, żeby tych starych było mniej. Zwróćcie na to uwagę, kiedy będziecie wypłacać pieniądze z bankomatu czy dostawać resztę w sklepie. Szanse, że dostaniecie stary lub nowy banknot są takie same. A to znak, że NBP wcale nie wcale nie wycofał z obiegu starych pieniędzy, tylko podwoił ilość gotówki znajdującej się w obiegu. W 2016 roku to samo spotkało banknot o nominale 200 zł.

   

  56bdfd5860fbb_p.jpg?1455292129

   

  Niestety i to nie zaspokoiło potrzeb rządu. Zaciągnięte 20 miliardów złotych pożyczki na program 500+ trzeba czymś spłacić. Dlatego Narodowy Bank Polski, jak sam dumnie ogłosił, postanowił sprostać społecznemu zapotrzebowaniu na duże nominały i w dniu dzisiejszym wprowadził do obiegu banknot 500 zł. Nie wszyscy przyjęli to z entuzjazmem, dlatego:

  Cytuj

  NBP stara się studzić emocje. W przesłanym do redakcji portalu bankier.pl oświadczeniu, podkreśla, że na tle dostępnych nominałów, będzie to bardzo rzadko emitowany banknot (50 mln pięćstek to dwukrotnie mniej niż jest w obiegu dwudziestozłotówek).

   

  Przyznam się szczerze, że dawno mnie nic tak bardzo nie rozbawiło, jak to oświadczenie. Z tej jednej wypowiedzi NBP możemy śmiało wywnioskować, że:

   

  1. Wcale nie chodziło o uzupełnienie zapotrzebowania na duże nominały w społeczeństwie. Z resztą komu w dzisiejszych czasach potrzebne są duże nominały, gdy dwusetki rzadko się zdarzają, a większość operacji jest bezgotówkowa?

  2. NBP przyznał otwarcie, że wydrukował 50 milionów pięćsetek = dodrukował 25 miliardów złotych. Czyli mniej więcej tyle ile obecna władza potrzebuje w roku bieżącym na realizację socjalistycznych zachcianek. Ze świecą szukać wycofanych z obiegu starych banknotów o wartości 25 miliardów złotych.

  3. Jednym z częściej spotykanych banknotów jest poczciwa 20-złotówka, której w obiegu jest raptem 100 000 000 sztuk. Czy naprawdę pocieszeniem jest, że najwyższy nominał będzie dodrukowany w liczbie połowę mniejszej?

   

  Studiując dane NBP można się dowiedzieć jeszcze ciekawszych rzeczy. Najpopularniejszym i najliczniej wydrukowanym banknotem jest banknot o nominale 100 zł. W kwietniu 2007 roku było wydrukowanych i wpuszczonych do obiegu 462 miliony sztuk tego banknotu. W kwietniu 2014 roku było już tego 942 miliony sztuk, czyli ponad dwukrotnie więcej! A ile ich jest w obiegu po wydrukowaniu nowej zmodernizowanej wersji? Sprawdźcie sami :)

   

  Ja natomiast dla kontrastu podam przykład Wielkiej Brytanii. Tam od lat największym nominałem jest banknot 50 funtowy, a i tak przeważnie spotkać go można jedynie w bankach. W sklepach jest prawdziwą rzadkością i nikt nie płacze z tego powodu. 5, 10 czy 20 funtów w zupełności wystarcza żeby zrobić zakupy. A co ciekawe we wrześniu 2016 roku Wielka Brytania również zmodernizowała swój banknot 5-funtowy. Ale na zupełnie innej zasadzie. Od września zaczęły się pojawiać nowe polimerowe 5-funtówki:

   

  99648581_five-pound-banknote-NEWS-large_

   

  A stare papierowe? Cóż, w listopadzie trudno już było taką spotkać, w obiegu zdecydowanie królowała lepiej zabezpieczona wersja polimerowa. A papierowa wersja w kwietniu 2017 roku przestaje być prawnym środkiem płatniczym i będzie ją można wymienić na nową jedynie w bankach.

   

  Można? Można. Ale to trzeba by mieć blade pojęcie o gospodarce i nie rabować własnych obywateli z ich ciężko zarobionych pieniędzy. A drukowanie pieniądza jest niczym innym jak podatkiem inflacyjnym, który płacimy my wszyscy płacąc za coraz droższe towary i usługi. Obyśmy niebawem w Kaczystanie nie skończyli jak obywatele innych krajów socjalistycznych, takich jak Wenezuela:

   

  Venezuela-inflation.jpg

   

   

  III Rzesza:

   

  HU007336.jpg

   

   

  Czy Zimbabwe...

   

  20081202_zimbabwe_inflation_rate_3jpg.jp

   

   

  Najwyższy czas się obudzić i nie pozwolić się okradać drakońskimi podatkami oraz bandyckim niszczeniem wartości naszych pieniędzy.

   

  Przechwytywanie-35.jpg

   

  Wkrótce dodam kolejny zaległy zeszłoroczny wpis na bardzo pokrewny temat. A tymczasem życzę wszystkim w nowym 2017 roku samych sukcesów, powodzenia w walce z socjalizmem i oby III RP wreszcie zbankrutowała w całości, a na jej gruzach powstała normalność z wolnym rynkiem i silnym, bogatym i szczęśliwym narodem.

   

  Jurij

   

  P.S.

   

  A władzom Kaczystanu jak i jego mieszkańcom z pewnością przyda się powtórzyć lekcję ekonomii znanego bogatego kaczora (który nie tylko ma konto w banku ale i swój własny skarbiec) czym się kończy inflacja i dodruk pieniądza:

   

   

  • 1
   wpis
  • 1
   komentarz
  • 2546
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  blog-0021263001460331131.png

  Przez ostatnie sto lat, rozwój technologii jak i samej cywilizacji rozwinął się w niepowtarzalny sposób. Możliwości transplantacji większości ludzkich organów, podtrzymywanie życia poprzez technologiczne zastosowanie aparatur komputerowych i inne- to tylko nieliczne z tych „dobrobytów”, które oferuje nam współczesny świat popchnięty do przodu dzięki nauce.

   

  Gdzieś pośród tych wszystkich „dobrodziejstw” kryje się ciemna karta rozwoju cywilizacyjnego. Coś co dawniej było uważane za złe- wręcz za a wykonalne pod względem moralności człowieka, dziś jest codziennością, z którą współczesna cywilizacja utożsamiła się na tyle, że zaczyna traktować dany postulat/sytuację jako normalną- ucywilizowaną w pewnym sensie.

   

  Czym jest aborcja? To szereg mniej bądź bardziej skomplikowanych czynności, których wynikiem jest głównie przedwczesne zakończenie ciąży- mechaniczne bądź chemiczne, w czego efekcie dochodzi do obumarcia płodu. Czy jest legalna? Tę kwestię w całej Europie porusza wielu polityków oraz organizacje mające na celu ochronę życia ludzkiego. Jedni są zwolennikami, kolejni zaś są tego przeciwnikami zaś normy prawne ustanawiane przez poszczególnie państwa regulują to w dogodny dla siebie sposób. W obecnej chwili dla większości populacji (Polski), aborcja jest czynnością wręcz niedopuszczalną, rzeczą która winna się równać z pozbawieniem czyjegoś życia- morderstwem. Patrząc na tę sprawę obiektywnym okiem, owszem- możemy dostrzec wady ale zaraz za nimi kryją się pewne zalety, które w pewnym stopniu normują daną sytuację. Prostym przykładem będzie kobieta, która zaszła w ciąże w wyniku gwałtu. Nie życzy sobie mieć ona dziecka- powodów może być tysiące: szkoła, kariera zawodowa albo po prostu sam fakt, że została ona zgwałcona przez ‚oblecha’, który nie koniecznie zawierałby wyspecjalizowane cechy/geny, które mógłby przekazać potomstwu- proste i logiczne. Ta sytuacja jest zdecydowanie jasna i klarowna, dlatego też nie ma żadnych przeciwskazań (przynajmniej z mojej strony) aby aborcję w takim kontekście uzasadnić i dopuścić do funkcjonowania w naszym społeczeństwie. Sam fakt, że Kościół utrzymuje pozytywne zdanie na ten temat, jest dla wielu ludzi wystarczającym dowodem na to, że aborcja w tym świetle jest wręcz wskazana. Wiele dziewcząt, ale również i dojrzałych kobiet poddaje się aborcji w skutek ciąży nieplanowanej, tak zwanej „wpadki”. W tym momencie, mógłbym się zgodzić z obrońcami życia, którzy zawzięcie walczą o nienarodzone „życie”, jednakże i takie osoby powinny mieć prawo do skorzystania z tego przywileju- w końcu to ciążą nieplanowana, ale to jest jedynie moje zdanie na ten temat.

   

  I tak jak wspomniałem wcześniej, to co kiedyś było złe, wręcz niemożliwe do wykonania pod względem moralnym, już jutro będzie codziennością w naszym życiu. W miarę postępu cywilizacyjnego- rozwoju nauki, manipulacji przez media, stajemy się kozłami ofiarnymi własnego systemu (politycznego), który (niczym w grze w szachy) posuwa nami tak jak tylko chce. Zapewne za jakiś czas propaganda środków antykoncepcyjnych wyjdzie z mody a na jej miejsce trafią humorystyczne reklamy klinik aborcyjnych np. „Pozbądź się płodu a nie będzie porodu” z tańczącymi rodzicami w tle, którzy nie będą musieli tracić pieniędzy na wyprawkę dla potencjalnie narodzonego dziecka. Powstaną nowe uczelnie szkolące chirurgów w tej specjalności. Społeczeństwo jak i cały świat zapomni o dawnych zakazach. Pozostanie jedynie sumienie, które od czasu do czasu będzie nękać nie tylko samych lekarzy, a matki, które pozbywają się „nowego życia” przypominając sobie, że one same mogły zostać stracone przez własne życiodajki.

   

  Kolejnym, jakże świetnym argumentem, na uzasadnienie tego że stopień rozwoju cywilizacji ma realny wpływ na osłabienie moralności człowieka, będą ekscesie na tle seksualnym wśród przedstawicieli tej samej płci. Bowiem na przestrzeni tysięcy lat spotykane są nam zjawiska zagrywek homoseksualnych, czyli związków pomiędzy samymi mężczyznami lub kobietami. Znane chociażby z mitologii wyspy Lesbos, które wskazują na istnienie takiego gatunku ludzkości, który preferował jedynie osoby tej samej płci do zaspokajania własnych rządzy i potrzeb. Można przypuszczać więc, że jeżeli była to wyspa- było to miejsce odosobnione, wyszczególnione a przede wszystkim odcięte od reszty populacji, która zamieszkiwała tamtejsze rejony antycznych Aten i Grecji. W trosce o resztę społeczeństwa?

   

  Przenieśmy się teraz do czasów teraźniejszych, gdzie związki homoseksualne traktowane są na równi z resztą przez większość społeczeństwa. Aborcja zaczyna nabierać status „typowego” czynnika życiowego, która staje się czymś normalnym, spotykanym w społeczeństwie jako pospolite- tak jak życiowe gaszenie swojego pragnienia piciem coli. Czas, gdzie każda rzecz, która niegdyś uważana była za nienormalną, albo też nieetyczną dziś jest czymś powszednim- normalnym. Na to wszystko pracowała i w dalszym ciągu pracuje cała Nasza cywilizacja. I chociażbyśmy nie chcieli to rozwój nowych technologi, nowe systemy i procesy, które zastępują życiowe czynności wytworzyły u człowieka swego rodzaju blokadę, albo ujmując kolokwialnie- klapkę na oczach, (niestety) dzięki której ludzie nie widzą bądź po prostu nie chcą widzieć tego dla świętego spokoju, co jest (a było złego) w tym co wykonują.

   

  W ten oto sposób chciałbym triumfalnie zakończyć ten pisemny monolog i gorąco zachęcić Was- droga młodzieży, czytelnicy do dyskusji nad tym tematem, który pyta Nas wszystkich, czy: „Rozwój nauki i technologi ma wpływ na moralność, czy ją osłabia i w jakim stopniu.” Sądzę, że szlachta zabierze swój głos i rozpocznie się (chociażby minimalna) polemkę, w której każdy da z siebie chociażby minimum, by pokazać że jednak „Polacy nie gęsi, iż swój jęzor mają[…]” ~ Mikołaj Rej , enjoy!

 4. Droga...

  • 1
   wpis
  • 3
   komentarze
  • 2220
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Bez zbędnego monologu o pomyśle przechodzimy do sedna sprawy.

   

  Metoda fałszywego profilu psychologicznego (MFPP) to termin oznaczający szereg czynności mających na celu dojście do prawdy. Aby zastosować MFPP nabrane przez nas podejrzenia mogą być wyłącznie skierowane w strone drugiego człowieka. Przykładowo takim podejrzeniem może być, że nasz najbliższy przyjaciel jest gejem (o tym dlaczego właśnie taki scenariusz dowiesz się czytając dalej) - i ważne, aby były to podejrzenia, a nie po prostu wrzucone na siłe oskarżenie. Członek brytyjskiego zespołu Bars and Melody, 17 letni Charlie Lenehan zawsze podczas rozmowy o odmienności seksualnej był niezwykle ironiczny - to było moim podejrzeniem. Gdy mamy już podejrzenia to przechodzimy do właściwej części MFPP.

   

  Poprzez słowo właściwą rozumie się sporządzenie Rdzennego profilu psychologicznego (RPP), czyli musimy zebrać ważne informacje o osobie, którą podejrzewamy o bycie (w tym przykładzie) gejem/bi. Takie informacje to: co lubi, co lubi w sobie, czego nie lubi w sobie, czego nie lubi ogólnie i jak zachowuje się w określonych sytuacjach (po prostu obserwujemy, nawet najbardziej błacha czynność jak np. sprawdzenie zegarka może kryć za sobą szereg ukrytych emocji). Gdy określimy RPP przechodzimy teraz do MFPP.

   

  Wymogiem do MFPP jest posiadanie RPP podejrzanego. Skoro już je mamy to zaczynamy od postawienia się w jego sytuacji. Wykorzystajmy informacje zebrane w RPP, wyobraźmy sobie, że jesteśmy nim i rzeczywiście jesteśmy gejem/bi. Teraz wyobraźmy sobie sytuacje, gdzie ktoś porusza temat odmienności seksualnej - jaka byłaby twoja reakcja? Na pewno spowodowałoby to dyskomfort, ale co byś zrobił? Zasłonił się ironią, bo nagła zmiana tematu już dla ciebie wydałaby się podejrzana. Trafny wniosek, ale teraz co byłoby gdyby twój najbliższy przyjaciel poruszał taki temat?

   

  Zakładając, że nic nie wie o naszej odmienności seksualnej to mógł zupełnie nieświadomie poruszyć ten temat podchodząc do niego z pełną dozą dystansu. Jeżeli jednak wiedziałby o naszej orientacji to mając jego RPP jestesmy w stanie stwierdzić, czy mógłby on poruszać ten temat przy nas tylko po to, aby wprowadzić nas w dyskomfort. Różnica w reakcji między celowym a niecelowym poruszeniem tego tematu? W przypadku pierwszym będziemy chcieli szybciej zmieniać temat, aby druga strona nie drążyła. W przypadku drugim nie będziemy zmieniali tematu bo będziemy bali się, że druga strona nabierze podejrzeń - ironia jest w takim przypdadku najlepszym (dla nas) wyjściem.

 5. BłażejBlog

  • 1
   wpis
  • 0
   komentarzy
  • 2486
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Błażej
  Ostatni wpis

  Interesuję się ktoś może czymś takim jak longboard? Utworzyłem ten blog aby miłośnicy tego sportu mogli podyskutować na jego temat pytać siebie nawzajem oraz opowiadać mam nadzieję ,że ktoś się znajdzie. ;)

 6. Kilka ładnych miesięcy temu bb314 zwróciła mi uwagę, że przycisk "Odpowiedz" w widoku tematu i poszczególnych postów spełnia tę samą funkcję co przycisk "Cytuj".
  pre_1432924628__odpowiedz.png
  Użycie któregokolwiek z nich powodowało zacytowanie całej wiadomości w oknie edytora szybkiej odpowiedzi. Było to trochę nielogiczne i irytujące. Podobnie rzecz się miała w oknie wiadomości na PW. Przy czym tam kliknięcie w "Odpowiedz" otwierało nowe okno edytora z zacytowaną treścią wiadomości.

   

  Postanowiłem w końcu temu zaradzić i dziś wprowadziłem stosowne zmiany, które rozdzielają definitywnie funkcje między "Odpowiedz" a "Cytuj".
  Mam nadzieję, że Wam te drobne poprawki spodobają się.

   

  Dziękuje bb314 za wykrycie tych błędów.

   

  Plik zmian: http://matma4u.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=3413

 7. Zagadki i quizy

  • 2
   wpisy
  • 4
   komentarze
  • 3059
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Czas na drugą zagadkę :)

  Mamy tradycyjną tarczę zegara i musimy ją podzielić na części za pomocą dwóch cięć. Jak to zrobić, żeby w każdej powstałej cząstce suma cyfr wynosiła dokładnie tyle samo?

 8. interNECIK

  • 1
   wpis
  • 2
   komentarze
  • 2836
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  necik
  Ostatni wpis

  to tylko test

 9. DynlothBlog

  • 1
   wpis
  • 5
   komentarzy
  • 4149
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

 10. Blog Lejta

  • 2
   wpisy
  • 9
   komentarzy
  • 28782
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Witam witam.

  Dziwnie się trochę czuje, gdy widzę ponad 12 tysięcy wyświetleń mojego bloga, na którym jest cały jeden wpis :D Oto magia internetu.

  Dość niedawno, rozpocząłem działalność 2 nowych serwisów internetowych. Jednym z nich jest portal zleceń programistycznych (oczywiście do czasu jego przygotowywania, jego domena zostaje utajona :), oparty na moim autorskim silniku CMS - CryCMS. Sam CMS ma budowę dość podobną do IPB w wersji 3.X, lecz przygotowany jest na znacznie prostszych i optymalniejszych rozwiązaniach. Oczywiście, żeby nie było, DG jest :)

  Drugim moim nowym projektem jest DevTalk.pl. Jest to forum oparte o IPB oraz własne modyfikacje. Co mnie nakłoniło do stworzenia "kolejnego forum"? Skłoniło mnie do tego dość długie przeglądanie różnych forów (bo Jurij bije :(), na których wielka pomoc schodziła do zmiany kodowania bazy (przy kodowaniu znaków poprzez htmlspecialchars), czy reinstalacja systemu przy braku zainstalowanych sterowników grafiki.

  Jest to całkowicie nowy projekt, więc na nim mam jeszcze całkiem mało treści, choć staram się to powoli uzupełniać (na razie jestem jedynym aktywnym użytkownikiem, więc muszę sam wszystko sam robić ( IZE effect? :D ) :(

  Pierwszym 'większym' artykułem mojego autorstwa jest Zabezpieczenie witryny przed kopiowaniem - UI ( http://goo.gl/7PvQQd ) w którym obalam pewne mity, oraz pokazuję mniej znane sposoby na ukrywanie źródła kodu itp. Pierwsza część jest poświęcona UI, czyli temu co jest pokazywane użytkownikowi, a kolejne będą poświęcone kodowi źródłowemu.

  Z drugiej strony, myślę nad stworzeniem portalu IPB pod forum DevTalk.pl, lecz tu się pojawia pytanie z licencją.. Czy na jedną domenę (jedna kopia na root, a druga na subdomenie), muszę posiadać jedną, czy dwie licencje? Ale to pytanie najlepiej zadać DawPi :)

  Z trochę innej beczki :P

  W kilku ostatnich rozmowach na komunikatorach (rozmów z 'życia' nie będę podawał, bo bez takich sytuacji w jakich padały, to nie ma sensu :( ) natrafiały się perełki :D

  Rozmowa na temat związków oraz pewnych "wykroczeń":

  f8vp6f.jpg

  Również od kobiet, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy:

  k9ua6f.jpg

  Choć niektóre są nadpobudliwe :(:

  2j261l.jpg

  Także to by było na tyle :P

  Pjona i do następnego spotkania! :)

 11. Blog Mario14125

  • 1
   wpis
  • 3
   komentarze
  • 10045
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  blog-0700206001374499383.jpg

  Wszyscy wiedzą jak potoczyła się akcja 11 września 2001. Rząd USA obwinia Al-Ka’idę za ataki terrorystyczne na USA z dnia 11 września 2001 leczy czy, aby na pewno? Od minionego dnia zaczęło wiele osób uważnie śledzić poczynania krok po kroku co się wtedy stało i efekty są bardzo porażające. Rząd USA bojkotuje wszelkie dowody odnośnie 9/11 lecz ludzie z natury są dociekliwi i wiedzą jak jest naprawdę. Zacznijmy od tego czym jest teoria spiskowa. Teoria spiskowa jest to twierdzenie, według którego w utajnieniu ktoś działa na szkodę innych osób lub na własną korzyść. Przykładami są twierdzenia dotyczące: dominacji ekonomicznej, politycznej, militarnej czyli np. teorie spiskowe o lądowaniu Apollo na Księżycu czy teorie spiskowe o zamachach z 11 września 2001. (Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_spiskowa)

  Nie chcę się zbytnio rozpisywać tu ponieważ wszystko co chciałbym tu napisać jest w filmie załączonym poniżej i jeśli poświęcicie półtorej godziny swojego czasu by zobaczyć jaka była prawda. Przekonacie się że było warto i zaczniecie dostrzegać do czego rząd stanów zjednoczonych jest w stanie się posunąć.

  Dodatkowo dodam iż może to być jedynie zbieg okoliczności jednakże sama data wskazuje na to iż coś jest nie tak. Mianowicie data amerykańska pokazuje 9/11, usuńcie jedynie ukośnik i wyjdzie nam 911 numer, pod który zgłasza się o pomoc w nagłych przypadkach, typu wypadek, pożar, przestępstwo.

 12. teeztuje bloga.

  • 1
   wpis
  • 13
   komentarzy
  • 10968
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Hej,

  Ostatnio rozpocząłem prace nad nową aplikacją, tym razem dedykowaną głównie pod serwery prywatne gry metin2, a dokładniej ma być to rynek przedmiotów dostępny dla graczy. W miarę moich możliwości staram się aby wyglądało bardzo przejrzyście ( kod ) oraz abym nie miał problemów z dalszym rozwijaniem tego projektu.

  Może zacznę od opisania panelu admina.

  02056991068634912128.png

  03931855325583799135.png

  11547817446374707454.png

  96370751020421812119.png

  Znajduje się w nim nawigacja do:

  • Ustawień, czyli kto może korzystać z rynku, kto może go moderować,
  • Kategorie, czyli stworzenie kategorii dla przedmiotów, aby ułatwić graczom życie, pozycje ustawiane przez drag&drop
  • Przedmioty, czyli tworzenie dostępny przedmiotów oraz przydzielanie ich do wybranych kategorii, pozycje ustawiane przez drag&drop
  • Oferty, czyli spis aktualnie trwających aukcji z możliwością usunięcia,

  Przechodząc na stronę główną forum, a następnie do zakładki "Gra" ujrzymy spis wszystkich ofert dodanych przez graczy według kategorii ( standardowo Wszystko ). Przejdę pierw do dodawania przedmiotu.

  20175027286163909764.png

  • Wybór kategorii przedmiotu, wczesniej dodanych w panelu admina,
  • Ilość posiadanych bonów w danym przedmiocie ( w kolejnym kroku tyle inputów zostanie dodanych do uzupełnienia ),
  • Ilość KD ( to samo co w przypadku bonów ),
  • Typ aukcji ( Licytacja / Kup Teraz / Licytacja + Kup Teraz ),

  Przejdę do kroku drugiego,

  66453813287338052023.png

  • Wybieramy przedmiot ( lista przedmiotów z kategorii wcześniej wybranej ),
  • Poziom ulepszenia broni ( w grze występuje on od +0 do +9 ),
  • Inputy ( zależnie od wcześniej wybranej ilości ) do uzupełniania,
  • Cena początkowa, Minimalne przebicie - jeżeli tylko Licytacja, cena Kup Teraz - jeżeli tylko Kup Teraz i wszystko jeżeli Licytacja + Kup Teraz,
  • Miejsce na opis przedmiotu,

  Ostatni krok to potwierdzenie wysłania i przejście do spisu ofert.

  55363026954049748070.png

  Karta aukcji:

  19953803562143812127.png

  Jeżeli chcemy zalicytować:

  39214429674340730139.png

  Nie możemy wpisać kwoty mniejszej od ceny początkowej + minimalne przebicie, w przeciwnym razie wyskoczy błąd,

  98741339253646817791.png

  Możemy również kupić przedmiot bez bawienia się w licytacje:

  95003060269744432705.png

  78091295932466526165.png

  Dla właściciela aukcji nowa opcja - zakończenie:

  42059151669908224181.png

  77552243941278406149.png

  No, i to na razie tyle.. Jutro postaram się dokończyć resztę ( moderacja aukcji przez uprawnione osoby oraz miniatura zdjęć ).

 13. adrian218 Blog

  • 2
   wpisy
  • 8
   komentarzy
  • 14520
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Witam piszę ponieważ chcę się podzielić sytuacją jaka mnie spotkała po oddaniu telefonu na gwarancje , ale zacznijmy od początku.

  Zakup telefonu

  Jakiś 1 miesiąc temu wziąłem sobie telefon z Orange, bo akurat miałem przedłużenie umowy, wybór padł na Samsung Galaxy Mini II, z telefonu byłem bardzo zadowolony, do czasu, gdy pewnego dnia próbowałem naładować moje mini, a tu niespodzianka zero reakcji po podłączniu ładowarki, pierwsze co pomyślałem ładowarka padła, sprawdziłem pod usb i dalej to samo, no nic przecież mam gwarancje a telefon nie był rozkręcany , flashowany, rootowany, to naprawią nic bardziej mylnego...

  Złożenie telefonu na gwarancje

  Po znalezieniu kartonu, wszystkich dodatków od telefonu ( bez tego nie chcieli przyjąć), wybrałem się do salonu Orange, jakiś pan wziął telefon sprawdził faktycznie nie ładuje ok, to wysyłamy do serwisu, jeden podpis i po sprawie, czas oczekiwania 1 miesiąc.

  Telefon wraca do właściciela

  Po dość długim wyczekiwaniu dokładnie 3 tygodnie dostałem sms od Orange zapraszamy do salony telefon jest już do odebrania więc czym prędzej się tam wybrałem ucieszony faktem, że będę mógł korzystać z mojego mini. Znowu trafiłem na tego samego pana co telefon ode mnie odebrał, poczekałem,telefon otrzymałem do ręki, otworzyłem kartkę z serwisu , z myślą, że napisali co naprawili, po otworzeniu moim oczom ukazał się taki piękny kwiatek ...

  20130522010621_0.jpeg

  Myślę sobie pewnie sobie jaja robią a jednak nie, spojrzałem na gwarancje od telefonu a tam taka piękna czerwona pieczątka GWARANCJA ODRZUCONA. Wtedy dopiero myślałem, że ich tam wszystkich rozniosę ale dobra przecież mogę zrobić ekspertyzę, oczywiście na mój koszt, oki po wyjściu z salonu udałem się do serwisu GSM, z prośbą o ekspertyzę, a tu kolejny kwiatek tylko autoryzowany serwis może zrobić ekspertyzę , oki niech tak będzie ale przed wyjściem z salonu GSM, miły pan po sprawdzeniu mojego mini stwierdził , że nic nie było ruszane, wszystko jest na swoim miejscu żadne firmware nie zostało naruszone, widocznie panowie z autoryzowanego serwisu pracującego dla Orange wiedzą lepiej , oki skoro takie kwiatki to udałem się bezpośrednio do producenta, który doradził mi ekspertyzę w autoryzowanym serwisie, który jak się okazało na mapie jest oddalony od mojej miejscowości o dobre 400 km, a telefonu nie można wysłać trzeba go dostarczyć osobiście. Więc ja się pytam po co jest gwarancja, telefon został nienaprawiony. mimo tego, że od dostania telefonu nie była nawet zmieniana tapeta a co dopiero firmware, czyli teraz jestem zdany na własny portfel mimo iż myślałem, że posiadam gwarancje.

 14. Moje Przemyślenia

  • 1
   wpis
  • 2
   komentarze
  • 13543
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  BMW - marka kojarzona przez wielu negatywnie, głównie jako samochód dla dresów, piratów - ogólnie osób nie potrafiących zachować się w sposób kulturalny na drogach.

  Dlaczego właściwie tak się dzieje? Co powoduje, że dobry samochód posiada taką opinię? Za tym wszystkim stoją stereotypy, które oczywiście nie biorą się z niczego. Pojawiły się one za sprawą wielu wypadków z udziałem tych samochodów, oraz zachowaniu prezentowanym przez pewną część kierowców BMW. Ta druga część, potrafiąca jeździć normalnie i zachowująca się także normalnie, dziwnym trafem podpinana jest pod grupę pierwszą. Jest to zwyczajne uogólnienie, które jest powszechnie stosowane przez większość osób. Prosty przykład: bezdomny - pewnie przepił cały swój majątek. Kreując sobie taką opinię o tym bezdomnym wiele osób nie weźmie pod uwagę, że tego człowieka mogło spotkać jakieś wielkie nieszczęście, tragedia. Podobnie jest gdy widzą przejeżdżające BMW - a pewnie kolejny dres nie mający mózgu. Jednakże są wyjątki. Nie wszyscy posiadacze wymienionej marki nie wiedzą co to bezpieczeństwo i kultura jazdy. Potrafią oni bawić się na zlotach - gdzie mogą się wyszaleć, a gdy już znajdą się na drodze publicznej starają się jechać uważnie i ostrożnie.

  Opinia, ta negatywna, kreowała się przez lata pod wpływem wielu zdarzeń związanych z tą marką. Efektem tego jest choćby powstanie błędnych, ale celowych rozwinięć skrótu BMW, np: będziesz miał wydatki, będziesz miał wypadki. Są one spowodowane właśnie ogólnie panującymi stereotypami o tej marce. W mediach także zauważana jest ta "nienawiść". Kiedyś oglądając wiadomości, była mowa o wypadku z udziałem BMW, którego kierowca był ofiarą nie sprawcą. Reporter w co drugim zdaniu powtarzał słowo "BMW" jakby chcąc je podkreślić. O ile dobrze wiem, gdy wypadek ma inna marka - reporterzy wspomną o niej raz może dwa. To także kreuje i podtrzymuje stereotyp przy życiu.

  Dla mnie, jako młodego człowieka, świat byłby o wiele lepszy bez stereotypów. Nie rozumiem osób, które kierują się nimi przy wyrabianiu własnych poglądów na świat. Co komu jest winien 21 letni Niemiec? Nic - a pomimo tego z całą pewnością znajdą się osoby, które będą go szykanować. Dlaczego? Bo jest Niemcem. Tak więc dlaczego normalny kierowca BMW, który nigdy w swoim życiu nie zrobił nic złego innej osobie jest postrzegany w negatywnym świetle?

  Szanuję czyjeś poglądy ale to my sami, we własnym zakresie powinniśmy wyrabiać sobie opinie na temat tego co nas otacza. Kierowanie się stereotypami, czyli defacto poglądami innych osób, nie jest dobrym rozwiązaniem w świecie gdzie prawie wszędzie jesteśmy poddani manipulacji.

  Powodem, dla którego poruszyłem ten temat jest to, że pod wieloma filmikami prezentującymi tą pierwszą grupę posiadaczy BMW, znajdziemy komentarze typu: "typowy kierowca BMW" co powoli zaczyna mnie denerwować. Nic nie mogę z tym zrobić, bo za pomocą tego wpisu nie zmienię nagle opinii o tym samochodzie ale napisać o tym zawsze można.

  Możliwe, że dla wielu osób ten wpis będzie niczym, jednak dla mnie jest on obroną dobrej, niemieckiej marki jaką jest BMW. I tak - jestem jej fanem :) Szanuję ją za solidność wykonania, osiągi i bezpieczeństwo. Dzięki za przeczytanie, pozdrawiam!

 15. blog-0047008001338896286.png

  Na forum XboxArcade urządzamy #3 konkurs, w którym do wygrania jest oryginalna gra z deską do Tony Hawk'a SHRED!

  original.jpg

  Jak można wygrać tą nagrodę? To proste!

  Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na 6 pytań związanych z serią Tony Hawk, wysłać jak najszybciej poprawną odpowiedź na podany adres email i osiągnąć największą ilość punktów, dzięki czemu wygrywasz!

  Zasady konkursu:

  1) W konkursie mogą wziąć udział wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum.

  2) Uczestnik konkursu przesyła każdorazowo we wskazanym terminie swoje odpowiedzi na adres administracja@xboxarcade.pl

  3) W tytule wiadomości prosimy podawać swój nick z forum, każde inne będą ignorowane!

  4) Z konkursu automatycznie wyłączona jest administracja serwisu xboxarcade.pl

  5) Konkurs odbędzie się w terminie 08.06.2012 - 16.06.2012

  Postanowienia ogólne:

  1) Pytania konkursowe będą zamieszczane w tym temacie i udostępniane losowo

  2) Każda poprawna odpowiedź to 1pkt, najszybsza odpowiedź nagradzana jest dodatkowym punktem, więc za najszybszą poprawną odpowiedź można uzyskać 2pkt.

  3) Czasy odpowiedzi podawane będą na forum w celu wykluczenia oszustwa.

  Jak wygląda punktacja?

  1punkt poprawna odpowiedź + 1punkt za najszybszą poprawną odpowiedź. W przypadku remisu punktowego brane są pierwsze 3 osoby, które najszybciej odpowiadały poprawnie na ostatnie pytanie.

  Dogrywka:

  Dogrywka będzie polegała na dodatkowym pytaniu. Osoba, która odpowie najszybciej poprawnie zgarnia nagrodę.

  Pytania będą podawane w pierwszym temacie losowo od momentu startu konkursu z dniem 8 czerwca!

 16. News Android

  • 2
   wpisy
  • 0
   komentarzy
  • 12757
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  nova-3-600x350.jpg

  Premiera trzeciej odsłony z serii N.O.V.A. od Gameloftu zbliża się wielkimi krokami. Dziś mamy więcej informacji dotyczących trybu multiplayer i kolejny trailer. Tym razem poświęcony właśnie rozgrywce wieloosobowej. Oprócz znanych wcześniej newsów jak – 6 trybów gry, maksymalna liczba 12 graczy na serwer czy perki i dodatki do kupowania, pojawiło się parę nowych informacji.

  Dostępnymi pojazdami będą łazik, mech bojowy, jetpack i stacjonarny gatling gun. Niestety, wygląda na to, że wszystkie są „jednoosobowe”. Więc szybkie wypady ze znajomymi na wrogą bazę nie będą możliwe, o ile nie wyposażymy się w większą ilość kółek. Dalej – bronie – będzie ich dokładnie 10 (ze zwiastuna można było wyłapać jedynie 5) – takie jak wyrzutnia rakiet, snajperka, miotacz ognia, pistolet i karabin maszynowy. Sprecyzowano również, jak będzie wyglądać konfigurowanie własnej postaci. Poza wizualnymi zmianami pojawi się możliwość wybrania do 6 presetów (czyli nic innego jak zestawy), a te będą się dzielić na dwie bronie – główną i dodatkową, do których będzie można dodać również po dwa add-ony (dodatki), jak przykładowo lepszy celownik czy amunicja przeciwpancerna. W akompaniamencie z brońmi pojawią się także perki (szybszy bieg, większa wytrzymałość) i przedmioty – takie jak granaty lub miny. Czyli nic nowego, jeśli graliśmy już w Battlefieldy. Ostatnie, ale równie ważne informacje to ilość map oraz system achievementów. Tych pierwszych będzie jedynie 6, ale ponoć mają być wielkiejak na dotychczasowe standardy. O tych ostatnich jeszcze niestety nic nie wiadomo poza tym, że będą.

  Pewnie, że gra wygląda jak połączenie HALO i Crysisa 2 jednocześnie, ale komu to przeszkadza? Przecież te hity i tak nie mają swoich mobilnych odpowiedników. Ważne, że zabawa zapowiada się na przednią. Przypominam, żepremiera już w tym miesiącu na Androida i iOS.

 17. AmfiSkins

  Amfidiusz
  Ostatni wpis

  Po wielu miesiącach wracam do prac na Laxerem. Udało mi się znaleźć osobę, która dostosowała wygląd samego forum do reszty layoutu. Teraz męczę się nad formularzami - kontaktowy wygląda dosyć standardowo, więc pochwalę się formularzem dodawania nowych artykułów do bazy IP.Content:

  pre_1332291009__formularz.png

  Formularz dostępny jest jedynie dla zalogowanych użytkowników. Pole autora pobierane jest automatycznie i nie ma możliwości jego zmiany. Odnośnik uploadu pod polem Picture URL prowadzi oczywiście do (DP32) iHost otwieranego w nowej karcie.

  Na koniec dodam tylko, że bieżący postęp prac możecie śledzić na laxer.eu :)

 18. Moja Perelka

  • 1
   wpis
  • 1
   komentarz
  • 723
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Przyszedl czas i okazja aby w koncu wysluzone x18xe w kombi zastapilo cos mocniejszego

  Trafilo okazyjnie na poliftowa VB 2.5 V6 i500 z 2000 roku

  w 2000 roku zostalo wyprodukowanych tylko 197 szt. a moja to nr 84

  blogentry-1887-0-37048500-1331069693_thu

  auto zostalo zakupione w oplakanym stanie, poprzedni wlasciciele zbeszczescili taki rarytas, ze az serce sie kraje

  mam zamiar doprowadzic ja do stanu "idealnego" wiec narazie silnik rozebrany i bedzie czyszczony, zmiana rozrzadu itp

  pozniej bedzie czekal na nia nowy lakier, oczywiscie kolor zostaje ten sam bo do i500 to moim zdaniem jedyny sluszny (czarny) Dodany obrazek

  Narazie kilka fotek nienajlepszej jakosci (robione telefonem) po malym myciu i lekkim wyczyszczeniu wnetrza, w najblizszym czasie beda dobrej jakosci

  thumb_pre_1331070115__vectra_bcar_01k.jpg thumb_pre_1331070175__vectra_bcar_02k.jpg thumb_pre_1331070228__viki3.jpg

  thumb_pre_1331070266__viki4.jpg thumb_pre_1331070307__innen.jpg thumb_pre_1331070362__p8160791.jpg

  troche danych technicznych i wyposazenie:

  - Vectra B i500

  - nr 87 wyprodukowany w 2000 roku

  - silnik 2.5 V6 - x25xei o mocy 195PS

  - skrzynia manualna 5-cio biegowa F23SR 3.84

  - felgi aluminiowe BBS RX241 16" z opnami Michelin Primacy 205/55 (lato)

  - felgi stalowe strukturalne GM 16" (zima)

  - wyposazenie wnetrza:

  - klimatronik

  - tempomat

  - MID (multi info dispay)

  - podgrzewane skorzane siedzenia

  - 4 szyby elektryczne

  - 4 poduszki

  - ABS + TC

  - wykonczenia Tytan Irrmscher

  - aluminiowe nakladki na pedaly Irmscher

  - nowa kierownica trojramienna Irmscher

  w krotce nastepne fotki :)

  _________________________________________________

  zimowe buciki na felgach strukturalnych

  thumb_pre_1331335694__wreifen.jpg

 19. All I need is DawPi

  • 3
   wpisy
  • 26
   komentarzy
  • 19147
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  blog-0593332001329567205.jpeg

  Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer eget vitae odio massa pellentesque. A dictumst urna vestibulum metus rhoncus pellentesque In Donec magnis ut. Curabitur dui adipiscing interdum ultrices dictumst et arcu a tincidunt gravida. Tortor nonummy sem justo vitae laoreet congue turpis tempor a Morbi. Congue Morbi augue at Aenean sit libero felis pede elit accumsan. Turpis.

  Ipsum a et vel tristique In lorem porttitor eros nec quis. Pede et eros Donec ante facilisi Phasellus Phasellus turpis ante mauris. Eu non mi massa consequat felis vitae malesuada nec augue elit. Tellus pede dictumst hendrerit wisi justo consequat feugiat magnis orci nibh. Vitae Maecenas vitae Vestibulum volutpat leo arcu velit Aenean non orci. Non magna ornare Vestibulum dui Nulla eget at tempus massa dictumst. Feugiat elit sem.

  Hac magna habitasse tortor ridiculus Curabitur felis leo mauris et turpis. Turpis ultrices ipsum elit mauris Nulla pellentesque consectetuer augue In tincidunt. Volutpat dolor lobortis vel eu Mauris Nullam non libero Maecenas nunc. Congue elit habitasse convallis montes semper leo laoreet Nam Fusce Nam. Sit vestibulum leo interdum tellus id Donec orci.

  Lobortis sed ipsum vel et leo justo Quisque Pellentesque magnis vitae. Vivamus amet tempus tortor sit magnis rutrum venenatis egestas elit nulla. Turpis vel sodales convallis tortor metus metus Sed orci urna Nam. Curabitur enim justo tincidunt id nascetur eget montes Proin ac adipiscing. Nibh vitae accumsan Donec enim auctor nibh nibh quis augue at. Hendrerit congue id id aliquam eu ut consectetuer.

 20. Przegląd polskiego rapu

  • 3
   wpisy
  • 0
   komentarzy
  • 15820
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Jeżeli spodobał Ci się utwór, wspomóż artystę i kup ten singiel!

 21. lop16 Blog

  • 1
   wpis
  • 0
   komentarzy
  • 8567
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Zakupię licencję Invision Power Board 3x najlepiej 3.2 bez dodatków. Proszę o oferty cenowe.

  Źródło: Kupię licencję Invision Power Bard 3x

 22. Mindfuck Movies

  • 9
   wpisów
  • 37
   komentarzy
  • 26154
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Amfidiusz
  Ostatni wpis

  7002950.3.jpg

  Będąc pod wpływem efektów ciężkich dramatów, miło jest odejść od stereotypu kategorii Mindfuck i obejrzeć porządny film akcji, który jednak zaskakuje swoją fabułą. A Cypher jest właśnie taką porządną produkcją - nie doskonałą, nie wyśmienitą, ale zdecydowanie wartą obejrzenia w sobotni wieczór.

  Wydarzenia filmu skupiają się wokół niepozornego, szarego nerda, którego ambicją było zostać szpiegiem biznesowym, a który zostaje rzucony w sam środek niebezpiecznego konfliktu toczonego od lat przez dwie potężne korporacje. Głównym dylematem towarzyszącym bohaterowi jest wybór pomocnej dłoni - komu może zaufać, a kogo wsparcie odrzucić? Komu przekazać prawdziwe informacje, a kogo mamić sfabrykowanymi danymi? Na wszystkie te pytania odpowiedź pada w ostatnich minutach filmu - nie jest to jednak odpowiedź, której widz oczekuje.

  Filmweb

  Rotten Tomatoes

 23. Wieści z Nosgoth

  • 2
   wpisy
  • 11
   komentarzy
  • 10688
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  Witajcie! Prośba wielce nietypowa. Kupię/zlecę zrobienie plugin/u do silnika MyBB. Potrzebuję by ktoś kto umie tworzyć pluginy do tego skryptu i ma w tym doświadczenie zrobił mi modyfikację dodającą stronę "O mnie" do profilu użytkownika. Wiecie o co chodzi bo w IPB taka strona jest w standardzie. Zakładka "O mnie" to nic innego jak druga sygnaturka z tym, że wyświetlana wyłącznie w profilu, a nie przy każdym poście. Więc gotowy kod już jest, wystarczy go skopiować przenieść w inne miejsce i odpowiednio zmodyfikować. Osoba której potrzebuje musi mieć doświadczenie w tworzeniu pluginów we Frameworku w którym zrobione jest MyBB i jakieś portfolio jako dowód. Czas na wykonanie tego zadania - nieokreślony, wynagrodzenie do uzgodnienia. Kontakt: PW, e-mail na adres: zerg12@wp.pl i GG: 5985225 Proszę pisać na GG nawet jak będę niedostępny. Można też pisać w komentarzach do tego wpisu na blogu. To tyle, pozdrawiam!

  PS. Pewnie zastanawiacie się czemu piszę takie ogłoszenie akurat tu na wsparciu IPB, a nie MyBB? Pisałem o tym już na 2 polskich forach na MyBB, ale nikt mi nie odpisał. Robię to więc tu z nadzieją, że jednak ktoś się odezwie. W końcu tematyka podobna, jest tu sporo userów z których przynajmniej część zna MyBB, zatem na pewno ktoś umie stworzyć taki plugin. Bardzo mi na tym zależy.

  Pewnie zastanawiacie się, czemu nie napisałem o tym w temacie giełda? Napisałem ale DawPi zamknął mój temat ;\ Muszę, więc radzić sobie w inny sposób. Na blogu na szczęście nikt mi niczego nie zabroni i dopóki nie łamię regulaminu (a nie sądzę, bym tym wpisem go naruszał) to mogę pisać o czym zechce :P I właśnie stąd to ogłoszenie. :)

 24. BartmanTestBlog

  • 3
   wpisy
  • 3
   komentarze
  • 14017
   wyświetleń

  Ostatnie wpisy

  I ich wpływ na widok strony głównej blogów :(

  fisz1.jpg

×