Jump to content

cameleon

Member
 • Posts

  184
 • Joined

 • Last visited

Informacje o forum

 • Wersja
  IP.Board 3.1.1

cameleon's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

1

Community Answers

 1. Co zrobiłeś? Krzaków nie wyeliminowałem Max Key length wyeliminowałem takimi zapytaniami: SET GLOBAL innodb_file_format=Barracuda; SET GLOBAL innodb_file_per_table=1; SET GLOBAL innodb_large_prefix=1; ALTER dla wsystkich tabel z MYISAM na INNODB ALTER dla wszystkich tabel ROW_FORMAT=DYNAMIC; Z czego około 4-5 tabel nie dało radę zmienić na INNODB, ale instalator poszedł ok przynajmniej.
 2. Konwersja dokonana na zasadzie: 1/Przepisania plików na FTP (zostawienia starych) 2/Odpalenia instalatora z update -- Podczas aktualizacji konwersji utf8 mam komunikat: 1. Specified key was too long max key length is 1000 bytes, bazę mam w silniku Myisam, dokonałem konwersji tabel na InnoDB ze zmianą z ROW_FORMAT: COMPACT na DYNAMIC w kilku tabelach 2. Konwersja wykonała zmianę tabel z utf8_general_ci na utf8mb4_unicode_ci -- Podczas zakończenia konwersji utf8, w procesie aktualizacji forum (bazy danych) 1. instalator zmienił utf8mb4_unicode_ci w połowie tabel na utf8_unicode_ci Po aktualizacji: 1. Brak polskich znaków być przyszÅ‚ość? we wszystkim 2. Polski język został skasowany, został Angielski 3. Skórka oraz aplikacje czatu i inne które miałem zostały wyczyszczone, brak ich. Czy może mi ktoś doradzić: 0. Aby wyeliminować problem krzaków oraz max key length, to co zrobiłem jest dość czasochłonne i nie wiem czy nie popsuło czegoś 1. Jak poprawnie wykonać aktualizację aby jak najmniej stracić ze starej wersji forum. 2. Aby nie pozostawić plików starej wersji ?, czy jest to możliwe, pozostawiam tylko avatary i directory z upload ? 3. Rozumiem że skórki i aplikacji typu chat nie da się zachować ? 4. Język polski trzeba dodać, bo nowa wersja zawiera inne tłumaczenie ? Dzięki za ew. info
 3. No właśnie tak, ale być może poleci na 3.1.1 ? Jeśli autor by potwierdził ?
 4. Interesuje mnie kupno moda http://community.invisionpower.com/files/file/2860-dp34-advanced-adverts/ Czy da radę go odpalić pod IPB 3.1.1 ?
 5. A mogę wykasować całą zawartość ftp, wgrać pliki z client area i przystąpić do aktualizacji bazy instalatorem?
 6. W jaki sposób przejść z v3.1.1 (ID:31004) na 3.4.1 (Najnowsza aktualnie) Chcę tylko i wyłącznie zachować bazę bez plików dodatków i starego forum, wszystko będę robił od nowa. Ale też nie chciał bym aby nowa zawierała tabele do dodatków które są w starej bazie bo i tak będę je instalował od nowa.
 7. ok dzięki za info, do zamknięcia.
 8. Gdzie znajdę czat ala facebookowy aby użytkownicy mogli rozmawiać między sobą ? Zainstalowałem na razie Shoutbox który fajnie spełnia rolę ogólnego czatu ale brakuje opcji rozmowy miedzy sobą.
 9. Potrzebuje przesiąść z 2.3.6 na najnowszą aktualnie wersje. Nie chcę natomiast pozostawiać plików z wersji starej, dlatego chciałem użyć skryptu konwersji dla innych for bo jest tam opcja również IPB, niestety ta opcja jest dla IPB od wersji 3.2 i za czorta skrypt nie idzie dalej bo błędnie mnie informuje że podałem zły prefix tabeli a tak na prawdę pewnie chodzi że mu brakuje kilku tabel, i teraz mam zagwozdkę skoro dali możliwość konwersji od 3.2 to w jaki inny sposób mogę zaktualizować forum nie pozostawiając plików starej wersji ?. Czy gdybym podczas instalacji się wpiął w bazę 2.3.6 odpali się aktualizacja, czy źle myślę ?
 10. Temat można zamknąć, UTF się nie zmieniło, problem polegał na tym że usunąłem ze zbyt dużej ilości plików ten warunek, nowe php wprowadziło ograniczenia w funkcjach i wywoływaniu funkcji nie można stosować &$. Ta wersja IPB miała to w kilku miejscach stąd problem.
 11. Portek, dzięki za info, odnośnie ampersanda to właśnie musiałem go wywalić, oryginalnie pliki IPB i dodatków miały właśnie ampersanda, a nowa wersja PHP stwierdziła że już tego nie lubi.
 12. Hmm, dziś zobaczyłem że to samo się dzieje przy puszczaniu PM'ów
 13. Maksymalna jaka pójdzie na tej wersji IPB, tzn. shoutbox_1_1_3
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.