Skocz do zawartości
"Idzie nowe..." - o zmianach i nie tylko ×
Przeniesienie zakupów z IPS Marketplace / Moving bought items from IPS Marketplace ×

IPB 3.1.2 - co jeszcze można zrobić pod kątem SEO?


Croco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kiedy moje forum działało jeszcze na phpBB by Przemo dziennie na moją stronę trafiało około 4000 użytkowników, generowali około 15-18 tysięcy odsłon. 70% ruchu z pochodziło z wyszukiwarek. Przeszedłem na IPB, po 2 dniach nastał czas chwilowych niedyspozycji, komunikatu o niedostępności z powodu prac administracyjnych (oj, miałem problemy z mzone, miałem...). Od ponad tygodnia forum jest w pełni sprawne na nowym serwerze i działa już idealnie, zainstalowałem Sitemap Generator v1.0.5 (polecaną na tym forum modyfikację) i obserwowałem ruch. Od przejścia z phpBB by Przemo na IPB 3.1.2 ruch znacząco zmalał, obecnie trafia do mnie max 1500uu i dziennie generowanych jest około 6,5 tysiąca odsłon. To spora różnica, tym bardziej że wszystkie stare linki kierują na forum. Wygląda to po prostu na duży spadek pozycji. Nie da się ukryć, że wybrałem IPB również dzięki bardzo dobrym opiniom w kwestii SEO, ale czy na pewno nie da się już nic poprawić? Nie chodzi mi oczywiście o communityseo, tylko bardziej o jakieś "tricki" i drobne zmiany, które mogą przynieść lepszy efekt. Pytanie kieruję głównie do Dori ( :D ) która jest - jak zauważyłem - forumową specjalistką. Czy np. w tytule każdej podstrony warto umieszczać najważniejsze słowa kluczowe? Czy wygenerowana sitemapa pomaga, czy raczej może się okazać, że szkodzi? W narzędziach dla webmasterów Google'a ustawiłem szybkość indeksowania na: 4.75 - liczba żądań na sekundę oraz 0,211 - sekundy między żądaniami co przełożyło się na 137776 wizyt Googlebota od przeniesienia forum na nowy serwer (około tydzień).

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę, adres forum opcjonalnie na PW.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak, stare linki kierują na forum ale czy do dobrych tematów czy gdzie popadnie, albo na główną? Poza tym, po przejściu spadek jest normalny, jak się już boty rozkręcą, czyli za jakiś miesiąc, to wtedy porównaj. Póki co nie masz co panikować.

I jeszcze adres na PW możesz mi wysłać, przejrzę jak to wszystko wygląda, czy masz wszystko poustawiane jak seobóg przykazał :P

Edytowane przez vBB
gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda dobrze poustawiane, efekt spadku oglądalności jest normalny, zważywszy na to, że obecnie boty widzą forum jako zupełnie coś innego niż było wcześniej, mimo, że przekierowania linków są dobrze poustawiane. Generalnie nie pozostaje Ci nic innego jak poczekać ok. 2-3 tygodni, albo nawet miesiąc zanim wszystko wróci do normy. Nie sądzisz chyba, że SEO w phpBB2 modified by Przemo było lepsze niż SEO w IPB? :P

Co do pytania odnośnie sitemapy, to oczywiście pomaga. Boty szybciej docierają do linków i je indeksują, a później indeksują treść jaką znajdą pod tymi linkami.

gallery_1_2_27047.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.